Προς το περιεχόμενο

Ρυθμισεις DVR για παρακολουθηση μεσω ιντερνετ


seskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε router του OTE connex zte πως γινεται η εγκατασταση??

ποια εγκατασταση?τοy dyndns?του Noip?καπου πρεπει να υπαρχει τετοια καρτελλα μεσα στο ρουτερ.επισης πρεπει να κανεις και Port forward την θυρα που χρησιμοποιει το καταγραφικο.συνηθως την βλεπεις μεσα στο καταγραφικο.στον οτε πρεπει να κλεισεις και την αυξημενη ασφαλεια αμα σου κοβει την πορτα που χρησιμοποιεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορει καποιοσ αν δεν σας ειναι δυσκολο να μου εξηγησει ολη την διαδικαδια?
εκανα τα βασικα με IP και diaforetiko PORT αλλα μου βγαζει καποιο προβλημα περι username στο dyns.
ακολουθησα το παρακατω βιντεο 

 αλλα καλωνω μετα το 5¨34 διοτι εχω connex 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

ποια εγκατασταση?τοy dyndns?του Noip?καπου πρεπει να υπαρχει τετοια καρτελλα μεσα στο ρουτερ.επισης πρεπει να κανεις και Port forward την θυρα που χρησιμοποιει το καταγραφικο.συνηθως την βλεπεις μεσα στο καταγραφικο.στον οτε πρεπει να κλεισεις και την αυξημενη ασφαλεια αμα σου κοβει την πορτα που χρησιμοποιεις.

καλησπερα παιδια, μια ερωτηση και απο εμενα σχετικα με το dns.

μεχρι τωρα δουλευα το καταγραφικο με dyndns που ηταν free αλλα τωρα εχει γινει επι πληρωμη.

δοκιμασα να το δουλεψω με το no-ip που ειναι free αλλα σε δυο ρουτερ που δοκιμασα δεν εχουν επιλογη για no-ip παρα μονο για dyndns και Tzo που ειναι και τα δυο επι πληρωμη.

υπαρχει καποιος αλλος τροπος να το δουλεψω με no-ip η καποια αλλη free υπηρεσια?

 

ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν σου έχει επιλογή για άλλη υπηρεσία δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Μήπως σου έχει επιλογή για manual εγγραφή άλλου; Τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις έναν free σαν το freedns.afraid.org.

 

H τελευταία λύση είναι με χρήση κάποιου προγράμματος client σε συμβατή του δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 χρόνια αργότερα...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΥΝΔΕΣΑ  ΤΟ  ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥ  ΣΤΟ  ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ  ΤΟ  ΒΛΕΠΩ  ΜΟΝΟ  ΑΠΟ  ΤΟ  ΔΙΚΟ  ΜΟΥ  ΔΥΚΤΙΟ  ΕΚΑΝΑ  ΕΓΓΡΑΦΗ  ΣΤΟ  NO IP KAI  PORT FORWAD EKANA   ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ  ΝΑ  ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ  ΣΥΝΔΕΣΑ  ΤΟ  ΚΑΤΑΓΡΑΦΙΚΟ ΜΟΥ  ΣΤΟ  ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ  ΤΟ  ΒΛΕΠΩ  ΜΟΝΟ  ΑΠΟ  ΤΟ  ΔΙΚΟ  ΜΟΥ  ΔΥΚΤΙΟ  ΕΚΑΝΑ  ΕΓΓΡΑΦΗ  ΣΤΟ  NO IP KAI  PORT FORWAD EKANA   ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ  ΝΑ  ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

Αρχικά πρέπει να δούμε αν αυτά τα δύο λειτουργούν σωστά. Έχεις δοκιμάσει να δεις αν οι πόρτες είναι ανοικτές ή αν το Domain Name που έχεις βάλει στο No-ip σε πετάει στην public ip σου ? 

 

Τι μπορείς να κάνεις αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

  • Αρχικά μπες στο http://canyouseeme.org/ και γράψε την πόρτα που άνοιξες και θα σου πει αν είναι ανοικτή
  • Τσέκαρε αν η domain name που έδωσες στο no-ip σε στέλνει στην σωστή ip. Για να το δεις αυτό:
  1. άνοιξε το command line των windows πατώντας windowsKey + R , θα σου εμφανίσει την εκτέλεση ( run στα αγγλικά) και γράψε cmd και πάτα Enter. 
  2. Μπροστά σου βλέπεις το command line. Γράψε ping κενό και δίπλα η διεύθυνση που έδωσες στο no-ip πχ 
  3. ping manolis.noip.com
  4. Τώρα θα πρέπει το command line να δείχνει ότι στέλνει πακέτα στην public ip σου. Την public ip σου μπορείς πολύ εύκολα να την δεις στο canyouseeme που σου έστειλα πριν μιας και την συμπληρώνει αυτόματα στο πεδίο your ip

Πες μας τα αποτελέσματα σου και γενικά ότι απορία έχεις από τα παραπάνω που έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...