Προς το περιεχόμενο

Τα παντα για το Πλυσιμο στο πλυντηριο


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι αλλα στος 30 φευγουν οι βρωμιες? Την τελευταια φορα ηταν γεματο απο κατι πιτσιλιες, και επρεπε να το τριβω σε καθε σημειο για να φευγουν. Το προβλημα ειναι οτι μετα το μπανιο παω για φαι και ολο μαλλον απο κει καταληγει με λεκεδες. Αν και τις τελευτιαες φορες ακουμπαω πανω μου την πετσετα, αλλα παλι τα ιδια εχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ βάζω τέρμα θερμοκρασία να σκοτώνει τα μικρόβια και χλωρίνη αλλα μετά τα ρούχα μυρίζουν και έτσι ακούω τρελή γκρίνια από την μάνα μου (παιδί μου βρωμάς χλωρίνη κλπ) οπότε δεν βάζω πλυντήριο τελευταία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Ρε παιδια με το αιμα τι γινεται? Εχει καταντησει μεγαλη ενοχληση. Τωρα με το κρυο που ανοιγουν τα χερια μου, και με κομμενες παρανυχιδες ενιοτε, ολο και καποιο ρουχο ή σεντονι θα φαει πιτσιλια.

 

Εχω ακουσει ενας τροπος ενα επιτοπου τριψιμο με κρυο νερο. Αλλοι τροποι? Επισης απαξ και στεγνωσει και ξεραθει ο λεκες γινεται μονιμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρύο νερό και επιμονή.Διάβασα ότι βοηθάει και το χοντρό αλάτι.

Με έχει σώσει πολλές φορές.

online_visual_f24a091e-c412-41b3-a9d3-f06c6230c415.jpg

Για τα χέρια κάνεις τίποτα;Υπάρχουν κρέμες ξέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει τι να κανω ο φουκαρας, ξεχασα χθες να βαλω κι σημερα ειχαν σκασει...

 

Αλλα γενικοτερα πολυ μπελας το αιμα, και απο παρανυχιδες ολη την ωρα βρισκω σταγονες σε μαξιλαρια και σεντονια... Πικρα. Αυτο το ace gentile που δειχνεις ειναι που εχει συστατικο αλατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ενταξει τι να κανω ο φουκαρας, ξεχασα χθες να βαλω κι σημερα ειχαν σκασει...

 

Αλλα γενικοτερα πολυ μπελας το αιμα, και απο παρανυχιδες ολη την ωρα βρισκω σταγονες σε μαξιλαρια και σεντονια... Πικρα. Αυτο το ace gentile που δειχνεις ειναι που εχει συστατικο αλατι?

 

δεν ξερω τι θα κανεις με τα αιματα στα σεντονια αλλα για τα χερια σου θα πας στο body shop και θα σκασεις 15-18 ευρω και θα παρεις αυτη ακριβως την κρεμα

 

http://www.thebodyshop-usa.com/body-products/body-butter/cocoa-butter-body-butter.aspx

 

η αυτη αμα δεν εχει την αλλη

 

http://www.thebodyshop-usa.com/body-products/body-butter/shea-body-butter.aspx

 

κανονικα ειναι για σωμα αλλα δεν πειραζει να την βαλεις στα χερια σου, ειναι οτιο πιο δυνατο κυκλοφορει σε κρεμα γενικα (οχι σαν τις μαλακιες στα φαρμακεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το ace gentile που δειχνεις ειναι που εχει συστατικο αλατι?

Οχι.Αυτό είναι ένα καθαριστικό για λεκέδες.Είναι και για χρωματιστά.Το σπρέι είναι πιο βολικό για μεμονωμένους λεκέδες πχ λαδιά,αίμα.Ψεκάζεις τον λεκέ και το βάζεις στο πλυντήριο.Το άλλο μπαίνει μαζί με το απορυπαντικό.

Το χονδρό αλάτι το αγοράζεις σε σακουλάκι στο σουπερ μαρκετ.Το χρησιμοποιείς με κρύο νερό πάνω στο λεκέ από αίμα.Τρίβεις και βγαίνει.Δεν το έχω δοκιμάσει,το διάβασα εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Εχω ενα χειμωνιατικο μπουφανακι Napapijri και θελω να το πλυνω για να το κλεισω στην ντουλαπα φρεσκοπλυμενο, μεχρι τον εποεμνο χειμωνα. Ξερει κανεις πως πλενεται? Επειδη στα Attica η πωλητης μου ειχε δωσει συγκεκριμενες οδηγιες και τις ξεχασα. Αν θυμαμαι καλα ειχε πει για πλυσιμο μονο του στο πλυντηριο, και μαλλον στους 30. Μιλαω για το κλασσικο το Rainforest που στο εσωτερικο του εχει μα μικροεπενδυση fleece.

 

Rainforest-Ash-1__37128.jpg

 

Επειση πως μπορω να καθαρισω κατι μαυρες μουτσουρες που εχω σε κατι μπεζ-σκουρα μποτακια Timberland? Εχουν περιεργη υφη και δεν νομιζω πως κανει γυαλισμα με λουστρο, θα μου τα ξεβαψει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Την περασμενη βδομαδα που γυρισα απο διακοπες εβαλα οτι ασπρα και μαυρα ειχα στο πλυντηριο για να συντομευω τις διαδικασιες. Παροτι τα μαυρα ειχαν χιλιοπλυθει και εβαλα και 2 χρωμοπαγιδες, τα 2 λευκα μου t-shirt καθως και ενα λευκοροζ που ειχα, σα να γαριασαν λιγο. Υπαρχει διαδικασια για να ξαναφαινονται οπως πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την περασμενη βδομαδα που γυρισα απο διακοπες εβαλα οτι ασπρα και μαυρα ειχα στο πλυντηριο για να συντομευω τις διαδικασιες. Παροτι τα μαυρα ειχαν χιλιοπλυθει και εβαλα και 2 χρωμοπαγιδες, τα 2 λευκα μου t-shirt καθως και ενα λευκοροζ που ειχα, σα να γαριασαν λιγο. Υπαρχει διαδικασια για να ξαναφαινονται οπως πριν?

εχω δει στο σουπερμαρκετ καθαριστικο για να ξαναεπαναφερεις ρουχα.δεν θυμαμαι μαρκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα καλό μαστόρι παίζει;

 

Στη περιοχή μου και για δυό φορές απανωτά είχαμε διακοπή νερού λόγω έργων,έτρεχε χώμα,βούλωσαν (; ) οι εισροές,δε ρουφάει νερό άμα δεν τρέχει παράλληλα άλλη παροχή.Πρέπει να βρω βαλβίδα αντεπιστροφής σε συνδυασμό με μειωτή πίεσης (αυτά στο υδραυλικό-εξωτερικό- μέρος) και επισκευή/αντικατάσταση της τουρμπίνας εισρόφησης ή και όλα μαζί ή συνδυασμός τους...

 

Όσους συναντάω μου λένε για "εγκέφαλο"μάλλον αυτοί έχουν κάψει παραπάνω φλάντζα στον εγκέφαλο από μένα ή έχουν πολύ αϊκιού για να πέσουν στο επίπεδό μου και να μιλήσουμε πρακτικά,απαντώντας μου στην ερώτηση "πόσο θα κοστίσει";

 

Δηλαδή άμα την ώρα που "μπλοκάρει η εισροή του νερού" ανοίξω μια άλλη άσχετη βρύση,συνεχίζει να ρουφάει νερό το πλυντήριο...

...μην ακούσω "αν όταν τραβάω καζανάκι σβήνει η λάμπα",το έχουμε λύσει αυτό πριν χρόνια και έχω αιτιολογήσει προσφάτως τη λυση του... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορω γιατι κανεις τετοιες σαλτανιες ενω ξερεις οτι θα γαμηθει ο διας. τοσο δυσκολο ειναι να βαλεις 2-3 πλυντηρια ξεχωριστα;

 

Ε πως, δεν ειναι? 2 ωρες ειναι το προγραμμα που βαζω. Και δεν ειναι μονο το περιμενε, ειναι το νερο και το ρευμα που χαλαει σε τοσες ωρες. Τις χρωμοπαγιδες τι στο διαλο τις παιρνω τοτε (και πανε και μισο ευρω η μια). Για να βαζω ξεχωριστα πλυντηρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...