Προς το περιεχόμενο

Εισαγωγη κυπριων σε ΑΕΙ-ΤΕΙ ελλαδας


panathas1908

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αυτα ειναι μ@@@@@@ς των εξυπνακιδων. αν οι κυπριοι εφθυνονταν για την οικονομικη κριση στην ελλαδα τοτε η κυπρος θα ηταν σε χειροτερη οικονομικη κατασταση απο την ελλαδα και οχι σε πολυ καλυτερη που ειναι...

Ποιος είπε ότι ευθύνονται οι Κύπριοι για τη χρεωκοπία τη δικιά μας μωρέ? Που το διάβασες αυτό?

Για τα προνόμια που έχουνε έναντι των Ελλήνων και τους φόρους που πληρώνει ο Έλληνας για να τους τα παρέχει λέμε.

Κατά τα άλλα προσωπικά νιώθω τους Κύπριους συμπατριώτες μου. Τα ίδια θα έλεγα Π.Χ. και για τους Κρητικούς σε μια αντίστοιχη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποιος είπε ότι ευθύνονται οι Κύπριοι για τη χρεωκοπία τη δικιά μας μωρέ? Που το διάβασες αυτό?

 

 

αν θυμαμαι καλα η απαντηση μου ειναι σε συγκεκριμενω post και οχι σε ολο το thread. οποτε εκει 8α το διαβασα μαλλον αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ...απλα υπαρχουν λιγοι που δεν τους πανε τους ελληνες στην κυπρο και το αντιθετο και συνηθως λογω ηληθιων πολιτικων πεποιθησιων..

 

και γω εχω φιλους ελληνες και συγγενεις στην ελλαδα χρονια και στο δωματιο μου απο τον καιρο που γεννηθηκα εχω 4 συνολικα ελληνικες σημαιες ..νιωθω ελληνας ...

 

 

συμφωνω με τον φιλο που ειπε πως παντα θα βρισκεται κατι να μας χωριζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα ειναι μ@@@@@@ς των εξυπνακιδων. αν οι κυπριοι εφθυνονταν για την οικονομικη κριση στην ελλαδα τοτε η κυπρος θα ηταν σε χειροτερη οικονομικη κατασταση απο την ελλαδα και οχι σε πολυ καλυτερη που ειναι...

Ποιοι είναι οι εξυπνάκηδες? Τους ξέρεις? Έχεις ακούσει ή διαβάσει από κάποιον να λέει ότι ευθύνεται η Κύπρος για την κρίση στην Ελλάδα? Χαρακτηρίζεις ως μακακίες απόψεις μη υπαρκτών προσώπων και επομένως μη υπαρκτών απόψεων?

Με έχεις μπερδέψει.

 

ναι ...απλα υπαρχουν λιγοι που δεν τους πανε τους ελληνες στην κυπρο και το αντιθετο και συνηθως λογω ηληθιων πολιτικων πεποιθησιων..

 

και γω εχω φιλους ελληνες και συγγενεις στην ελλαδα χρονια και στο δωματιο μου απο τον καιρο που γεννηθηκα εχω 4 συνολικα ελληνικες σημαιες ..νιωθω ελληνας ...

 

 

συμφωνω με τον φιλο που ειπε πως παντα θα βρισκεται κατι να μας χωριζει

Στην Ελλάδα δεν έχω γνωρίσει άτομα που αντιπαθούν τους Κύπριους γενικά παρά μόνο ειδικά. Αντιθέτως έχω γνωρίσει Κύπριους που δε συμπαθούν Έλληνες γενικά.

Το μόνο που πολλοί Έλληνες δε μπορούν να καταλάβουν (μεταξύ τους είμαι και εγώ) είναι τα προνόμια που έχουν οι Κύπριοι εδώ και τίποτα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιοι είναι οι εξυπνάκηδες? Τους ξέρεις? Έχεις ακούσει ή διαβάσει από κάποιον να λέει ότι ευθύνεται η Κύπρος για την κρίση στην Ελλάδα? Χαρακτηρίζεις ως μακακίες απόψεις μη υπαρκτών προσώπων και επομένως μη υπαρκτών απόψεων?

Με έχεις μπερδέψει.

 

απο τη στιγμηπου δεν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια τη σε απασχολει η κριση μου και αφου οι αποψεις ειναι ανυπαρκτες ποιος ο λογος να ασχολεισε και να μπερδευεσαι?

 

τελος παντων αρκετα οφτοπικ εχουμε βγει το θεμα που απασχολει τον τοπικ σταρτερ ειναι αν θα παρουν κυπριους σε ελληνικες σχολες κατι το οποιο και θα συμβει και φετος απλα οι καθυστερημενοι του υπουργειου(αυτοι ειναι υπαρκτοι αραγε?) αργουν να βγαλουν τις εγκυκλιους. και η εγκυκλιος για την εμποροπλοιαρχων πριν 3 μερες βγηκε(δηλαδη αρκετες μερες αφου τελειωσε η προθεσμια καταθεσης μηχανογραφικων) υπομονη καποια στιγμη ερθει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τη στιγμηπου δεν ανηκεις σε αυτη τη κατηγορια τη σε απασχολει η κριση μου και αφου οι αποψεις ειναι ανυπαρκτες ποιος ο λογος να ασχολεισε και να μπερδευεσαι?

Εσύ έκανες χαρακτηρισμούς και απλά σε ρώτησα αν τους ξέρεις αυτούς τους εξυπνάκηδες γιατί θα ήθελα να τους γνωρίσω και εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ έκανες χαρακτηρισμούς και απλά σε ρώτησα αν τους ξέρεις αυτούς τους εξυπνάκηδες γιατί θα ήθελα να τους γνωρίσω και εγώ.

 

για να το λεω προφανως και θα ξερω.... αν θες κανονιζουμε να στους γνωρισω να τους μαθεις και εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το λεω προφανως και θα ξερω.... αν θες κανονιζουμε να στους γνωρισω να τους μαθεις και εσυ

Δε μπορώ. Φοβάμαι. Κι αν είσαι σάτυρος? :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην Ελλάδα δεν έχω γνωρίσει άτομα που αντιπαθούν τους Κύπριους γενικά παρά μόνο ειδικά. Αντιθέτως έχω γνωρίσει Κύπριους που δε συμπαθούν Έλληνες γενικά.

Το μόνο που πολλοί Έλληνες δε μπορούν να καταλάβουν (μεταξύ τους είμαι και εγώ) είναι τα προνόμια που έχουν οι Κύπριοι εδώ και τίποτα περισσότερο.

 

Δεν ισχιει αυτο που λες ..υπαρχουν μονο κυπριοι που δεν συμπαθουν τους ελληνες και το ξερεις και συ ..εδω πολλοι ελληνες μας λενε οθωμανους και τουρκους και ναι και ξερω και εχω ακουσει..αλλα αυτα δεν ειναι της ωρας ουτε η αρχικη κουβεντα ας μην επεκταθουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στην Ελλάδα δεν έχω γνωρίσει άτομα που αντιπαθούν τους Κύπριους γενικά παρά μόνο ειδικά. Αντιθέτως έχω γνωρίσει Κύπριους που δε συμπαθούν Έλληνες γενικά.

Το μόνο που πολλοί Έλληνες δε μπορούν να καταλάβουν (μεταξύ τους είμαι και εγώ) είναι τα προνόμια που έχουν οι Κύπριοι εδώ και τίποτα περισσότερο.

 

Δεν ισχιει αυτο που λες ..υπαρχουν μονο κυπριοι που δεν συμπαθουν τους ελληνες και το ξερεις και συ ..εδω πολλοι ελληνες μας λενε οθωμανους και τουρκους και ναι και ξερω και εχω ακουσει..αλλα αυτα δεν ειναι της ωρας ουτε η αρχικη κουβεντα ας μην επεκταθουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ βρίσκω ιδιαίτερα άδικο το τρόπο που εισάγονται τα Κυπριόπουλα στα Α.Ε.Ι και Τ.Ε.Ι, μιάς και έχουν απίστευτα ευκολότερες εξετάσεις από τις δικές μας.

 

Άποψή μου ότι έπρεπε να δίνουν τα ίδια θέματα με εμάς.

 

Απο κεί και πέρα, για τα περι οικονομικής φύσεως θέματα, πιστεύω ότι δεν εννοείται το Κυπριόπουλο να αντιμετωπίζεται ως οτιδήποτε διαφορετικό του Ελληνόπουλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κεί και πέρα, για τα περι οικονομικής φύσεως θέματα, πιστεύω ότι δεν εννοείται το Κυπριόπουλο να αντιμετωπίζεται ως οτιδήποτε διαφορετικό του Ελληνόπουλου.

 

Άρα συμφωνεις ότι θα πρέπει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να πληρώνουν (δίδακτρα/φόρο) για τη φοίτησή τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Οι Ελλαδιτες δινουν?

Πανελλήνιες και δεν μπαίνουν οποτε τους καπνησει με ολα τα έξοδα πληρωμένα!

 

Προτιμώ γερμανίδες άσχημες από κύπριες μαυροτσούκαλα :P

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: εισαι στο μυαλο μου :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Άρα συμφωνεις ότι θα πρέπει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο να πληρώνουν (δίδακτρα/φόρο) για τη φοίτησή τους.

αυτο εννοειται, ασχετα αν δεν γινεται!

 

και εμεις σαν ελληνες εχουμε δικαιωμα να φοιτησουμε δωρεαν στις σχολες στις κυπρου

απο ποτε;

 

και οταν ημουν στη βουλγαρια και στη κυπρο ο καθε κυπριος (οχι οτι δεν τους συμπαθω γενικα αλλα...) μας εβλεπε μια παρεα ελληνων και μας ελεγαν μ@λ@κες κτλ κτλ οτι ειμαστε δικοι τους κτλ κτλ ξερεις τωρα, κατι που ουτε οι τουρκοι δεν κανουν! και ποιους ελεγαν μ@λ@κες; εμας που τους πληρωνουμε τα μισα τους εξοδα και! τωρα που τα λεμε οντως ειμαστε μακακες που τα ανεχομαστε αυτα!

 

 

 

υ.γ. μια ερωτηση θα κανω μονο στου κυπριους: αν χανατε ολα σας τα προνομια αλλα παιρνατε πισω την κυπρο (που μας εχετε πρήξει τα @@ ενω εμείς νοιαζόμαστε περισσότερο από σας) θα δεχοσασταν; η απαντηση που παιρνω παντα ειναι: ποια προνομια αφου δεν εχουμε κανενα! <-- μας δουλευετε ετσι; και η αλλη απαντηση που παιρνω ειναι: οχι!

 

 

υ.γ.2 δεν λεω υπαρχουν και πολυ καλα παιδια αλλα η πλειοψηφία ειναι τα κακα παιδια! :devil: :devil: :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...