Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό ενδιαφέρον και η θέση των ψυχικά ασθενών


Traumatias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο μου θυμιζει το πιο συγχρονο "οι καπνιστες να πληρωνουν επιπλεον για περιθαλψη".

Η εμπορευματοποιηση ειναι τοσο ριζωμενη στις σχεσεις μας που τον αρρωστο τον ερμηνευομε ως φραγκα.

 

Η τραγικη ειρωνεια ειναι οτι σε κατι τετοιους τυπους αξιζει να εμφανισουν κατι ανιατο. Αλλα δυστυχως δεν υπαρχει ουτε θεια δικη, ουτε καρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εντάξει, προφανώς και οι τακτικές Καιάδα είναι απαράδεκτες ανεξαρτήτως αιτιολογίας. Όταν κάποιος μου λέει "να τον σκοτώσουμε γιατί κοστίζει" και "να τον σκοτώσουμε γιατί πάει πίσω τα Σπαρτιατικά ιδεώδη" το να βγάλω πιο μαλάκα τον πρώτο επειδή είναι έμπορας και λιγότερο μαλάκα τον δεύτερο επειδή είναι ιδεολόγος, μάλλον με κάνει τον μεγαλύτερο απ' τους 3 μαλάκες.

 

Τώρα, αναφορικά με το θέμα του thread, "γιατί η κοινωνία αδιαφορεί" νομίζω πως είναι ένας συνδυασμός επιστημονικής άγνοιας, Ελληνικής μαλακο-κουλτούρας σε σχέση με οτιδήποτε ξεκινάει από Ψ και δεν είναι ψάρι και (ίσως) μικρής συχνότητας συμβάντων. Αν δεν απατώμαι, η γενικότερη περιοχή της Μεσογείου ανέκαθεν ήταν low επιδημιολογικά σε ψυχικά νοσήματα σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Αλλά αυτό είναι απλώς δική μου εντύπωση και αρμοδιότερος είναι ο Τοξοβόλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, προφανώς και οι τακτικές Καιάδα είναι απαράδεκτες ανεξαρτήτως αιτιολογίας. Όταν κάποιος μου λέει "να τον σκοτώσουμε γιατί κοστίζει" και "να τον σκοτώσουμε γιατί πάει πίσω τα Σπαρτιατικά ιδεώδη" το να βγάλω πιο μαλάκα τον πρώτο επειδή είναι έμπορας και λιγότερο μαλάκα τον δεύτερο επειδή είναι ιδεολόγος, μάλλον με κάνει τον μεγαλύτερο απ' τους 3 μαλάκες.

 

 

Προφανως δεν διαφερουν καθολου αυτα τα 2 που αναφερεις, το ιδιο κ το αυτο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, προφανώς και οι τακτικές Καιάδα είναι απαράδεκτες ανεξαρτήτως αιτιολογίας. Όταν κάποιος μου λέει "να τον σκοτώσουμε γιατί κοστίζει" και "να τον σκοτώσουμε γιατί πάει πίσω τα Σπαρτιατικά ιδεώδη" το να βγάλω πιο μαλάκα τον πρώτο επειδή είναι έμπορας και λιγότερο μαλάκα τον δεύτερο επειδή είναι ιδεολόγος, μάλλον με κάνει τον μεγαλύτερο απ' τους 3 μαλάκες.

 

Τώρα, αναφορικά με το θέμα του thread, "γιατί η κοινωνία αδιαφορεί" νομίζω πως είναι ένας συνδυασμός επιστημονικής άγνοιας, Ελληνικής μαλακο-κουλτούρας σε σχέση με οτιδήποτε ξεκινάει από Ψ και δεν είναι ψάρι και (ίσως) μικρής συχνότητας συμβάντων. Αν δεν απατώμαι, η γενικότερη περιοχή της Μεσογείου ανέκαθεν ήταν low επιδημιολογικά σε ψυχικά νοσήματα σε σχέση με την υπόλοιπη Ευρώπη. Αλλά αυτό είναι απλώς δική μου εντύπωση και αρμοδιότερος είναι ο Τοξοβόλος.

Ή απλα ο κοσμος κραταει το στομα του κλειστο?

Μια θεια μου (γυναικα του αδελφου της μανας μου, αρα οχι στο σοι) ειμαι πολυ σιγουρος οτι εχει μια μορφη σχιζοφρενειας, συμφωνα με οσα μου λενε. Ο θειος μου δεν την παει σε γιατρο επειδη λεει εκεινη οτι δεν θελει, και εκεινος γιατι φοβαται μην "την κλεισουν μεσα". Και απλα εκεινη ειναι στο σπιτι που απλα ξυπναει τρωει μαλωνει κοιμαται.

Ετσι, σωστη αντιμετωπιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλα ο κοσμος κραταει το στομα του κλειστο?

Μια θεια μου (γυναικα του αδελφου της μανας μου, αρα οχι στο σοι) ειμαι πολυ σιγουρος οτι εχει μια μορφη σχιζοφρενειας, συμφωνα με οσα μου λενε. Ο θειος μου δεν την παει σε γιατρο επειδη λεει εκεινη οτι δεν θελει, και εκεινος γιατι φοβαται μην "την κλεισουν μεσα". Και απλα εκεινη ειναι στο σπιτι που απλα ξυπναει τρωει μαλωνει κοιμαται.

Ετσι, σωστη αντιμετωπιση.

Μμ.Ασχολίαστο.Κάπως έτσι λειτουργούμε όλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλα ο κοσμος κραταει το στομα του κλειστο?

Μια θεια μου (γυναικα του αδελφου της μανας μου, αρα οχι στο σοι) ειμαι πολυ σιγουρος οτι εχει μια μορφη σχιζοφρενειας, συμφωνα με οσα μου λενε. Ο θειος μου δεν την παει σε γιατρο επειδη λεει εκεινη οτι δεν θελει, και εκεινος γιατι φοβαται μην "την κλεισουν μεσα". Και απλα εκεινη ειναι στο σπιτι που απλα ξυπναει τρωει μαλωνει κοιμαται.

Ετσι, σωστη αντιμετωπιση.

 

μηπως περναει κλιμακτηριο? γιατι μερικες γυναικες την περνανε πολυ ασχημα.(εκτος αν το κανει αυτο χρόνια η δεν ειναι σε ηλικια για να παιζει κατι τετοιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμ.Ασχολίαστο.Κάπως έτσι λειτουργούμε όλοι.

Οχι το ειπα για να μην πει κανεις οτι το a.d.d. που εχω ειναι κληρονομικο

Απο καρκινο θα παω εγω το ξερω απο τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...