Προς το περιεχόμενο

Δείξε μου το κατοικίδιο σου, να σου πω πώς είσαι!


giorgos147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ σας ζηλευω ρε παιδια!!Θελω να παρω μια γατουλα και εγω σπιτι μιας και λογο πολλων διαμερισματων δεν νομιζω να μπορει να υπαρξει σκυλακι μεσα στο σπιτι.Το σκεφτομαι ομως ακομα λογο εξοδων μιας και δεν ειμαι στα πολυ καλυτερα μου αλλα και λογο τριχων κτλ.Απο την αλλη σκεφτομαι ομως και την χαρα που θα φερει μια τετοια ψυχουλα μεσα στο σπιτι!!

Στον οροφο που διαμενω υπαρχουν 4 διαμερισματα εκ των οποιων κατοικουνται τα 3. Πλην του δικου μου τα αλλα 2 εχουν μικρο σκυλο. Ειδικα ο ενας σπαει μπαλες μερα-νυχτα (κι επειδη δουλευω και δεν εχω περιθωρια να μενω αυπνος για τις κ@υλες του σκυλου της αλλης, της εχω κανει παρατηρηση, δεν νιωθει και ειμαι σε φαση να παω στο επομενο βημα πλεον). Anyway, ο αλλος σκυλος ειναι πολυ ησυχος και θελω να καταληξω στο οτι το σκυλι ειναι οπως το μαθεις κατα κυριο λογο και φυσικα στο τι χαρακτηρας ειναι. Δεν ειναι κανονας οτι θα ενοχλει.

 

Το 3ο διαμερισμα, το δικο μου, φιλοξενει την κυρια στη φωτο.

 

Η οποια, περα απτην στειρωση εχει μηδαμινα εξοδα. Φαγητα-αμμος κλπ κλπ ζητημα αν αγγιζουν τα 30 ευρω το μηνα (ητοι 1 ευρω την ημερα!). Με τις τριχες σε αντιθεση με αυτο που θα σου πουν πολλοι, εχοντας πια πειρα απο γατες, σου προτεινω να παρεις μακρυτριχη-φουντωτη γιατι οι τριχες τους καθαριζονται πολυ πιο ευκολα απο αυτες των κοντοτριχων (οι μακρυτριχες κανουν κομπους συνηθως, ενω οι αλλες σκορπανε και μπαινουν παντου). Το μονο σοβαρο εξοδο ειναι οταν πρεπει να παω διακοπες. Δεν θελω να την φορτωνω σε αλλους , ουτε και να την κουβαλαω σε αεροπλανα, αρα την αφηνω σε τυπου "ξενοδοχειο κατοικιδιων". Κι εκει για 20 μερες πληρωνω πολλα, δυστυχως.

post-110621-0-74862300-1397762472_thumb.jpg

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κούνελο έχω εγώ βέβαια

Από τη μια έχω βαρεθεί να προσπαθεί να μου γαμήσει τα πόδια και να με δαγκώνει(ο σαδιστής), από την άλλη δε θέλω να του στερήσω τις μικρές στιγμές ηδονής, έστω και με fuck dolls

IMG_20140418_012703.jpg

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντροπη!

 

Αλλά φαινεται να εχει πολυ πλακα! Πειτε μου οτι του εχετε παρει αρκουδακια που τα χρησιμοποιει μονο και μονο για πήδημα; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μενα μου αρεσουν τα αρνακια και τα κατσικακια στο χωριο αλλα τα κανουν μπριζολες ομως.. η μηπως δεν πιανονται αυτα για κατοικιδια?

και οι κοτουλες..

 

Βήμα πρώτο: Άνοιγμα λεξικού στο «κ» και εν συνεχεία στο «ο»

 

Βήμα δεύτερο: Κατανοείς  - προσπαθείς, βασικά... - τη διαφορά μεταξύ «κατοικίδιου» και «οικόσιτου»

 

Βήμα τρίτο: Αποφασίζεις για το πόσο υπερήφανος είσαι όταν γράφεις σαχλαμάρες και πράττεις αναλόγως 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντροπη!

 

Αλλά φαινεται να εχει πολυ πλακα! Πειτε μου οτι του εχετε παρει αρκουδακια που τα χρησιμοποιει μονο και μονο για πήδημα; :lol:

Ναι.

 

Το πρώτο παπί (Ντάφυ Ντακ,χνουδωτός) του γατούλη μας (έζησε μαζί μας 19,5 χρόνια!!) κράτησε καμια δεκαετία.

 

Στην αρχή,όταν ήταν μικρούλης,το φοβόταν και το είχαμε καταλάβει και το εκμεταλευόμασταν για πλάκα και τον φοβίζαμε μ' αυτό.

Μετά,με το που μεγάλωσε και άρχισαν οι ορμές,άρχισε να το βλέπει με άλλο μάτι και πέρα απ' τις αγκαλίτσες,του τον σφύραγε κανονικώτατα!Μέχρι που του τρύπησε τη μουσούδα η τσουτσουνίτσα του..

.

Του αγοράσαμε άλλο,αλλά εις μάτην,είχε δεθεί με το παλιό.

Το ντύναμε με κάλτσες,μέχρι που το ξανατρύπαγε,σερί κάλτσες εμείς,ώσπου στο τέλος πετάξαμε το παπάκι του και έμεινε ο γάτος με ένα μάτσο κάλτσες τη μία μέσα στην άλλη.

 

Το χρησιμοποιούσε ως τα βαθειά του γεράματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βήμα πρώτο: Άνοιγμα λεξικού στο «κ» και εν συνεχεία στο «ο»

 

Βήμα δεύτερο: Κατανοείς  - προσπαθείς, βασικά... - τη διαφορά μεταξύ «κατοικίδιου» και «οικόσιτου»

 

Βήμα τρίτο: Αποφασίζεις για το πόσο υπερήφανος είσαι όταν γράφεις σαχλαμάρες και πράττεις αναλόγως 

 

Θες να πεις οτι η γατα και ο σκυλος ειναι πιο ακινδυνα απο τα αρνακια και τα κατσικακια και δεν κανουν για κατοικιδια.. Τα πιο επικινδυνα μικροβια και παρασιτα τα εχει ο σκυλος και η γατα ρε.. το αρνακι κανει την κοπρια και τη βαζεις στο κηπο.. η κοτα κανει αυγουλακια και τρως..

 

αμα εσυ παιρνεις τη γατα και το σκυλο και τα βαζεις στο μουτρο σου η κυκλοφορουν μεσα στο σπιτι τοτε εισαι αηδιας.. 

 

σαχλαμαρες ειστε ολοι εσεις που δεν εχετε φιλους και γκομενες και περνετε απο ενα σκυλακι και το κλεινετε στο 2αρι σας για να το παιξετε ιν και να ξεδωσετε...  και μαζευετε με τη σακουλα τις κουραδες... χα χα χα

 

ασε που ενοχλειτε και τους γειτονες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...