Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Τρίτη πρωί πετάω για Λονδίνο με ραϊαν ήθελα να ρωτήσω αν θα έχω πρόβλημα αν πάρω κ μια σχολική τσάντα μαζι μου επιπλέον της επιτροπόμενης χειραποσκευής?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οχι αρκει να ειναι στα ορια που επιτρεπεται η extra τσαντα ….

 

http://www.ryanair.com/en/terms-and-conditions/regulations-cabinbaggage/

 

 

για 5 εκατοστα εξτρα δεν βγαζουν και χαρακα, αλλα ποτε δεν ξερεις σε τι υπαλληλο θα πεσεις….. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επισημο site που παρεθεσα πιο πανω, για 1 γραφει + μια μικρη τσαντα…..

 

Οι 2 χειραποσκευες που λες, το γραφει καπου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Porg

Η δεύτερη δεν είναι χειραποσκευή. Είναι τσάντα μέγιστου μεγέθους 30x20x20.

 

 

One cabin bag weighing up to 10 kg with maximum dimensions of 55cm x 40cm x 20cm, plus 1 small bag up to 35 x 20 x 20 cms may be carried per passenger*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

γεια σας να ρωτησω κατι? πεταω με ryanair απο πάφο προς χανία και το επίθετο στην ταυτότητα είναι Papamichael και στο εισητήριο papamichail τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας να ρωτησω κατι? πεταω με ryanair απο πάφο προς χανία και το επίθετο στην ταυτότητα είναι Papamichael και στο εισητήριο papamichail τι μπορώ να κάνω?

Το πιθανοτερο ειναι πως δεν θα χεις προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα. Θελουμε να πεταξουμε 2 ατομα με την Ryanair απο Θεσσαλονικη για Αθηνα με επιστροφη. Οι πτησεις θα ειναι αναχωρηση την μια μερα απο Θεσσαλονικη και επιστροφη την αμεσως επομενη ημερα απο Αθηνα.

 

Εχω διαβασει σχετικα με τα "ψιλα" γραμματα και τις υπουλες χρεωσεις κλπ. θα εχουμε απο εναν σακο πλατης με διαστασεις λογικα μικροτερες απο 55χ40χ20 και λιγοτερο απο 10 κιλα.

 

Το επομενο απαραιτητο απο οτι εχω καταλαβει ειναι το online check-in και οι εκτυπωμενες καρτες επιβιβασης. (Διαβασα τον κατατοπιστικο οδηγο απο εδω, http://www.ryanair.com/gr/need-to-know/online-checkin/ )

 

Εχω μερικες αποριες εδω και συγκεκριμενα: (οι φωτογραφιες ειναι οι ενδεικτικες απο τον οδηγο)

 

1) Επειδη ειμαστε 2 ατομα, σε αυτο το βημα, τα κουτακια θα ειναι 2, ετσι;

 

GR_5.jpg

 

2) Εκει που μας ζηταει την προσθηκη εγγραφων για καθε ατομo αφου τικαριστει το παραπανω κουτακι και γινει expand. Τι εγγραφα, Αστυνομικη Ταυτοτητα; Και εαν θελει ταυτοτητα, τι βαζουμε στην ημερομηνια ληξης, αφου δεν εχει;

 

GR_6.jpg

 

 

3) Εαν και εφοσον κανω το check-in μεσα σε 7 ημερες πριν την αναχωρηση, μπορω να λαβω τυχαια θεση απο το συστημα. Παλι θα εχει κουτακια και μετα 2 ονοματα των επιβατων, ετσι; Θα μας βαλει διπλα-διπλα επειδη το κανουμε μαζι ταυτοχρονα το check-in ή οπου να 'ναι;

 

GR_13.jpg

 

 

4) Θα φροντισω να κανω το check-in online σε ημερομηνια που να ειναι μεσα στο 7ημερο και των 2 πτησεων (για να μπορει να μας δωσει δωρεαν τυχαια θεση). Οποτε, θα κανω ταυτοχρονα check-in και την πτηση μεταβιβασης αλλα και επιστροφης, σωστα; Τελικα, θα πρεπει να μου εμφανιζει για εκτυπωση καρτες οπως και την παρακατω, αλλα οχι 1 αλλα 4 (2 επιβατες x 1+1 για μεταβιβαση-επιστροφη), σωστα;

 

GR_26.jpg

 

Μπορω να αποθηκευσω το αρχειο ως PDF και να το μεταφερω καπου οπου υπαρχει εκτυπωτης και να γινει η εκτυπωση και των τεσσαρων καρτων επιβιβασης, ετσι;

 

 

Συγγνωμη για το μεγαλο κειμενο και τις μαλλον γελοιες ερωτησεις, προσπαθησα να ειμαι οσο πιο σαφης γινεται. Απο αυτα τα γελοια βγαζουν τα σπασμενα απο οτι εχω καταλαβει ουτως ή αλλως.

Επεξ/σία από SkiLopSaRo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπήκα να κανω τσεκιν αγόρασα θεση χρεώθηκε η καρτα μου κανονικά, και οταν πηγα να κανω τσεκ ιν με ξανα έβαλε στη σελίδα που ζητούσε να αγοράσω θεση η να διαλέξω μια τυχαία. Δεν καταλαβαίνω.αν επιλέξω παλι την αγορασμένη θεση θα με ξανα χρεώσει ; Δεν εχω πολυ χρόνο και δε ξέρω τι να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...