Προς το περιεχόμενο

Τα παντα για το Πλυσιμο στο πλυντηριο


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα το προιον πως λεγεται? Λευκαντικο-Υεπρλευκαντικο?

 

Πηρα ενα Ευρηκα Λευκαντικο, το ριχνω μαζι με το απορρυπαντικο βαζοντας μεσα ολα τα λευκα και εκεινο το ηπιο ροζ και ευχομαι για το καλυτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πατέντες με 90 βαθμούς και ΧΛΩΡΙΝΕΣ μέσα στο πλυντήριο ειλικρινά πρώτη φορά εδω μέσα τις συναντώ. Προσπερνάω το γεγονός ότι το πλυντήριο θέλει ειδικό χλώριο στη θήκη (κι όχι χλωρίνη), οι 90 βαθμοί για πιο λόγο; Δουλεύετε σε εκκενώσεις βόθρων ή σε απορριματοφόρο με τα ρούχα αυτά; Κουλάρετε λίγο. Είπαμε όχι και 30 βαθμούς για εσώρουχα που είναι βρώμικα άλλα όχι και 90...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Κάτι απορυπαντικά για σκούρα ρούχα όπως το παρακάτω κάνουν δουλειά η είναι θέμα marketing;

Τα έχει δοκιμάσει κανείς;

 

http://www.eureka.com.cy/cache/cfx_imagecr3/604BF1DB83756F83C297DFACB5EAAF92.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Κατι φακελακια με υγρο απορρυπαντικο κανουν δουλεια? Πηρα ενα lenor και δοκιμασα σημερα πρωτη φορα. Υπαρχει περιπτωση να μη διαλυθει η μεμβρανη στην πλυση και να μεινουν απλυτα τα ρουχα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Πηρα καινουριο πλυντηριο Samsung και θελω συμβουλη.

 

Για ρουχα χωρις λεκεδες, απλα για να ειναι φρεσκα και καθαρα, οπως φανελακια, μπλουζακια, βρακια, καλτσες σε ποιο προγραμμα το βαζω? Βαμβακερα στους 40 με 1200 στροφες? Για Σεντονιτα, τζιν, και λοιπα αλλαζει κατι?

 

Αυτες τις λειτουργιες εχω

 

 

post-40215-0-38775900-1409923244_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να ζορίσει το πλυντήριο στις 1200; Και στις 800 πχ μια χαρά βγαίνουν.

Εγώ τα σεντόνια τα βάζω στους 30 μιας και τα πλένω συχνά να μην χαλάνε τα χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες μερες αλλαξα την σκονη σε υγρο, πανω λοιπον στο μπουκαλι λεει οτι το βαζουμε κατευθειαν στο καδο και οτι δεν θελει προ πλυση.

 

Και ρωταω αν το βαλω στην θηκη ειναι κακο και επισης εμενα εχει προγραμμα χωρις προπληση μονο για τους 40 βαθμους και εγω τα πλενω παντα στους 60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχουν τόσα πολλά προγράμματα τα πλυντήρια! :P  Εγώ όλα με τον ίδιο τρόπο να τα πλένω, γεμίζω τις θήκες απορρυπαντικό και μαλακτικό και τα βάζω σε ένα πρόγραμμα στους 40. Όλα καθαρίζουν (η αλήθεια είναι ότι δεν λερώνονται ιδιαίτερα). Καμιά πετσέτα, σεντόνι κλπ μπορεί να τα βάλω στους 60 (αν θυμηθώ και αν τα βάλω χώρια)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους 60 ταλαιπωρουνται πολύ τα υφάσματα. Μόνο αν είναι κάτι πολύ λερωμένο ή με λάδια το βάζω στους 60.

Όσο για το πρόγραμμα στους 95 το χρησιμοποιώ μόνο όταν πλένω το πλυντήριο μόνο του με σόδα και ξύδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους 60 ταλαιπωρουνται πολύ τα υφάσματα. Μόνο αν είναι κάτι πολύ λερωμένο ή με λάδια το βάζω στους 60.

Όσο για το πρόγραμμα στους 95 το χρησιμοποιώ μόνο όταν πλένω το πλυντήριο μόνο του με σόδα και ξύδι.

Έχει πρόγραμμα στους 95?? Για βράσιμο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα δέν έχουν ?? 90 ή 95

Το πιθανότερο είναι ότι έχεις δίκιο, απλά εγώ όπως είπα χρησιμοποιώ κυρίως ένα πρόγραμμα οπότε δεν έχω δώσει ιδιαίτερη σημασία :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σορυ που επαναφέρω το θεμα αλλά προσπαθω να κανω ενα πινακακι με τι απορρυπαντικο χρησιμοποιουμε και ποια ειναι η κατάλληλη θερμοκρασια. Δλδ:

 

Άσπρα ρούχα κλπ (εσωρουχα/σεντονια κλπ) - σκόνη - στους 60 

Μαυρα ρούχα - υγρό απορρυπαντικό - στους ?

Χρωματιστά - ? - στους 40

Ευαισθητα - υγρο - στους 40

 

Καλά τα λέω;

Για βοηθήστε να συμπληρωσω τα ερωτηματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...