Προς το περιεχόμενο

Eρωτηση περι ECDL


Yperaspisths

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε σεις εχω τελειωσει ηλ μηχ αει και βλέπω σε αρκετες αγγελίες εργασίας ζητάνε γνώσεις ηυ, office τις οποίες και έχω.  και σκέφτομαι τώρα. να πα να πάρω ecdl να μπει στο βιογραφικό και να πιστοποιήσω τις γνώσεις ή θα δώσω τσάμπα 4 κατοστάρικα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις εχω τελειωσει ηλ μηχ αει και βλέπω σε αρκετες αγγελίες εργασίας ζητάνε γνώσεις ηυ, office τις οποίες και έχω.  και σκέφτομαι τώρα. να πα να πάρω ecdl να μπει στο βιογραφικό και να πιστοποιήσω τις γνώσεις ή θα δώσω τσάμπα 4 κατοστάρικα? 

 

Οχι να μην δώσεις εξετάσεις. Εφόσον είσαι ΗΛ ΜΗΧ δεν σου χρειάζεται. Να ξέρεις πάντως πως αν πας σε κάποια εργασία σίγουρα θα σε εξετάσουν πρακτικά και σίγουρα πρέπει να ξέρεις εξαίρετα τουλάχιστον το excel...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες σορρυ αν γινομαι κουραστικος, τα βιβλια που παρεθεσα, χρειαζονται και τα τρια αν θελω core και expert?και επισης για ποσα χρονια θα κρατησουν μεχρι να τα αλλαξουν με αλλη εκδοση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να γίνει η δουλειά με βιβλία τότε χρειάζεσαι άντε το πρώτο και το τρίτο. Η άποψη μου θα ήταν να διαβάσεις e books καλύτερα για να γλιτώσεις τα 60€. Γενικά μέσω πρακτικής με video απο youtube και e books. Υπάρχουν τα πάντα. Ειδικά τα video κάνουν φοβερή δουλειά.

 

Τα βιβλία αναφέρονται σε συγκεκριμένη έκδοση Office για παράδειγμα 2013. Όταν κυκλοφορήσει ευρύτερα το 2016, τα βιβλία θα γίνουν για 2016. Η γνώση δεν θα αλλάξει βέβαια.

 

Αν δώσεις εξετάσεις να ξέρεις πως πρέπει να κάνεις τεστς. Χωρίς τεστς δεν πας πουθενά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να γίνει η δουλειά με βιβλία τότε χρειάζεσαι άντε το πρώτο και το τρίτο. Η άποψη μου θα ήταν να διαβάσεις e books καλύτερα για να γλιτώσεις τα 60€. Γενικά μέσω πρακτικής με video απο youtube και e books. Υπάρχουν τα πάντα. Ειδικά τα video κάνουν φοβερή δουλειά.

 

Τα βιβλία αναφέρονται σε συγκεκριμένη έκδοση Office για παράδειγμα 2013. Όταν κυκλοφορήσει ευρύτερα το 2016, τα βιβλία θα γίνουν για 2016. Η γνώση δεν θα αλλάξει βέβαια.

 

Αν δώσεις εξετάσεις να ξέρεις πως πρέπει να κάνεις τεστς. Χωρίς τεστς δεν πας πουθενά!

ωραια με βοηθας αρκετα,για στειλε καποια ebook και βιντεο ap to youtube για να κατευθυνθω...επισης αν εγω αγορασω  αυτα τα βιβλια αλλα για καποιο λογο δε δωσω αμεσα για το πτυχιο ,δεν υπαρχει περιπτωση να αλλαξει  η υλη και το office και να πρεπει να παρω αλλα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το ECDL είναι χρήσιμο μόνο σε 2 περιπτώσεις. Η πρώτη είναι η περίπτωση που η επιχείρηση που εργάζεσαι ή θα εργαστείς μελλοντικά κάποια στιγμή περάσει από διαδικασία αξιολόγησης και πιστοποίησης με το πρότυπο ISO9001, εκεί θα πρέπει όλο το προσωπικό που χειρίζεται υπολογιστή να έχει πιστοποιημένες γνώσεις Η/Υ και αυτό αποδεικνύεται για τις ανάγκες της αξιολόγησης με κάποιο πιστοποιητικό από αρμόδιο φορέα όπως ECDL ή διάφορα άλλα.  

Η δεύτερη είναι για τον ΑΣΕΠ εφόσον δεν κατέχεις την γνωστή βεβαίωση από την σχολή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...