Προς το περιεχόμενο

Γυμναστικη στο σπιτι


arsenal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ερώτηση εγω χτες εκανα 3 σετ απο 8-10 push ups και σημερα εχω πιαστει στα χέρια...τώρα τι κανω περιμενω να ξεπιαστ για να αρχισω παλι γυμναστική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ερώτηση εγω χτες εκανα 3 σετ απο 8-10 push ups και σημερα εχω πιαστει στα χέρια...τώρα τι κανω περιμενω να ξεπιαστ για να αρχισω παλι γυμναστική?

 

Καλο ειναι να ξεκουραστεις 1-2 μερες. Γενικότερα πέρα απο κοιλιακους δεν ειναι καλο να γυμναζεις καθε μερα την ιδια ομάδα μυών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμασαι σε τι τιμες παιζουν?

 

Ειχα παει μαζι με μια φιλη που ηθελε να παρει αλλά δεν θυμαμαι τιμη. Δεν ηταν ακριβο παντως, όχι πανω απο 15-20 ευρω.

 

λες να μην κανω ασκησεις για χέρια μεχρι να ξεπιαστώ?

 

Στο στηθος, στα χέρια κανε.

 

Γενικότερα αν εχεις καιρο να γυμναστεις τις πρωτες 10 μέρες παρτο πιο χαλαρα για να μην έχεις πονους και πιασιματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη κανε ενα κυκλικο.

Ξεκινα απο κουζινα και κατεληξε στο μπανιο.

Ολο και κατι θα βρεις να σηκωσεις (τοσα δωματια θα περασεις). :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση εγω χτες εκανα 3 σετ απο 8-10 push ups και σημερα εχω πιαστει στα χέρια...τώρα τι κανω περιμενω να ξεπιαστ για να αρχισω παλι γυμναστική?

 

Και εγω πριν λιγες μερες αρχισα χαλαρα και εκανα 3 σετ χ 15

Και ημουν πιασμενος

Συνεχιζεις το ιδιο και τις επομενες μερες και μεσα σε 2-3 μερες θα εχεις ξεπιαστει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Resistance Bands

http://www.sport-fitness-advisor.com/resistance-band-exercises.html

 

Τα είχα υποτιμήσει αλλά είναι πολύ καλά.

λαστιχα λέτε καλυτερα απο βαράκια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα γνωρίζει κάποιος μαγαζί Αθήνα με ποικιλία στα λάστιχα ας το αναφέρει...

 

Βασικά δεν αναφέρομαι σε αυτό http://www.xtr.gr/lastixa_elatiria/806/LASTIChO_GYMNASTIKIS_9x2x1200mm_/_X-FIT.htm

 

αλλά σε και πιο χοντρά λάστιχα τα οποία δεν είναι απαραίτητα έτοιμα αλλά τα φτιάχνεις εσύ (τις άκρες, που θα στηρίζονται κτλπ). Με ξύλινη κατασκευή κάνεις θαύματα απλά θέλει προσοχή γιατί μπορεί να τραυματιστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chris μάλλον δεν έχεις δοκιμάσει, εκτός αν αναφέρεσαι σε αυτά σαν αυτό που έδωσα σε λινκ στην προηγούμενη σελίδα.

 

υπάρχουν και λάστιχα πιο χοντρά, σε διάφορα πάχη ακόμα και σε πάχος που δεν θα μπορείς να κάνεις μια επανάληψη, σε άσκηση πχ δικέφαλους.

 

συνεπώς με λίγη φαντασία τα λάστιχα είναι μακράν καλύτερα αν χρησιμοποιούνται σωστά. γυμνάζουν περισσότερες μυικές ομάδες και γενικότερα κάνουν ότι λένε τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Μπορει καποιος να μου προτεινει, ενα επιλεγμενο βιντεο απο youtube, με ασκησεις για γυμναστικη στο σπιτι, για καθημερινη προσωπικη ασκηση, το πολυ μεχρι 20 λεπτο ομως, και χωρις οργανα;

Ξερω οτι ο χρονος ειναι λιγος, αλλα δεν υπαρχει, και η αλλη επιλογη ειναι καθολου ασκηση, οπως και συμβαινει συνηθως μεχρι τωρα...

Απο το τιποτε, εστω κατι, ενα μινι σετ, κατι να μην σκουριαζει ο οργανισμος εντελως, απλα πραγματα, μικρες προσδοκιες ισως, αλλα εστω, μια μικρη συντηρηση φυσικης κατάστασης και αποφυγης αλλων προβληματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...