Προς το περιεχόμενο

Falling Skies


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το 6ο ηταν το χειροτερο ή μου φαινεται; Ολα ηταν υπερβολικα και οι ερμηνειες αθλιες παιδια, ειδικα στο δευτερο μισο του επεισοδιου. Εχει twist αλλα ενταξει, δεν το σωζει σε καμια περιπτωση.

 

stavrakas και στο 6ο ηταν πολυ μπροστα ο τυπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 6ο ηταν το χειροτερο ή μου φαινεται;

Δεν σου φαινεται, ηταν. Μετα τις καλες εντυπωσεις του 5ου, και με το 6ο να πρεπει να ξεκολλησει λιγο την υποθεση, και παλι με τραβηγμενο χειροφρενο πηγε

Καλα το twist φαινοταν απο μιλια μακρια

 

ξερουμε γιατι οι εξωγηινοι δεν απαγαγουν ενηλικους? Επισης, μια ξανθια γκομενιτσα που ειχε στα πρωτα επεισοδια ο γιος του πρωταγωνιστη και την απηγαγαν οι εξωγηινοι, παει αυτη? Ουτε που τον νοιαζει πια τον μικρο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου φαινεται, ηταν. Μετα τις καλες εντυπωσεις του 5ου, και με το 6ο να πρεπει να ξεκολλησει λιγο την υποθεση, και παλι με τραβηγμενο χειροφρενο πηγε

Καλα το twist φαινοταν απο μιλια μακρια

 

ξερουμε γιατι οι εξωγηινοι δεν απαγαγουν ενηλικους? Επισης, μια ξανθια γκομενιτσα που ειχε στα πρωτα επεισοδια ο γιος του πρωταγωνιστη και την απηγαγαν οι εξωγηινοι, παει αυτη? Ουτε που τον νοιαζει πια τον μικρο?

 

 

Ναι, παρόλο που στο 4ο και 5ο πήγανε κάπως καλύτερα, στο 6ο το μαμήσανε πάλι.

Νομίζω πως δύσκολα θα δούμε κάτι διαφορετικό από αυτό που έχουμε δει στην συνέχεια.

 

 

Ακόμα υποτίθεται δεν ξέρουν τίποτα για τους εξωγήινους. Σε ένα από τα επεισόδια αναρωτιόνταν και οι αυτοί οι ίδιοι το γιατί παίρνουν μόνο παιδιά. Είπαν ότι ίσως το κάνουν για ψυχολογικούς λογούς... Για παράδειγμα, κανένας ενήλικας δεν θα τα σκότωνε ένα παιδί, οπότε θα κάνουν την δουλειά τους ανενόχλητα.

Όσο για την ξανθιά, είναι άλλο ένα κενό στο σενάριο κατά την γνώμη μου, ενώ με τον αδερφό του μας τα είχανε πρήξει... Λογικά σε κάποιο επεισόδιο θα επαναφέρουν την ιστορία της και θα έχουμε πάλι δράμα από το πουθενά...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθετω πως την κοπελια ηθελαν απλα να την βγαλουν απο την μεση λογο καποιας αλλαγης στο περιεχομενο των επομενων επεισοδιων,αλλωστε θα ηταν αρκετα ανουσιο οταν απομενουν 4 επεισοδια ακομα για το τελος της σεζον,καθως θα επρεπε να δωσουν 1-2 επεισοδια μονο για το κυνηγι να την βρουν.Κατι που θα μας ξενερωνε ολους πολυ πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ειδα το 7ο επεισοδιο. Απιστευτο επεισοδιο. Εχω μεινει αναυδος. Παρολαυτα θα πω τα εξης:

 

Ειμαι λατρης της επιστημονικης φαντασιας και του post apocalyptic. Αλλα... Κατα τη διαρκεια του επεισοδιου, ειδικα απο τη μεση και μετα, ελεγα συνεχεια στον εαυτο μου "omg omg omg", εντυπωσιασμενος απο το ποσο ΒΛΑΚΕΙΑ ηταν... Πραγματικα ΕΛΕΟΣ... Δε μπορω να φανταστω οτι οι δημιουργοι ειχαν στο μυαλο τους οταν το εφτιαχναν κατι αλλο απο το να διωξουν μακρυα (πολυ μακρυα) οσο περισσοτερους θεατες μπορουσαν και να γελοιοποιησουν το ειδος. Δε μπορω να φανταστω ποιος θα ενδιαφεροταν για πολλα απο τα θεματα που θιγει εκτενως, εκτος απο 15χρονα κοριτσακια. Αν υποθεσουμε οτι αυτο το επεισοδιο το εφτιαξαν ετσι επιτηδες, τοτε ειναι ασφαλες να υποθεσουμε οτι οποιοδηποτε καλουτσικο επεισοδιο απο εδω και περα θα ειναι απλα τυχαιο.

 

Αλλο ενα πολυ καλο κονσεπτ (εισβολη απο εξωγηινους, επιβιωση στην κατεχομενη Γη, εξερευνηση των κινητρων τους και γενικα Post apocalyptic) που ομως το γαμησανε και ψοφησε. Ετσι απλα.

 

Εδω ο κοσμος καιγεται και αντι να μας δειξουν κατι πρωτοτυπο ή τουλαχιστον συνηθισμενο του ειδους μας δειχνουν βλακειες. Μην με παρεξηγησει κανεις, η αναπτυξη των χαρακτηρων ειναι πολυ σημαντικη (βλεπε The Walking Dead το κομικ), αλλα δε θελω να ξαναδω τις γκομενιτσες που την πεφτουν στο μαλακα και τις ζηλιες μεταξυ τους, την ευαισθητη πλευρα των σκληροτραχηλων στρατιωτικων, τις σχεσεις της οικεγενειας των πρωταγωνιστων, το δραμα της εγγυου, τις διαφορες ακυρες και γλυκαναλατες σκηνες που πεταγονται εδω κι εκει και λοιπες παπαριες. Ενω απο την αλλη δεν δινεται σχεδον καθολου χρονος στα πραγματικα ενδιαφεροντα οπως τους εξωγηινους, τα κινητρα τους, την τεχνολογια τους, τις δυσκολιες της επιβιωσης των ανθρωπων κλπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αι γκατ του σει, αι τολντ γιου σοου! και απο πολυ νωρις, σπανια πεφτω εξω. Τα ιδια και στο people unknown, και το harpers island και πολλα αλλα. το σκατοσειρομετρο μου ειναι αρκετα ευαισθητο!

 

κριμα γιατι ειχε καλουτσικα εφε και 2-3 ενδιαφερουσες ιδεες, αλλα που απλα και να τις αναλυσουνε καποτε, δεν θα εχει μεινει κανεις να το δει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φτάσαμε 3 επεισόδια πριν το τέλος και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα... ΟΧΙ άλλο κάρβουνο. Shift + Delete. και πολύ αντέξαμε. Που να πάρει ο διάολος μέχρι και το V ήταν πιο ενδιαφέρον από αυτήν εδώ τη μ@λ@κία. Μου θέλουνε και δεύτερη σεζόν τρομάρα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν το harper's island για εμένα ήταν κορυφαίο.

Δεύτερο είδατε το trailer του επόμενου επεισοδίου?

Φαίνεται πολύ καλό!

Και τρίτο, έχετε να προτείνετε τίποτα καλύτερο για το καλοκαίρι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε να προτείνετε τίποτα καλύτερο για το καλοκαίρι?

 

Νάντια μπουλέ εύκολα... :-(

 

 

 

 

Εγώ το παράτησα στο έκτο επεισόδιο και δεν ασχολούμαι άλλο με την σαπουνόπερα! :mad:

Καλύτερα Teen wolf-True blood-Alphas (τώρα ξεκινήσανε τον τελευταίο μήνα όλα αυτά)

παρά τους τρωγλοδύτες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

True blood

Παροτι για καποιο λογο καθομαι τωρα που το δειχνει ο Αντ1 απο την αρχη και το βλεπω, πρεπει να ομολογησω οτι ειναι by far μεσα στις Τοπ3 overrated σειρες. ΧΑΛΑΡΑ ΟΜΩΣ. Μιλαμε για μεγαλη γελοιοτητα και ποζερια.

 

Εχω κολλησει, το βλεπω, αλλα δεν γινεται να μην παραδεχτω οτι ειναι μπουρδα

 

 

Το Falling Skies εχει ενα μεγαλο καλο. Το timing. Θα μπορουσε να ειναι το The Event (Γκαφα της Χρονιας 2010-2011) αλλα ειναι καλοκαιρι.

Και κανει τα απολυτως απαραιτητα και μονο για να με κανει να κανω υπομονη αλλα 2 επεισοδια. Πρωτη φορα βλεπω σε σειρα 10 επεισοδιων, να εχουν ηδη κλεισει 2-3 subplots ανα 2-3 επεισοδια. Και απλα να πρεπει ο θεατης "να το ξεχασει, παει τελειωσε"

Και το χειροτερο...δεν παει πουθενα

 

 

Θα δω και τα 2 τελευταια εδω που φτασαμε αλλα μιας και εχει γινει renew για 2η σεζον, θα ειναι αυτοκτονια αν το βαλουν σε οποιαδηποτε αλλη περιοδο του χρονου πληνΙουλιο-Αυγουστο

 

Βασικα ειναι τοσο family-friendly που κάνει το ΕΤ να μοιαζει σαν ταινια του Ταραντινο.

Ελεος ρε Στιβεν, εχεις ξεμωραθει?

Πραγματικα με κανει να σκεφτομαι απο τωρα να μην δοκιμασω καν το Terra Nova. Αν τετοιο ειναι το στυλ του Σπιλμπεργκ πλεον, στο Terra Nova θα υπαρχει καποιο πιτσιρικι που θα εχει ενα μικρο δινοσαυρο για κατοικιδιο (mark my words, κατι τετοιο στανταρ θα παιξει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...