Προς το περιεχόμενο

Γυμναστικη στο σπιτι


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καλησπέρα παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω τι γυμναστικη μπορω να κανω στο σπιτι χωρις διαδρομους κτλ με τα κλασικα βαρακια μονοζυγο κτλ

 

ΜΟνοζυγο το καλυτερο

Σε συνδυασμο με πουσαπς κλπ

Βεβαια μπορεις να αγορασεις κ μπαρα

Αλλα θα πρεπει να σου δειξει καποις να κανεις καλα τις ασκησεις για μπαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς δεν μπορείς να τα εφαρμόσεις; Γενικά μιλάς ή για το ροδάκι που σου πρότεινα;

Το ροδάκι αν και φαίνεται εύκολο, μόνο εύκολο δεν είναι και όντως κάνει δουλειά.Θες να σου δείξω τους κοιλιακούς μου :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΟνοζυγο το καλυτερο

Σε συνδυασμο με πουσαπς κλπ

Βεβαια μπορεις να αγορασεις κ μπαρα

Αλλα θα πρεπει να σου δειξει καποις να κανεις καλα τις ασκησεις για μπαρα

 

βρωμάει και ζέχνει το ίντερνετ απο οδηγίες και συμβουλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να γυμναστεις μονο στο γυμναστηριο κάνεις δουλειά. Στο σπίτι σιγα μη ξεκουνηθεις απο το καναπέ, άντε να το κάνεις για καμμια εβδομάδα.

αν θες να γυμναστεις σπίτι θα πρέπει να αγοράσεις και κάποια πράγματα.

Ας πούμε απαραίτητα ένα πάγκο αλλά και διάδρομο γιατί χωρίς αεροβική λίπος δεν χάνεται.

Επίσης κάποια βαράκια λίγων κιλών μιας και είσαι στην αρχή όπως και απαραιτήτως μια ευθεία και μια στραβή μπάρα.

Γι αυτό σου λέω δεν πας γυμναστηριο καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να γυμναστεις μονο στο γυμναστηριο κάνεις δουλειά. Στο σπίτι σιγα μη ξεκουνηθεις απο το καναπέ, άντε να το κάνεις για καμμια εβδομάδα.

αν θες να γυμναστεις σπίτι θα πρέπει να αγοράσεις και κάποια πράγματα.

Ας πούμε απαραίτητα ένα πάγκο αλλά και διάδρομο γιατί χωρίς αεροβική λίπος δεν χάνεται.

Επίσης κάποια βαράκια λίγων κιλών μιας και είσαι στην αρχή όπως και απαραιτήτως μια ευθεία και μια στραβή μπάρα.

Γι αυτό σου λέω δεν πας γυμναστηριο καλύτερα

Καλά μην είσαι και απόλυτος.Κάνω γυμναστική σπίτι μου τα τελευταία 16 χρόνια...

Για φαντάσου και πόσα λεφτά έχω γλυτώσει...Ένα σκασμό :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να γυμναστεις μονο στο γυμναστηριο κάνεις δουλειά. Στο σπίτι σιγα μη ξεκουνηθεις απο το καναπέ, άντε να το κάνεις για καμμια εβδομάδα.

αμα δεν εχει θεληση και γυμναστήριο να παει το ιδιο θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω ασχοληθεί με τα ελαστικά αλλά +1 από εμένα και ερώτηση που βρίσκουμε αυτά τα λάστιχα;

 

Σε μαγαζί με όργανα γυμναστικής ή ορθοπεδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογα τι θες να γυμνασεις υπαρχουν καθε ειδους ασκησεις .Υπαρχουν σαιτ που προτεινουν .Βεβαια αν θες πχ να γυμνασεις τα μπρατσα σου πρεπει να παρεις βαρακια .Αν θες τους κοιλιακους κανεις κοιλιακους και παει λεγοντας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό με το λάστιχο είναι ότι μπορείς πέρα από το να γυμναστείς (κάνει πολύ καλή γράμμωση) φτιάχνεις και φυσική κατάσταση καθώς οι παλμοί σου μπορούν να φτάσουν μέχρι και περίπου 80% και επίσης είναι πολύ καλό για καύση λίπους καθώς καις θερμίδες ακόμη και μετά από ώρες.

 

Επίσης δεν χρειάζεται να ξοδέψεις τα λεφτά που θα ξόδεβες για πάγκους αλτήρες μπάρες κλπ. αφού μπορείς να γυμνάσεις κάθε μυική ομάδα πολύ καλά επειδή μπορείς να κάνεις πολλές ποικίλες ασκήσεις.

 

Άμα συνδηάσεις λάστιχο και πάρεις ένα μονόζυγο θα είσαι οκ πιστεύω...απλά μην περιμένεις τον όγκο που θα έπαιρνες από τα βάρη και τα αποτελέσματα θα είναι πιό αργά.

 

Υ.Γ. Επίσης με το λάστιχο αποφεύγεις και τυχών τραυματισμούς που θα μπορούσες να αποκομοίσεις από τα βάρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην είσαι και απόλυτος.Κάνω γυμναστική σπίτι μου τα τελευταία 16 χρόνια...

Για φαντάσου και πόσα λεφτά έχω γλυτώσει...Ένα σκασμό :-D

Πηγαινω 6 χρονια γυμναστηριο και εχω πληρωσει περιπου 500ευρω συνολικα.

Να ειναι καλα τα Joe Weider με τον πολυ καλο ελεγχο κατα την εισοδο σου! :P

 

Ας πούμε απαραίτητα ένα πάγκο αλλά και διάδρομο γιατί χωρίς αεροβική λίπος δεν χάνεται.

Δεν ειναι τοσο απαραιτητος ο διαδρομος.

Αν πραγματικα θελεις να κανεις γυμναστικη, τοτε κανεις τρεξιμο στο παρκακι/γηπεδακι της περιοχης σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...