Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την ryanair


The_Judas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα μια κράτηση με πιστωτική σημερα το απόγευμα και ψάχνω να την ακυρωσω απλα επειδη άλλαξα γνώμη! Κάτι τέτοιο δεν αναφέρεται πουθενα στους όρους της Ryanair. Τέτοια ώρα δεν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας ενώ σκέφτηκα αύριο πρωι πρωι να μιλήσω με την Τραπεζα μπας και δεν κάνει δεκτη τη χρέωση. Έχω ελπίδες λέτε;

 

οχι φυσικα... εφόσον ειναι στο ονομα σου και την καρτα σου την εκανες με τη βουληση σου... Οποιαδήποτε ακύρωση λοιπόν διέπεται απο τους όρους χρήσης της εταιρείας. Κάποιες εταιρείες εχουν μικρό penalty για ακύρωση εντος λίγων ωρών (εχω ακυρώσει εντος διώρου απο την κρατηση της πτήση και εχασα ~15€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εχει παρει καποιος ρυαναιρ απο αθηνα για εξωτερικο και ψωνισε απο το αεροδρομιο???

 

του καναν θεμα οτι πρεπει να χωραει η σακουλα που ψωνισε στην αποσκευη του? τυπικα λενε οτι πρεπει νομιζω αλλα αν θυμαμαι καλα εχω δει σε αλλες πτησεις (οχι απο αθηνα) να κουβαλανε κ κατι τιτς.. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει παρει καποιος ρυαναιρ απο αθηνα για εξωτερικο και ψωνισε απο το αεροδρομιο???

 

του καναν θεμα οτι πρεπει να χωραει η σακουλα που ψωνισε στην αποσκευη του? τυπικα λενε οτι πρεπει νομιζω αλλα αν θυμαμαι καλα εχω δει σε αλλες πτησεις (οχι απο αθηνα) να κουβαλανε κ κατι τιτς.. ευχαριστω

Από Αθήνα για εξωτερικό ισχύει ό,τι και από Αθήνα για εσωτερικό. Δεν παίζει ρόλο η πτήση, αλλά η συμφωνία που έχει κάνει η Ryanair με τα duty free / μαγαζιά του αεροδρομίου. Όταν τα βρίσκουν επιτρέπουν, δηλαδή μπορεί κάποιος να κουβαλήσει στο αεροπλάνο χειραποσκευή, τσάντα, και σακούλα duty free, όταν δεν τα βρίσκουν σου λένε ότι απαγορεύεται και πρέπει να χωρά είτε μέσα στην χειραποσκευή είτε στην τσάντα ώμου. Όταν πας να αγοράσεις από τα duty free γνωρίζουν, πάντα να ρωτάς.

 

Τώρα τι ακριβώς ισχύει στην Αθήνα δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω.. λογικο μου φαινεται να γνωριζουν στο duty free αλλα θα πουν την αληθεια? να πουλησουν θελουνε κ αυτοι

Θα πούνε, υπάλληλοι είναι δεν είναι το μαγαζάκι της γειτονιάς. Υπάλληλοι του αεροδρομίου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας. Κολλητός είναι να πετάξει την Πέμπτη με Rynaiar, και σήμερα ανακοινώθηκε ότι την ίδια ημέρα έχει προγραμματιστεί 24ωρη απεργία των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας. Σε τέτοια περίπτωση τι παίζει; Περιμένουμε ανακοίνωση από την εταιρεία για ακύρωση των πτήσεων και τρόπο αλλαγής πτήσης; Κάποιος που να έχει εμπειρία από παρόμοια περίπτωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα φώτα σας. Κολλητός είναι να πετάξει την Πέμπτη με Rynaiar, και σήμερα ανακοινώθηκε ότι την ίδια ημέρα έχει προγραμματιστεί 24ωρη απεργία των Ελεγκτών Εναέριας Κυκλοφορίας. Σε τέτοια περίπτωση τι παίζει; Περιμένουμε ανακοίνωση από την εταιρεία για ακύρωση των πτήσεων και τρόπο αλλαγής πτήσης; Κάποιος που να έχει εμπειρία από παρόμοια περίπτωση;

 

οι αλλες εταιρείες ή σε παίρνουν τηλεφωνο ή στελνουν μειλ να τους καλέσεις αν δε σε βρισκουν... Ειναι σίγουρο οτι θα εχει απεργία; Εαν ναι πρεπει να περιμένει οσονούπο τηλέφωνο ή να παρει αυτός αυριο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ paylidis,

Τελικά άκυρο, ανακοινώθηκε και επίσημα η ακύρωση όλων των πτήσεων.

Επεξ/σία από akpe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Μια ερώτηση για κάποιον που πιθανότατα θα γνωρίζει!Έχω κάνει κράτηση για Μιλάνο και στο επίθετο αντί για Ι το έγραψα ο βλαξ με Η!Είναι κατάληξη επιθέτου! Για παράδειγμα τυχαίο επίθετο έγραψα Pavlidh αντί για Pavlidi!Θα έχω πρόβλημα στο ταξίδι γιατί πάτησα στο site για αλλαγή ονόματος και ζητάνε 110Ε!! Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με ενημερώσει!Ευχαριστώ πολυ ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!Μια ερώτηση για κάποιον που πιθανότατα θα γνωρίζει!Έχω κάνει κράτηση για Μιλάνο και στο επίθετο αντί για Ι το έγραψα ο βλαξ με Η!Είναι κατάληξη επιθέτου! Για παράδειγμα τυχαίο επίθετο έγραψα Pavlidh αντί για Pavlidi!Θα έχω πρόβλημα στο ταξίδι γιατί πάτησα στο site για αλλαγή ονόματος και ζητάνε 110Ε!! Όποιος γνωρίζει παρακαλώ να με ενημερώσει!Ευχαριστώ πολυ ! :)

θα εχεις αλλα πες μου για ποτε ειναι  :devil:

 

σοβαρα τωρα, στην ελλαδα πιθανώς και να τη γλυτώσεις... στο μιλάνο προς ελλαδα δεν πιστευω πως θα το δεχτουν...

 

Ειναι αρκετά χοντρό λάθος και ενω εδω μπορει να το καταλαβουν και να το δεχτούν (μιας και καταλαβαίνουν οτι στα ελληνικα ετσι γραφεται) εκει ισως στραβώσουν και να φας πορτα (αεροπλάνου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα εχεις αλλα πες μου για ποτε ειναι  :devil:

 

σοβαρα τωρα, στην ελλαδα πιθανώς και να τη γλυτώσεις... στο μιλάνο προς ελλαδα δεν πιστευω πως θα το δεχτουν...

 

Ειναι αρκετά χοντρό λάθος και ενω εδω μπορει να το καταλαβουν και να το δεχτούν (μιας και καταλαβαίνουν οτι στα ελληνικα ετσι γραφεται) εκει ισως στραβώσουν και να φας πορτα (αεροπλάνου)

 

θα εχεις αλλα πες μου για ποτε ειναι  :devil:

 

σοβαρα τωρα, στην ελλαδα πιθανώς και να τη γλυτώσεις... στο μιλάνο προς ελλαδα δεν πιστευω πως θα το δεχτουν...

 

Ειναι αρκετά χοντρό λάθος και ενω εδω μπορει να το καταλαβουν και να το δεχτούν (μιας και καταλαβαίνουν οτι στα ελληνικα ετσι γραφεται) εκει ισως στραβώσουν και να φας πορτα (αεροπλάνου)

Ε το μυαλό μου μέσα!Είναι για την άλλη Τετάρτη αλλά τα έχω κλείσει απο 20/10!Θα πάρω ένα τηλέφωνο αύριο στο helpdesk μπας και σώσω τίποτα :P ! Να'σαι καλά για την γρήγορη απάντηση αν και δεν ηταν αυτή που ήθελα! χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το ειχες δει την ώρα/μερα που τα εκλεισες μπορει να στο διορθωναν με το ελαχιστο fee (π.χ. στην aegean ειναι reissue fee 20-30 € απο οτι θυμαμαι)

 

shit happens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπαρχει προβλημα εαν εκτος απο τη βαλιτσα που επιτρεπεται για τη καμπινα (δωρεαν) εχεις και τσαντα με λαπτοπ στον ωμο? Η πρεπει υποχρεωτικα να εχεις μια χειραποσκευη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον η ryanair επιτρέπει και μία δεύτερη μικρή τσάντα με διαστάσεις 35 x 20 x 20... Λογικά η τσάντα του λάπτοπ θα είναι μεγαλύτερη όμως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...