Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Θεσσαλονίκη --> Αθήνα

 

αντί να τυπώσω το εισιτήριο , μπορώ να το περάσω στο tablet και να το δείξω στον έλεγχο ;

Αν εννοείς με την εφαρμογή της Ryanair για android ναι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς με την εφαρμογή της Ryanair για android ναι .

Δεν το έχω δοκιμάσει γιατί πολύ ελαττωματική η εφαρμογή, θα το κάνω την επόμενη φορά.

Αλλά σίγουρα ισχύει ότι αν βγάλεις φωτό στην ταμπλέτα (ή στο κινητό) το εισιτήριο που πρέπει να εκτυπώσεις και πας στο check in με την φωτό, σου τυπώνουν εκείνοι το εισιτήριο χωρίς έξτρα χρέωση, το έκανα προχτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα κατα νου την εφαρμογή

Απλά ναβπεράσω το PDF και στον έλεγχο να το δείξω σκεφτόμουν

Στον έλεγχο (στον έλεγχο βαλιτσών εννοώ) θα περάσεις με το pdf στην ταμπλέτα. Αλλά όταν θα πας στη θύρα, θα σου ζητήσουν εκτυπωμένο εισιτήριο, είτε από μόνος σου, είτε από το check in. Το δοκίμασα στο προηγούμενο ταξίδι, είχα εκτυπωμένο αλλά προσπάθησα να περάσω με την ταμπλέτα. Μου είπαν ότι πας με την ταμπλέτα στο check in και σου τυπώνουν το εισιτήριο χωρίς χρέωση, που το έκανα προχτές και ισχύει.

 

Προσοχή εννοείται ότι έχεις ήδη κάνει ηλεκτρονικό check in από μόνος σου ώρες πριν και μιλάμε απλά για την εκτύπωση του εισιτηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση στις 10 του μηνα πεταω

για χανια και θα παρω μαζι μια τσαντα σχολικη να βαλω δυο ρουχα

και το λαπτοπ μπορει να μου πουν οτι απαγορευεται το λαπτοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρέπεται απλα στον έλεγχο θα πρέπει να το βγάλεις από το σάκο και να το βάλεις μέσα σε ένα κουτί που δίνουν εκεί. περνάει τον έλεγχο και το ξαναβάζεις μέσα στο σάκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα εισιτηρια(μου έκλεισαν για την ακρίβεια) μεσω airtickets πήγαινε-ελα παφος χανια

Όμως αντί για lamprakis το εισιτήριο γράφει lambrakis

Τι γινεται σε αυτη την περίπτωση ?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτήσω κάτι,

έκλεισα εισιτήρια για ryanair, στο online checkin αναφέρει ότι θα πρέπει να περιμένω 7 μέρες πριν την πτήση για να μου δοθεί μία τυχαία θέση. Φυσικά δε θέλω να αγοράσω. Τι θα γίνει αν κάνω τώρα το checkin και δε περιμένω;

 

Να αναφέρω ότι είναι για δύο άτομα. Υπάρχει η περίπτωση να ταξιδέψουν σε ξεχωριστές θέσεις, όχι δίπλα δλδ;

 

Δεν θα έπρεπε το κουμπί check-in να ήταν απενεργοποιημένο σύμφωνα με αυτό τον οδηγό; http://www.ryanair.com/gr/need-to-know/online-checkin/

post-148204-0-76896500-1415370015_thumb.jpg

Επεξ/σία από giannischr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το κανεις τωρα θα διαλεξεις θεση αλλα θα πληρωσεις.

7 ημερες πριν θα σου δωσει τυχαιες θεσεις δωρεαν.

Αν εκανες κρατηση των θεσεων ταυτοχρονα θα σου δωσει διπλανες θεσεις σιγουρα ,Αν οχι τυχαιες.

Αλλα και παλι μπορεις να ζητησεις απο το διπλανο σου/διπλανο του αλλου ατομου να αλλαξετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκλεισα για την αδερφή μου ενα ταξιδι 6/12 με 15/12 για αγγλια παω να κάνω check-in και μου βγάζει οτι πρέπει να πληρώσω συγκεκριμένη θέση. Καινούργια μοδα είναι αυτό ?

 

Μίλησα μαζι τους και μου είπαν οτι το check-in πριν τις 31/11 (7 μέρες πριν το ταξίδι) σε αναγκάζει να πληρώσεις θεση  :-( .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...