Προς το περιεχόμενο

Falling Skies


skiabox

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά το Event βλεπόταν πολύ πιο άνετα από αυτό το πράγμα .

Προσπαθησα φιλε, πραγματικα προσπαθησα :mrgreen:

Δεν...

 

(και μαλιστα εκανα και "αποδοση διαλογων". Μαρτυριο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έχετε να προτείνετε τίποτα καλύτερο για το καλοκαίρι?

 

HAVEN [Fantasy ,Drama] με +1000 [δεν παίζει να παίχτηκε επεισόδιο ως τώρα της συγκεκριμένης σειράς που να μην μου άρεσε ]

http://www.imdb.com/title/tt1519931/

 

Στο θέμα μας τώρα , normal το τελευταίο επεισόδιο αλλά πρέπει να πω πως όντως και εγώ έχω βαρεθεί να βλέπω τα γκομενιλίκια του πιτσιρίκου και την άλλη http://www.imdb.com/name/nm2437267/ να τραγουδάει και γενικά να πετάγεται και να κάνει τις μ@λ@κίες της.Έλεος δηλαδή.....

 

Προς το παρόν πολύ περισσότερο μου άρεσε το The Event
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(και μαλιστα εκανα και "αποδοση διαλογων". Μαρτυριο)

 

yeap i know ;)

 

ε σίγουρα απογοήτευσε, σίγουρα κούρασε, σίγουρα πήγαινε πολύ αργά, αλλά προσωπικά μετά το φινάλε

δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα ξεκίναγα και τον 2ρο κύκλο αν συνέχιζε τελικά, μπας και πάει καλύτερα.

 

προσωπικά αν με βάζαν για βασανιστήριο να το ξαναδώ, θα το προτιμούσα από το να ξαναδώ πχ το Flash Forward.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeap i know ;)

 

ε σίγουρα απογοήτευσε, σίγουρα κούρασε, σίγουρα πήγαινε πολύ αργά, αλλά προσωπικά μετά το φινάλε

δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι δεν θα ξεκίναγα και τον 2ρο κύκλο αν συνέχιζε τελικά, μπας και πάει καλύτερα.

 

προσωπικά αν με βάζαν για βασανιστήριο να το ξαναδώ, θα το προτιμούσα από το να ξαναδώ πχ το Flash Forward.

Και το Event και το FF είχαν μια κοινη συνισταμενη.

Οταν επεσε επισημα "τσεκουρι", τα υπολοιπα επεισοδια ηταν καλα. (πιο νωρις το FF, πιο αργα το Event)

Πιθανολογω ομως οτι αν δεν ειχε γινει το τσεκουρωμα, θα ηταν αλλιως. Οποτε μην εισαι σιγουρος οτι το Event θα ειχε την μικρη εστω βελτιωση που ειχε αν δεν τους λεγανε "του χρονου τελος"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Event και το FF είχαν μια κοινη συνισταμενη.

Οταν επεσε επισημα "τσεκουρι", τα υπολοιπα επεισοδια ηταν καλα. (πιο νωρις το FF, πιο αργα το Event)

Πιθανολογω ομως οτι αν δεν ειχε γινει το τσεκουρωμα, θα ηταν αλλιως. Οποτε μην εισαι σιγουρος οτι το Event θα ειχε την μικρη εστω βελτιωση που ειχε αν δεν τους λεγανε "του χρονου τελος"

 

το FF έστρωσε μεν πιο νωρίς, αλλά για να καταφέρεις να δεις τα 10( ; ) πρώτα μέχρι την διακοπή των Χριστουγέννων έπρεπε να ήσουν ήρωας :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Achilleas007 : Το haven to ξεκίνησα αλλά άντεξα μέχρι το 3ο επεισόδιο.

Μου φάνηκε πολύ απλοϊκό εώς παιδικό θα έλεγα και θα μπορούσε να σταθεί άνετα τις δεκαετίες 80-90 αλλά όχι από το 2000 και μετά όπου έχουμε πιο πολλές και ποιοτικές σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τραγουδαει στο τελος λιωνω απλα στο γελιο

 

Καλά, στην τελευταία σκηνή που πάει η άλλη η καθυστερημένη και τραγουδάει, πέθανα στο γέλιο. Δεν υπάρχει η σειρά λεμε... :lol:

κι εγω το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Achilleas007 : Το haven to ξεκίνησα αλλά άντεξα μέχρι το 3ο επεισόδιο.

Μου φάνηκε πολύ απλοϊκό εώς παιδικό θα έλεγα και θα μπορούσε να σταθεί άνετα τις δεκαετίες 80-90 αλλά όχι από το 2000 και μετά όπου έχουμε πιο πολλές και ποιοτικές σειρές.

 

Τι να σου πω φίλε , γούστα είναι αυτά :-D ,πάντως μου αρέσει γενικά η πλοκή του κάθε επεισοδίου του ως τώρα και η εξέλιξη γενικά της σειράς [για το Haven λέω] .

Επεξ/σία από Achilleas007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Achilleas007 : Το haven to ξεκίνησα αλλά άντεξα μέχρι το 3ο επεισόδιο.

Μου φάνηκε πολύ απλοϊκό εώς παιδικό θα έλεγα και θα μπορούσε να σταθεί άνετα τις δεκαετίες 80-90 αλλά όχι από το 2000 και μετά όπου έχουμε πιο πολλές και ποιοτικές σειρές.

 

καπως ετσι το θυμαμαι και εγω. Ψιλογουσταρα κανα δυο χαρακτηρες, ηθελα να μου αρεσει, αλλα το βρηκα πολυ αδυνατο τελικα. Οι υποθεσεις οι περισοτερες ηταν μουφα, τα μυστηρια οτι ναναι. Δεν τελειωσα την 1τη σεζον, καπου στο 5το-6το θαρω το κοψα. Δεν ηταν κακο...δεν ηταν μυξοκλανιαρικο σαν το falling skies, απλα μετριοτατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Haven με το ζόρι άντεξα να δω μέχρι και το τελευταίο επεισόδιο της πρώτης σεζόν, γιατί δεν ήθελα να αφήσω την σειρά στην μέση. Και η δεύτερη έτσι συνεχίζει ή έφτιαξε καθόλου;

 

Περίμενα πολλά περισσότερα από το Falling Skies, αλλά δεν...

Το τελευταίο επεισόδιο το έβαλα στο x2 σε μερικά σημεία, γιατί δεν βλεπότανε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το haven φτιάχνει στη πορεία. Και εγω στα πρώτα επεισόδια χαλαρά το έβλεπα και δε με ένοιαζε και πολυ αλλα πραγματικά η σειρά ανεβαίνει πολυ στη συνέχεια και κλείνει και πολυ καλα τη σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα να δω το 8ο για να γελάσω με τα χάλια της σειράς και επειδή δεν είχα τίποτα καλύτερο να κάνω.

Προς μεγάλη μου έκπληξη όμως το επεισόδιο ήταν πάρα πολύ καλό. :shock:

Είχε βέβαια και πάλι λίγο δράμα αλλά όχι τόσο ανούσιο και εμετικό οπως τα προηγούμενα. Εχω την εντυπωση οτι έκοψαν αρκετές σκηνές προς όφελος της σειράς γιατί προχώραγε κάπως απότομα σε κάποιες φάσεις. Λέτε να βάλανε μυαλό? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορια ,Δεν ξερατε οσοι διαμαρτυρεστε οτι θα δειτε Spielberg ,you know παιδακια ,χαριτωμενα εξωγηινακια και ολα αυτα . :confused: :confused: Δεν ειναι στυλ σπαρτακος ,αιμα ,βια και τετοια .Ειπαμε ,ο καθενβας εχει την αποψη του μεν αλλα ειναι προδεδιαγραμμενο οτι ο Σpielberg εχει το στυλ του.Αν θες να μην δεις ολα αυτα που προφανως σε καποιους αρεσουν για αυτο και εχει τοση περαση σαν ονομα βλεπεις μιαν αλλη σειρα .Επιστημονικης φαντασιας ειναι γεματο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aσε μας σε saya...

Πήγαινε δες την λάμψη με την φέγγαρο και άσε να έχουμε την άποψη μας :-(

Επεξ/σία από Pantelthekiller
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...