Προς το περιεχόμενο

Σκουλαρίκι στο φρύδι


score

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το τρύπημα για σκουλαρήκι στο φρύδι.

1) Πόσες μέρες πρέπει να αφήσεις το σκουλαρήκι πάνω στο φρύδι όταν σε "τρυπάνε" για να μην κλείσει η τρύπα;

2) Όταν δεν το φοράς φαίνεται η τρύπα;

3) Υπάρχει καμία περίπτωση να πρηστεί το σημείο;

4) Ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει τρύπα στο φρύδι γιατί σε όσα πήγα μου είπαν ότι κάνουν μόνο στα αυτιά.

Α... και το τελευταίο... πονάει;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδιά θέλω να ρωτήσω κάποια πράγματα σχετικά με το τρύπημα για σκουλαρήκι στο φρύδι.

1) Πόσες μέρες πρέπει να αφήσεις το σκουλαρήκι πάνω στο φρύδι όταν σε "τρυπάνε" για να μην κλείσει η τρύπα;

2) Όταν δεν το φοράς φαίνεται η τρύπα;

3) Υπάρχει καμία περίπτωση να πρηστεί το σημείο;

4) Ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα που να κάνει τρύπα στο φρύδι γιατί σε όσα πήγα μου είπαν ότι κάνουν μόνο στα αυτιά.

Α... και το τελευταίο... πονάει;;;;

 

1) δυο βδομαδες νομιζω. και θα το καθαριζεις καθε μερα

2) αναλογα τι φρυδια εχεις τι να σου πω

3) ναι αν εχεις παχυ φρυδι και παντα υπαρχει περιπτωση να αντιδρασει το σωμα σου το μεταλο

4) εχει ενα πολυ καλο υπογειο στο μοναστηρακι και ειναι και ενα στο κεντρο στην ομονοια υπογειο διπλα στα μικρα τα εβερεστ που ειναι πολυ καθαρο και ειναι καλα ατομα τα παιδια εκει μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα υπαρχει πιθανοτητα να πριστει και ειναι φυσιολογικο...ενα μικρο πριξιματακι ειναι πολυ πιθανο...

Καλα θα ηταν να πας σε μαγαζια που κανουν τατουαζ κτλ...δε πας δλδ στο κοσμιματοπωλειο να ανοιξεις τρυπα στο φρυδι,αφαλο,στηθος κλπ αλλα μερη.

Ε ρε παλικαρι θα πονεσεις για μια στιγμη δε θα βαλεις κ τα κλαματα μια ανασα τραβας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. ειχε κανει φιλος μου, κ οταν δεν το φοραγε φαινοτανε η τρυπα, διοτι με τον καιρο ψιλο-μαυριζει γυρω...

3. ε, ναι πριζεται, εδω πριζεται λιγο το αυτι σου οταν κανεις τρυπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πρήξιμο δεν είναι στάνταρ καλύτερα πήγαινε σε ένα κανονικό μαγαζί εγώ όλες τις τρύπες μου τις έχω κάνιε στο barcode και κάποιες μονο μου δεν θα πονέσεις ειδικά στο φρύδι έινια τελείως άνιωθη τρυπα καμια βδομάδα υπολόγιζε μέχρι να στρώσει το φρύδι σου μετά και υπολόγιζε ότι πρέπει να το καθαρίζεις κάθε μέρα και να το προσεχεις γενικά για να μην τρέχεις μέρα καλύτερα όμως να σκάσεις λεφτά σε καλο μαγαζί παρα να κανεις σε κανένα χασάπη έχω κάνει και εγώ πολλές τρύπες και κάποιες που έκανα στο μοναστηράκι τις έκλεισα και τις άνοιξα μονο μου μετά και βγήκαν πολύ καλύτερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P χάχα ok και εγώ έπρεπε να έχω σαπίσει όλος :)

εκτος ότι δεν παίζει να το έπαθε αν ο φίλος σου δεν πρόσεχε και πήγε σε κανέναν χασάπη καλά να πάθει απλά δεν λέμε ότι μας κατεβει όμως ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ανωδινη τρυπα.. ενα τσοθξιμο και σφιξιμο στο σημειο που το κανεις νιωθεις..

Ενα κακο που εχει αυτο το σκουλαρικι ειναι οτι θελει αρκετη περιποιηση, καθαρισμο καθε μερα ειδικα το πρωτο καιρο..

Αναλογα το φρυδι φαινεται μια τρυπιτσα...

Επισης πρεπει να ξερεις και κατι αλλο, το piercing στο φρυδι εχει απο τις μεγαλυτερες πιθανοτητες να στο πεταξει ο οργανισμος σου καποια στιγμη..

Εγω το επαθα στον 1 χρονο και κατι περιπου (και μου αρεσε πολυ :().. σε αλλους συμβαινει αργοτερα.. σε αλλους πολυ αργοτερα ή και πιο γρηγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο καιρό ψηνόμουνα κ εγώ σα παιδί για μια τρυπίτσα στο φρύδι,όμως πήγα σε κάποιον και μου λέει αστο ρε φίλε κάνε μια στο αυί γιατι μπορεί να σου πέσει το φρύδι αν χτυπήσω νέυρο...τελικά δεν έκανα τίποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλακίες σου είπανε απλά sorry για την λέξη αλλα έχω βαρεθεί να ακούω ότι νάνε σε σχέση με τις τρύπες, αν πας σε άνθρωπο που ξέρει δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο καιρό ψηνόμουνα κ εγώ σα παιδί για μια τρυπίτσα στο φρύδι,όμως πήγα σε κάποιον και μου λέει αστο ρε φίλε κάνε μια στο αυί γιατι μπορεί να σου πέσει το φρύδι αν χτυπήσω νέυρο...τελικά δεν έκανα τίποτα!

 

νευρο στο φρυδι? αυτο μου φαινετε οτι ανηκει στην σφαιρα της φαντασιας. στο αυτι υπαρχει περιπτωση να πετυχεις νευρο αν το κανεις ψηλα οχι στο φρυδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παλικαρι δεν εχει ξαναποσταρει εντωμεταξυ. η που θα την εχει κανει ηδη η που θα διαβασε για σαπισμενα φρυδια και νευρα και θα φρικαρε. μαλλον το πρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...