Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να πω την γνώμη μου για ραιανερ...πρώτη φορα ταξίδεψα με τη συγκεκριμένη και γύρισα απο χανιά ενω είχα παει με aegean

νταξ η μέρα με την νυχτα...στην raynair μονο πάγκο λαικης δεν έχουν βάλει εκει μέσα να πουλάνε...επειδή είναι πανφθηνα τα εισιτήρια πουλάνε τα πάντα εκει μέσα...νερα χυμους κολόνια κλπ τα πάντα τίποτα δωρεάν...επίσης το προσωπικό καμια σχέση με της aegean 

αλλά πως φαίνεται η αντιμετώπιση η διαφορετική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εμένα δεν με ενοχλεί καθόλου.

 

Σιγά το πράγμα δηλαδή που σου προσφέρει η aegean, ένα ποτηράκι χυμό ή καφέ και μια καραμέλα που κοστίζουν  μαζί 10 σεντς.

Ίσως να έχει και πιο όμορφες αεροσυνοδούς, κατά τ΄άλλα καμία διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πτήσεις εσωτερικου που ειναι μαξ 1 ωρα κλαιν μαιν πιστευω αξιζει η ραιν.

ΤιΠ΅: Εγω παντα κανω τσεκ ιν 3 ωρες πριν το ταξιδι  και επειδη εχουν μπιμπαρει τα απλα συνηθως με βαζει διακεκριμένη χωρις να χω πληρώσει παραπάνω χχχ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πτήσεις εσωτερικου που ειναι μαξ 1 ωρα κλαιν μαιν πιστευω αξιζει η ραιν.

ΤιΠ΅: Εγω παντα κανω τσεκ ιν 3 ωρες πριν το ταξιδι  και επειδη εχουν μπιμπαρει τα απλα συνηθως με βαζει διακεκριμένη χωρις να χω πληρώσει παραπάνω χχχ 

 

ωπ να και κατι που θα δοκιμασω στις επομενες πτησεις μου

thank u! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι για τοση διαρκεια πτησης καλα ειναι...εμενα μ εδωσαν και μπισκοτάκι απο aegean... :P

Να ρωτησω αμα κλεισω εισιτηρια για ροδο μπορώ να αλλάξω ημερομηνία αν χρειαστεί ή όχι? για raynair λεω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κι εγω εχω αφησει για τελευταια στιγμη το τσεκ ιν.αυριο βραδυ ειναι η πτηση.θα σας πω τι θεση μου ελαχε μολις κανω.

αν και αναφερομαι στην ετζιαν 

 

Στην πτηση μου απο αθηνα για ταλλιν εκει που καθομαι μου ερχεται μειλ οτι ανοιξε το τσεκ ιν και λεω δε γαμιεται ας το κανω τωρα! και εκανα τσεκ ιν στην θεση 1Α !! Ανεση! Μονο αυτο εχω να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης φραμπάλα είπε:<br />

Κι εγω εχω αφησει για τελευταια στιγμη το τσεκ ιν.αυριο βραδυ ειναι η πτηση.θα σας πω τι θεση μου ελαχε μολις κανω.<br />

αν και αναφερομαι στην ετζιαν <br />

 <br />

Στην πτηση μου απο αθηνα για ταλλιν εκει που καθομαι μου ερχεται μειλ οτι ανοιξε το τσεκ ιν και λεω δε γαμιεται ας το κανω τωρα! και εκανα τσεκ ιν στην θεση 1Α !! Ανεση! Μονο αυτο εχω να πω<br />

 

</p><p> </p><p>

Στην Αιγαίου συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο. Ανοίγει το τσεκ Ιν και ορμάνε όλοι για τις πρώτες σειρές..! :P σε φάση αν μπεις 10 λεπτα μετα να εχει απο την 7 και πίσω μόνο...</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονίστε να πάθει τίποτα το ίντερνετ ή ο υπολογιστής που το αφήνετε τελευταία στιγμή και να τρέχετε να πληρώνετε τίποτα 70άρια μετά για να σας το κάνουν στο αεροδρόμιο..... χαχα

 

Εγώ έκλεισα πρώτη φορά με Ryan για τον Οκτώβριο για Λονδίνο πήγαινε-έλα με 15 κιλά βαλίτσα, 98 ευρώ. Ομολογουμένως πολύ καλή τιμή καθώς τόσα χρόνια το 280άρι + το είχα στάνταρ (βέβαια πετούσα πάντα μέσα στη περίοδο των Χριστουγέννων οπότε είναι λογικό)

 

Το κακό είναι ότι το Στάνστεντ στο οποίο πετάει δε βολεύει καθόλου για εκεί που πρέπει να πάω (Watford) αλλά μου είπαν για μια εταιρεία την Terravision που έχει λεωφορεία που σε πάνε από και προς το αεροδρόμιο στο κέντρο πχ του Λονδίνου με κανά 20άρι πήγαινε έλα και το κλείνεις online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονίστε να πάθει τίποτα το ίντερνετ ή ο υπολογιστής που το αφήνετε τελευταία στιγμή και να τρέχετε να πληρώνετε τίποτα 70άρια μετά για να σας το κάνουν στο αεροδρόμιο..... χαχα

 

Εγώ έκλεισα πρώτη φορά με Ryan για τον Οκτώβριο για Λονδίνο πήγαινε-έλα με 15 κιλά βαλίτσα, 98 ευρώ. Ομολογουμένως πολύ καλή τιμή καθώς τόσα χρόνια το 280άρι + το είχα στάνταρ (βέβαια πετούσα πάντα μέσα στη περίοδο των Χριστουγέννων οπότε είναι λογικό)

 

Το κακό είναι ότι το Στάνστεντ στο οποίο πετάει δε βολεύει καθόλου για εκεί που πρέπει να πάω (Watford) αλλά μου είπαν για μια εταιρεία την Terravision που έχει λεωφορεία που σε πάνε από και προς το αεροδρόμιο στο κέντρο πχ του Λονδίνου με κανά 20άρι πήγαινε έλα και το κλείνεις online.

 

 

Teravission ή Νational Express ( 8 pounds-one way- απο Stansted για Liverpool street station) και απο κει παιρνεις Metropolitan Line tube και πας Watford…...

 

piece of cake mate…. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p></p><p> </p><p>

Στην Αιγαίου συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο. Ανοίγει το τσεκ Ιν και ορμάνε όλοι για τις πρώτες σειρές..! :P σε φάση αν μπεις 10 λεπτα μετα να εχει απο την 7 και πίσω μόνο...</p>

 

Μα γιατί να θες να είσαι μπροστά ; Αφού αν πέσει το αεροπλάνο λογικά με τη μύτη θα πέσει... Εγώ πάντως διαλέγω πίσω πίσω να είμαι αγκαλιά με το μαύρο κουτί.... :-D

 

Πέρα από τη πλάκα όμως, στη Ryanair απ ότι ξέρω δεν υπάρχουν θέσεις, έτσι δεν είναι ; όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε (εκτός αν πληρώσεις επιπλέον για να διαλέξεις.)

 

Στη Aegean πάντως πολύ καλά είναι και οι θέσεις στις εξόδους κινδύνου (στη μέση περίπου) καθώς και εκεί έχει πολύ χώρο για τα πόδια μάλιστα κάποιες σειρές είναι δύο ατόμων αντί για τριών ενώ αν κάτσεις και δεξιά έχεις και τη μία αεροσυνοδό να κάθεται ακριβώς μπροστά σου face to face, αν τύχει και είναι και καμιά καλή if you know what I mean...  :devil:  :-D

Teravission ή Νational Express ( 8 pounds-one way- απο Stansted για Liverpool street station) και απο κει παιρνεις Metropolitan Line tube και πας Watford…...

 

piece of cake mate…. :)

 

Σε ευχαριστώ πολύ που μου το επιβεβαίωσες γιατί μόλις αυτό είδα και εγώ ότι βολεύει το Liverpool Street και μετά καπάκι Metropolitan για watford, γιατί κάτι συγγενείς μου έκλεισαν terravision για Victoria που δε βολεύει ιδιαίτερα απ ότι είδα, θα κοιτάξω να τους το πω μήπως γίνεται να το αλλάξουν, είναι και μία λίρα φθηνότερο να πας Liverpool αντί για Victoria οπότε ίσως δεν τους πειράζει να γίνει η αλλαγή.

 

Επίσης για αυτά τα λεωφορεία η ώρα δεν είναι αυστηρή απ ότι κατάλαβα ε ; Κλείνεις μεν στις 9 και 30 το πρωί πχ αλλά αν αργήσεις ξέρω γω με τις βαλίτσες κλπ πας και απλά παίρνεις το πρώτο διαθέσιμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πέρα από τη πλάκα όμως, στη Ryanair απ ότι ξέρω δεν υπάρχουν θέσεις, έτσι δεν είναι ; όποιος πρόλαβε τον κύριο είδε (εκτός αν πληρώσεις επιπλέον για να διαλέξεις.)

 

 

 

 

Κανονικα υπαρχουν αριθμημενες θεσεις (αναγραφεται στο boarding pass) …… τι ειναι? Κτελ ? :P

 

Επι πληρωμη επισης υπαρχουν, για να διαλεξεις σε ποια θελεις να κατσεις…..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...