Προς το περιεχόμενο

Ρυθμισεις DVR για παρακολουθηση μεσω ιντερνετ


seskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο την cosmote χρειαζεσαι αυτο που εγραψα πιο πανω.

μετα μεσα στο ρουτερ πρεπει να κανεις Port forward στην ip του καταγραφικου τα ports που χρειαζεται.και μετα χρειαζεσαι ενα service Οπως το no-ip ,dyndns κτλ για να μην χρειαζεται να ξερεις απο μακρια ποια Ip εχει το ρουτερ εφοσον υπαρχει περιπτωση να αλλαξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνομη ΑΝ  ΣΑΣ   ΖΑΛΙΖΩ  ΜΟΥ  ΕΔΩΣΕ  Η  ΚΟΣΜΟΤΕ   ΑΠΝ  ΓΡΑΦΤΙΚΑ  ΚΑΙ  ΣΤΟ  NOIP  ΑΛΑ  ΠΑΛΗ  ΔΕΝ  ΤΑ  ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ  ΜΟΝΟ  ΑΠΟ  ΤΟ  ΔΙΚΟ  ΜΟΥ  ΡΟΥΤΕΡ  ΜΠΕΝΩ  ΜΠΟΡΕΙΤΕ  ΝΑ  ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ  ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διλαδη  οτι  ιρ  γραφει  στο  ρουτερ  το βαζω  και  στο  καταγραφικο??  φιλε  μου  αν  σε  ζαλιζω  ειλικρινα  καλητερα  να  φοναξω  τεχνικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην  να  σε  ευχαριστησω  για  την  βοηθεια  σου  ασχετα  αν  δεν  τα  καταφερα  εγω  πρεπει  να  γραφτω  σε  καπια  συνδρομιτικη  υπηρεσεια??  δηλαδη σε  καπιο  σερβερ  να  πλιροσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα ολο και καποιο free service θα βρεις.αλλα εξαρτατε τι δυνατοτητες δινει το καταγραφικο η το ρουτερ σε θεματα dyndns no ip κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ  και  παλη  σε  ευχαριστω  πολυ  που  ασχοληθηκες  με  το  θεμα  μου

 

 

τα  καταφερα  τελικα   σε  ευχαριστω  και  παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μια χαρα.σορρυ που δεν απαντησα τιποτα στο προηγουμενο σου post απλα δεν ημουν εδω.αφου τα καταφερες πολυ μια χαρα.

αν θελησεις κατι αλλο η να ρωτησεις κατι για κατι που μπορει να εκανες και να μην καταλαβες κτλ κτλ μου λες.στην ουσια 3 πραγματα ειναι

Port forward

το apn της οτενετ για να παρεις κανονικη Ip

και dyndns no ip η καποια τετοια υπηρεσια που να ειναι δωρεαν και να υποστηριζεται απο το ρουτερ η το καταγραφικο

το dyndns και το No Ip καποιοι ειπαν νομιζω οτι πλεον δεν ειναι δωρεαν.δεν το εχω ψαξει παραπερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

no  ip  pira  δεν  ξερω  ποσο  για ποσο  θα   δουλεψει 

θα παιξει μια χαρα.εχω No ip εδω και πολλα χρονια.αμα για καποιο λογο παει να ληξει σου ερχεται email οτι τοσο καιρο πχ δεν εχει χρησιμοποιηθει οποτε πρεπει να το χρησιμοποιησετε.η αν εχει παρα πολυ καιρο να κανει Update παλι το κανεις manual update και εισαι οκ.παντως σου ερχεται email.εφοσον εσυ το εχεις βαλει μεσα στο ρουτερ δεν θα εχεις θεμα.θεμα εχεις αν εχεις adsl Και κανει πολλες αποσυνδεσεις οποτε ανανεωνει το Noip σου παρα πολλες φορες.εκει στο blockaroun και πρεπει να το κανεις unblock.anyway τυπικα αυτα μην σε ανησυχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...