Προς το περιεχόμενο

Σκουλαρίκι στο φρύδι


score

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προς τους γνωριζοντες και οχι παρα-γνωριζοντες....

 

 

Εχω εδω και 3 βδομαδες και 1 μερα που εχω κανει τρυπα στο φρυδι και εχω καποιες ερωτησεις.

 

 

Καταρχας θελω να πω οτι δεν ημουν ψυχολογικα προετοιμασμενος να την κανω

αλλα οταν πηγα με την κοπελα μου για να κανει στην μυτη της,η οποια ετρεμε,της ειπα πως εαν καθησει να το κανει,τοτε και εγω θα κανω στο φρυδι (Εντελως στην πλακα το ειπα :) ) Ελα ομως που καθησε και μπηκα να κανω τρυπα στο φρυδι! Πολυ καθαρο το

μαγαζι και η κοπελα που μου την εκανε.Εψαξε το φρυδι για νευρα με UV Light και με

εκανε και αναισθητικη και ολα μελι γαλα. Μου το περασε αλλα ηταν σπασμενη η μπαρα

και ετσι επρεπε να τη βγαλει και να περασει καινουρια :P Την περασε και μου εδωσε ενα υγρο να το βαζω στο φρυδι καθε φορα τρεις φορες την ημερα. Εκανα μπανια πολλα

και ετσι το αλατονερο 'ετσουξε' την τρυπα και το υγρο τελειωσε μεσα σε 2 βδομαδες.

 

 

Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης:

 

1) Ποιο το παχος της (Banana) μπαρας που μου περασε πρωτη φορα και ποιο της μπιλιας? (Νομιζω 3mm ειναι της μπιλιας χωρις να ειμαι σιγουρος!)

2) Τι ειναι τα Bio flexible?

3) Τι ειναι τα Neon Balls?

4)Καλυτερα χειρουργικο ατσαλι η Τιτανιο?

5)Απο την στιγμη που τελειωσε το υγρο την τρυπα πως θα την καθαριζω? (Πρεπει?)

6) Ποιο το μηκος της μπαρας που μου περασε πρωτη φορα? (Δεν ειναι ιδια ολα την πρωτη φορα?)

 

 

Ευχαριστω παρα πολυ και περιμενω απαντησεις σας :)

 

θα σου πω! Εχω αρκετες τρυπες και σε σωμα και προσωπο!

1. η μπαρα η βασικη ειναι περιπου 1mm και μπιλια μπορεις να έχεις οσο θέλεις αρκει να προσαρμωζεται στην βαση(μπαρα)

2.Ειναι ενα υλικο σαν πλαστικο που το εχουν σε μπαρες εκει και σου κοβουν το μεγεθος που θέλεις. Ειχα τέτοιο στην γλώσσα και με βολεψε γιατι ηταν ελαστικο αλλα δν νομιζω πως υπαρχει λογος για το φρυδι.

3.Μπιλιες που λάμπουν απλα και τιποτα αλλο. Καγκουρια κατα την γνωμη μου.

4. Και τα 2 χρησιμοποιούνται απλα το τιτανιο ειναι πιο ελαφρύ και μπορει και παίρνει με καποια ιοντα και χημιες χρώματα ..

5.Για να τελείσε σημαινει πως περασε καιρος αν και καλο ειναι να το καθαρίζεις που και που. Συνηθως χρησιμοποιειται φυσιολογικος , η αν θες υπαρχει μια κρέμα που λεγεται fucidin και ειναι ειδικη για τα piercings βοηθαει στο να κλεισει πιο καλα η τρυπα.

6. Το μηκος εξαρταται απο το σχημα του φρύδιου σου και το ποσο μεσα η εξω το θες εσυ θα βάλει ο υπαλληλοσ την σωστη μπαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 104
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Σε ευχαριστω πολυ Marduck

 

1) Ρωταω επειδη εχασα την μπιλια και παραγγειλα καινουρια piercings τα οποια

το παχος της μπαρας το κατωτερο ηταν 1,2... Λες να εχω προβλημα και να ποναει?

2)Βολευει απιστευτα αν ειναι οπως μου λες και για το φρυδι.

3)Ε φτηνα ηταν τα παραγγειλα να δω τι παιζει...Που ξες:)

4)Τιτανιο οποτε μιας και ειναι πιο ελαφρυ :)

5)Fucidin εχω αλλα νομιζα οτι ειναι γενικα για το δερμα και οχι για τις τρυπες!

6) Μα το μηκος εινια ακριβως αυτο που με καιει...Επειδη οπως το προανεφερα

πιο επανω παραγγειλα μια γκαμα απο σκουλαρικια για το φρυδι επαιρνα παντα

το πιο μικρο και το αμεσως επομενο μηκος/παχος υποθετωντας οτι αυτα ειναι

τα κανονικα νουμερα.... Λες δλδ να ειναι τοσο μικρο που να μην μπαινει στο φρυδι

καθολου?

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σου !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να το χρησιμοποιήσεις στα piercings εγω αυτο χρησιμοποιουσα!

Να μην χωράει δυσκολο το κόβω θα πρέπει να εχει φρυδι που το κουρεβεις με μηχανη του γκαζον :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ρε παιδια θελω να κανω καποιες ερωτησεις για το σκουλαρικι στο φρυδι.Προσωπικα μαρεσει και σε θεμα μοδας αλλα και οτι θα πηγαινει πανω μου αλλα το προβλημα ειναι οτι ακουω πολλα και θελω να μου λησει καποιος την απορια .(1 Ποναει?(σαν ενα τραυμα μετα την εγχειρηση) 2)Ποσο καιρο θελει καθαρισμα και ποσο περιπου ειναι η τιμη και κατι τελευταιο μια δικαιολογια για να την κανω .Ευχαριστω ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σου πρότεινα να κάνεις τρύπα στο φρύδι, είναι πολύ εύκολο να χτυπήσει κάποιο νεύρο εκεί και να μαυρίσει και να πρηστεί. Αλλά μιλάμε για πολύ πρήξιμο, το έπαθε ένας φίλος μου πριν λίγο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε εσυ ..συμφωνω με εσενα αλλα εχω ακουσει πολλους και μου λενε οτι δν ποναει ...ποιον να πρωτοπιστεψω..

εγώ έχω εδώ και μερικά χρόνια ... ούτε πονάει όταν το κάνεις ούτε σου προκαλεί τίποτα, εκτώς και αν στο κάνουν λάθος. μάλιστα είναι η δεύτερη φορά που έχω κάνει, δίπλα απο την πρώτη τρύπα, γιατι το είχα βγάλει για λίγο καιρό. επειδή είμαι λίγο πεισματάρης και λίγο βλαμμένος (με την καλή έννοια), στην δεύτερη τρύπα δεν έβαλα ούτε αλατόνερο ούτε οξυζενέ, τον πρώτο καιρό, για να δώ τι θα γίνει. και δεν έγινε τίποτα... παίζω συνέχεια μπάλα χωρίς να το βγάλω (βασικά και να ήθελα έχει σφηνώσει και δεν μπορώ να το βγάλω :P) και έκανα ακόμα και kick boxing. απο την εμπειρία μου και μόνο πρέπει να είσαι υπερβολικά γκαντέμης για να πάθει κάτι... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αν ποναει ενα piercing εξαρταται απο το ποσο σφιχτο ειναι το δερμα του καθενος και το ποσο ο ιδιος αντεχει τον πονο.

Κανεναν να μην πιστεψεις.

Αφου σε τρωει τοσο καντο. Και μετα πες μας για την εμπειρια σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα αφτί μου έχω και θέλω να κάνω άλλη μια στο επάνω μέρος (καρφί) αλλα στο φρύδι αν και θα μου πήγαινε δεν κάνω , αν φας μπουνια θα ψάχνεις το φρύδι σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...