Προς το περιεχόμενο

ηλεκτρονικό μαγαζί - εύρεση προιόντων κ αποδείξεις


destinity22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας!! :)

καλως σας βρηκα!

 

ισως το θεμα αυτο να εχει ξανασυζητηθει

αλλα αποτι ειδα μεμονομενες αποριες

θα εκτιμουσα αν μπορουσαμε να τα λυσουμε

αν οχι ολα τα περισσοτερα, σ ενα μονο θεμα

ωστε να εχεις κ να ξερεις οτι χρειαζεται για αυτο το ξεκινημα

ισως δεν ειναι η καταλληλη εποχη κ γνωριζω πως υπαρχουν χιλιαδες τετοια μαγαζια

αλλα πιστευω πως ενα ηλεκτρονικο μαγαζι εχει τα λιγοτερα εξοδα για να ξεκινησεις...

 

εχουμε κ λεμε λοιπον....

1. εδρα σου μπορει να ειναι το σπιτι! τι μπορουμε να δημοσιευσουμε πχ αδειες, αφμ κτλ ωστε ο αγοραστης να νιωσει παραπανω ασφαλεια περα της αντικαταβολης....?

2. ρουχα παπουτσια ταχω αποκλεισει λογω οτι αν δεν δοκιμασεις σπανια αγοραζεις οπως εχω αποκλεισει κ τα ηλεκτρονικα ειδη λογω κοστους!

οποτε καταληγουμε σε ολα τα μικροπραγματα το θεμα μου ειναι που θα βρω να εμπορευτω αυτα που θελω? πως θα το ψαξω?

3. στο γνωστο μας εβαυ εχω βρει αρκετα κ ενδιαφεροντα κ μαλιστα εχω ρωτησει μερικους αλλα τιμολογια δε στελνουν

πως θα μπορεσω να εμφανισω εξοδα? εχω βρει πολλα απο εβαυ κ μενδιαφερει αλλα οι αποδειξεις απο εξω μετρανε?

4. σε γυναικεια ειδη πιο πολυ κ pircing που θα βρω εργοστασια προμηθευτες κτλ?

πως θα το ψαξω να στηριξουμε κ Ελλαδα ρε παιδια!!

5. μετα ειναι το θεμα το διαφημισεων αν κ αποτι εμαθα απο ενα φιλο που εχει πολλα views λεει οτι δεν δεχονται, που τους βρισκεις?

τι δινουν? αυτος λεει συνεργαζεται με την google..πως γιενται αυτο? γενικα ολο το σκηνικο με τα μπλογκς ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μπορείς να έχεις έδρα το σπίτι σου με e-shop από που το συμπέρανες; Έχεις ρωτήσεις στην εφορία ;

 

E- shop θα πάρεις προσφορές απο εταιρείες και θα κινηθείς ανάλογα . Διαφήμιση μπορείς να βάλεις στο facebook και στο google . Eπίσης μπορείς να κάνεις καταχωρήσεις σε επαγγελματικούς καταλόγους.

 

Στις μεθόδους πληρωμής καλό θα ήταν να μπει paypal , εγώ προσωπικά δε θα αγόραζα από e-shop πρώτη φορά χωρίς paypal ενώ το ακούω πρώτη φορά .

 

Στοιχεία ΑΦΜ , επωνυμία , διεύθυνση , σταθερό τηλέφωνο , fax , e-mail. Κάνε τον κόπο να βάλεις και ένα live chat στη σελίδα σου.

 

Γενικά δεν είμαι πολύ fan των ελληνικών e-shops. Θέλω ποικιλία , καλές τιμές , λογικούς χρόνους παράδοσης , να υπάρχει στοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

black_widow σευχαριστω πολυ για την απαντηση σου

καθε γνωμη ειναι δεκτη κ καθε παρατηρηση για να κανουμε κατι καλυτερο!

(πω πω σα πρωθυπουργος μιλησα χαχαχαχαχα, πολυ formal)

βασικα θα υπαρχει paypal (γιατι κ γω μνο αυτη χρησιμοποιω) κ αλλες καρτες οταν μαθω πως γινεται κ τι χρειαζεται

εγω ειμαι φαν της αντικαταβολης οταν δεν ξερω ενα σαιτ γενικα δεν εμπιστευομναι στο να πληρωσω κ να περιμενω...χερι με χερι....

 

οσον αφορα την εδρα σε ερευνα που εκανa μεσω νετ ολα τα σχολια που ειδα αυτο ελεγαν

ισως φταιει οτι ειναι μικροπραγματα κ δεν απαιτειται τεραστιος χωρος

ελπιζω να μην εχω καταλαβει λαθος

 

οσο για το χρονο παραδοσης συμφωνω κ διαφωνω :D:D:D:D

δηλαδη εχει τυχει να παραγγειλω απο σαιτ ελληνικο κ σιχτιριζω γιατι περασε κοντα 1 μηνας

αλλα κ παλι απτο εβαυ ποσο κανει??? γενικα περα απο το ενα εκεινο συμβαν ολα στην ωρα τους κ γρηγορα ενω απτο εβαυ το λιγοτερο 2 βδομαδες

οποτε οταν γω θα εχω ενα στοκ ο αλλος θα βρισκει πολυ οικονομικα πραγματα σε πολυ συντομο χρονο

 

καλες τιμες ειναι το μονο που θα εχω....ψαχνω καλη ποιοτητα κ οικονομικα πολυ οικονομικα μιας κ τοσα χρονια ανεργη δεν μπορω να ψωνιζω με πολυτελεια οποτε ολα τα βλεπω σα πελατης το μονο που δεν εχω ψαξει ακομα ειναι ο τροπος αποστολης γιατι εμενα προσωπικα με ξενερωνουν απιστευτα τα εξοδα αποστολης

να βρισκεις κατι φτηνο κ μετα το κερδος σου το χανεις απτα εξοδα αποστολης....

 

οσον αφορα τη διαφημιση εννοειται το fb κ οτι σαιτ εχω στο google δεν ξερω πως γινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι μπορείς να έχεις έδρα το σπίτι σου με e-shop από που το συμπέρανες; Έχεις ρωτήσεις στην εφορία ;

 

E- shop θα πάρεις προσφορές απο εταιρείες και θα κινηθείς ανάλογα . Διαφήμιση μπορείς να βάλεις στο facebook και στο google . Eπίσης μπορείς να κάνεις καταχωρήσεις σε επαγγελματικούς καταλόγους.

 

Στις μεθόδους πληρωμής καλό θα ήταν να μπει paypal , εγώ προσωπικά δε θα αγόραζα από e-shop πρώτη φορά χωρίς paypal ενώ το ακούω πρώτη φορά .

 

Στοιχεία ΑΦΜ , επωνυμία , διεύθυνση , σταθερό τηλέφωνο , fax , e-mail. Κάνε τον κόπο να βάλεις και ένα live chat στη σελίδα σου.

 

Γενικά δεν είμαι πολύ fan των ελληνικών e-shops. Θέλω ποικιλία , καλές τιμές , λογικούς χρόνους παράδοσης , να υπάρχει στοκ.

 

 

Φυσικά και μπορείς να έχεις eshop με έδρα το σπίτι σου , η εφορία η καλύτερα ο λογιστής σου θα σου πεί. Εμεις έχουμε πολλούς πελάτες που κάνουν αυτό και δεν έχουν προβληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σπίτι κανονικά μπορείς να το δηλώσεις σαν έδρα, αρκεί να πας για την έναρξη στην εφορία είτε μισθωτήριο, είτε δήλωση παραχώρησης (αν δεν είναι δικό σου), είτε κάτι που να δείχνει ότι έχεις δικαίωμα να το χρησιμοποιείς για έδρα.

 

Πάντως το να πάρεις από το ebay πράγματα και να τα μεταπωλείς δε νομίζω πως γίνεται κόβοντας παραστατικά κανονικά για να έχει τη μορφή επιχείρησης. Πρέπει να δεις προμηθευτές που να μπορούν να σου κόβουν παραστατικά.

 

Για διαφήμιση λογικά πας σε google/facebook κλπ. Το "συνεργάζονται" με την google δεν είναι κάτι επίσημο. Απλά κάνουν τη δουλειά που μπορείς να κάνεις εσύ για λογαριασμό σου. Δε ξέρω να υπάρχει επίσημη μορφή συνεργασίας εταιρειών με την Google όσον αφορά τη διαφήμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

είτε δήλωση παραχώρησης (αν δεν είναι δικό σου), είτε κάτι που να δείχνει ότι έχεις δικαίωμα να το χρησιμοποιείς για έδρα.

 

 

 

να κατι τετοιες λεπτομερειες θα ηθελα να μαθω!! σευχαριστω πολυ!!!! παρα πολυ χρησιμο!!:D:D:D:D

αλλα κ παλι παιδια το πιο βασικο

αφου ολοι λετε οχι εβαυ που θα βρω προμηθευτες???????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και μπορείς να έχεις eshop με έδρα το σπίτι σου , η εφορία η καλύτερα ο λογιστής σου θα σου πεί. Εμεις έχουμε πολλούς πελάτες που κάνουν αυτό και δεν έχουν προβληματα..

 

Δε συμφωνούν όλες οι εφορίες με αυτό ( διαφέρουν οι γνώμες ανάλογα με την εφορία που υπάγεσαι :devil: ). Να ήταν παροχή υπηρεσιών να έλεγα ΟΚ , σαφώς και γίνεται. Να ρωτήσει στην εφορία της περιοχής του να πάρει απάντηση. Λιανική πώληση προιόντων και έδρα με σπίτι κανονικά δε γίνεται.

 

Για τους πελάτες που λες κοιτώντας το portfolio σου θέλω να πιστεύω ότι δεν μιλάς για τον αντιπρόσωπο της Ηerbalife γιατί προφανώς ούτε παραστατικά κόβει ( κόβει μόνο η Herbalife ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον προλαλήσαντα.

Η εφορία γενικά δεν δέχεται να έχεις "μαγαζί" λιανικής σπίτι σου.

Βρες πρώτα κάποιο κωδικό δραστηριότητας που δεν έχει πώληση λιανικής για να σου κάνουν έλεγχο και να εγκρίνουν για έδρα το σπίτι σου και μετά προσθέτεις κι άλλους κωδικούς, ώστε να κάνεις τη δουλειά που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έδρα το σπίτι για πωλήσεις έχω ακούσει ότι γίνεται μόνο για τριγωνική πώληση. Δηλαδή ο προμηθευτής να στέλνει απευθείας στον πελάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ με μπερδεψατε !!! :D:D:D τελικα γινεται η οχι??? πως μπορω να το τσεκαρω???

εγω που θελω να προμηθευομαι χονδρικη για να πουλαω σε 3ους λιανικη τι θεωρειται???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχ χμ εγω!!???

γιατι πως γινεται νασαι μεσολαβητης? τι κερδος εχεις?

ξερεις πως δουλευει αυτο?

τυπου site να διαφημιζω αλλους κ να παραπεμπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο προμηθευτής στέλνει απευθείας στον πελάτη το προϊόν με δελτίο αποστολής και εσύ στη συνέχεια του στέλνεις την απόδειξη / τιμολόγιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

τελικα ρε παιδια στη βασικη ερωτηση απαντησαμε???αυτοι που φερνουν απεξω προιιοντα

εκτος απτα μαυρα νομιμα λεμε

αυτοι που φερνουν νομιμα απεξω πως κοβουν αποδειξεις

δεν μιλω γαι τη διαφορα φπα

αυτο ειναι θεμα κρατους - λογιστη

εγω πως θα παρω πχ κατι απο ebay λεμε τωρα

κ θα διακιολογησω τα εξοδα μου με μια αποδειξη???επισης μετραει αυτη η ποδειξη??

σκεφτομαι ετνονα για το site ξαν οποτε here i am egain :D:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
Στις 2/1/2012 στις 11:40 ΠΜ, destinity22 είπε

σκεφτομαι ετνονα για το site ξαν οποτε here i am egain :D:D:

Τελικά ασχολήθηκες με το e-shop;😏

Που το θυμήθηκα τώρα θα μους πεις ε;

Μετά από 8 χρόνια 🙃

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...