Προς το περιεχόμενο

Falling Skies


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το εβαλα να κατε...καλαθι αγορων..ελπιζω να λεει τιποτα.

ειναι του Robert Rodat ο οποιος εχει κάνει πολυ αξιόλογα εργα(διασωση του στρατιωτη Ραυαν,Πατριωτης)

 

--------EDIT

 

είδα 1ο κ 2ο επεισοδιο,και μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα..εχει περιπετεια κ δραση,και για οποιον του αρεσουν τα post-apocalyptic ειναι οτι πρεπει.

Επεξ/σία από Nikosgiann
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε τώρα να βγάλεις άκρη για την σειρά.

Ο ένας λέει είναι Family-Friendλια, ο άλλος λέει είναι αντιγραφή του walking dead, ο άλλος ότι έχει δράση και περιπέτεια.

Άμα δεν το δεις με τα μάτια σου δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^^ Βασικα τετοιου ειδους σειρες πρεπει να φτασουν στα 5-6 episodes για να μπορεσεις να τις αξιολογησεις με ασφαλεια.

Καλα πανω-κατω ολες οι σειρες. Μπορει στο 4ο επεισοδιο να μη σου κανει ιδιαιτερη αισθηση και στο 34ο να σου τιναξει τα μυαλα στον αερα. Αλλα παιζουμε με τις πιθανοτητες, κι ευτυχως υπαρχουν παντα ατομα που συνεχιζουν τα τις βλεπουν για μας, κι αν σημειωθει μεγαλη ανοδος στην ποιοτητα μας ειδοποιουν B)

 

Παντως το συγκεκριμενο επεισοδιο ηταν διπλο. Ε, δεν ειναι και λιγα 90 λεπτα για να παρεις μια πρωτη γευση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πανω-κατω ολες οι σειρες. Μπορει στο 4ο επεισοδιο να μη σου κανει ιδιαιτερη αισθηση και στο 34ο να σου τιναξει τα μυαλα στον αερα. Αλλα παιζουμε με τις πιθανοτητες, κι ευτυχως υπαρχουν παντα ατομα που συνεχιζουν τα τις βλεπουν για μας, κι αν σημειωθει μεγαλη ανοδος στην ποιοτητα μας ειδοποιουν B)

 

Παντως το συγκεκριμενο επεισοδιο ηταν διπλο. Ε, δεν ειναι και λιγα 90 λεπτα για να παρεις μια πρωτη γευση.

 

Yup.Συμφωνω.Παντως απο μια κριτικη που διαβασα απο καποιον αμερικανο κριτικο της τηλεορασης το story γινεται εξαιρετικα ενδιαφερον στη συγκεκριμενη σειρα στο 6ο ή 7ο episode αν θυμαμαι καλα τα γραφομενα του.Μαλιστα δεν θελησε να γραψει κατι παραπανω για μην χαλασει την θεαση.

Το 90λεπτο προσωπικα δεν μου λεει τιποτα.Και στο Lost ειχα εντυπωσιαστει στα πρωτα 90λεπτα και μετα ξενερωσα απιστευτα και εστειλα στον καδο την σειρα (ή για να ακριβολογω σε dvd δισκακια για να το δουν τα παιδια μου σε λιγα χρονια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ή για να ακριβολογω σε dvd δισκακια για να το δουν τα παιδια μου σε λιγα χρονια)

Εκδικηση; :devil:

 

'Νταξει αν κατι διαρκει 100 ωρες φυσικα και οι πρωτες 2 ωρες δεν ειναι αρκετες για να βγαλεις συμπερασμα.

 

Εσυ δεν ελεγες οτι δεν εβλεπες σειρες;

Αν εννοουσες οτι δεν εβλεπες συχνα, ε, κριμα να 'χεις δει πχ το Lost, αλλα οχι το The wire ή το Six Feet Under πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκδικηση; :devil:

 

'Νταξει αν κατι διαρκει 100 ωρες φυσικα και οι πρωτες 2 ωρες δεν ειναι αρκετες για να βγαλεις συμπερασμα.

 

Εσυ δεν ελεγες οτι δεν εβλεπες σειρες;

Αν εννοουσες οτι δεν εβλεπες συχνα, ε, κριμα να 'χεις δει πχ το Lost, αλλα οχι το The wire ή το Six Feet Under πχ.

 

Ναι ειχα πει δεν βλεπω σειρες αλλα νομιζω το ειπα στο νημα του Νησιου και μιλουσα για ελληνικες.Σαφως και βλεπω σειρες ξενες.

Ιδου: The Wire, Game Of Thrones, 6ft under, Modern Family, House MD, The Killing και πολλες αλλες.Οταν ομως εχω να δω ταινιες προτιμω την ταινια και οταν υπαρχει λειψυδρια το γυριζω σε σειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε τώρα να βγάλεις άκρη για την σειρά.

Ο ένας λέει είναι Family-Friendλια, ο άλλος λέει είναι αντιγραφή του walking dead, ο άλλος ότι έχει δράση και περιπέτεια.

Άμα δεν το δεις με τα μάτια σου δεν είναι να εμπιστεύεσαι κανέναν. :P

Και ολοι εχουμε δικιο

ΝΑΙ, μοιαζει σε concept με το Walking Dead καθοτι μιλαμε για μετα την εισβολη, με επιζωντες, και εξωγηινους που τους βλεπουμε αραια και που.

Οπως στο Walking Dead

 

Αλλα επισης ΝΑΙ, εχει περισσοτερο μπαμ-μπουμ αλλα πιο family friendly απο το Walking Dead. Και το Transformers εχει περισσότερο μπαμ-μπουμ απο το Walking Dead αλλα πιο ευκολα αφηνεις το 12χρονο να δει Transformers

 

Σε καθε περιπτωση, προσωπικα δεν το καιω απο τωρα, θα του δωσω 2 επεισοδια καιρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ μόλις τελείωσα το διπλό επεισόδιο... Πολύ καλό μου φάνηκε... Κι έχει πολλά στοιχεία που μπορούν να διατηρήσουν το ενδιαφέρον...

Ξέρουμε αν έχει ξεκινήσει κανονικά ή ήταν πιλοτικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...