Προς το περιεχόμενο

Internet χωρίς τηλέφωνο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογικά αυτό είναι προσφορά για περιορισμένο διάστημα, αλλά δε ξέρεις ποτέ. Το συνειρμό δε τον καταλαβαίνω. Θα βάλεις hol επειδή του χρόνου μπορεί να μη πληρώσεις πάλι λιγότερα; <_<

 

Εγω καταλαβα οτι η hol εχει 20,10€ το μηνα κανονικη τιμη (οχι προσφορα) οποτε θα παραμεινει η τιμη τοσο το πολυ στο μελλον, ενω η forthnet θα ναι στα 18€ για 1 χρονο και μετα 25 το πολυ...

 

ΟΤΕ δεν βαζω γιατι ειναι πολυ υψηλες οι τιμες του σε σχεση με τον ανταγωνισμο (αν και ειμαι gamer και θα ηθελα καλα pings...)

 

Το ερωτημα τωρα ειναι hol ή forthnet, το οποιο θα παει αναλογα με την τιμη οπως ειπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ο συνηρμος του ειναι οτι η Hol βγαινει λιγο πιο ακριβη στην αρχη αλλα μετα ειναι πιο φτηνη για οσο καιρο την κρατησει.ενω της forthnet για ενα χρονο πιο φτηνη και μετα πιο ακριβη απο Hol.για αυτο θελει Hol.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ακούσει ενα της Cosmote,αλλά δεν νομίζω να σου κάνει γιατί έχει απο την μία μονο 10Ε τον μήνα,αλλά είναι λίγα ΜΒ,οπότε με το που δεις ένα Βίντεο να και το ευρώ στον λογαριασμό σου... :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hol.gr/GR/home/Internet/Pages/default.aspx

Εδω λεει οτι τοσο εχουν κανονικα τα 24 mbps...

Καλημέρα..

 

Σημερα που πήγα και έκανα της αίτηση στην vodafone για το hol adsl plus ρώτησα την κοπελιά που κάναμε την αίτηση για αυτή την προσφορά που λές γιατι το είχα και εγω απορία(δύο ιδιες προσφορές με διαφορετικές τιμες) και μου είπε οτι αυτα τα συγκεκριμένα hol adsl internet έχουν και πάγιο του οτέ..

 

Πάρε κανα τήλ και ρώτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνησα στην hol και οριστε τι εμαθα:

Για να ισχυει αυτη η προσφορα για το φοιτητικο ιντερνετ πρεπει να εχεις γραμμη τηλεφωνου ΟΤΕ και μονο ΟΤΕ (η προσφορα δεν ισχυει αν εχεις τηλεφωνικη γραμμη hol).

Για να βαλεις ιντερνετ πρεπει να πληρωνεις και τηλεφωνικη γραμμη (ειτε ΟΤΕ ειτε απο την ιδια την εταιρια), δηλαδη στη συγκεκριμενη περιπτωση στην hol ειναι 24,70 ευρω το μηνα για 24 mbps ιντερνετ και τηλεφωνου (με κανονικη χρεωση - χωρις δωρεαν και τετοια). Βεβαια, στην ιδια τιμη ειδα οτι μπορεις να εχεις και καποια δωρεαν λεπτα για αστικες,υπεραστικες και κινητα.

Και για την forthnet λογικα ισχυει το ιδιο, και το 2play economy (δωρεαν αστικες-υπεραστικες) ειναι στα 25 ευρω το μηνα.

Ο οτε μετα τους 6 μηνες ειναι στα 23,26 ευρω το μηνα συν το παγιο 7 ευρω το μηνα μονο για ιντερνετ.

 

Εν ολιγοις ο τιμοκαταλογος το μηνα ειναι ως εξης:

HOL double-play lite: 24,70€ (200' δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος, 20' δωρεάν προς όλα τα κινητά Ελλάδας, 20' δωρεάν διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 47 χώρες)

Forthnet 2play economy: 24,90€ (δωρεαν απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις)

ΟΤΕ internet (μονο internet! - κανονικη χρεωση για τηλεφωνο): 31€ περιπου (μετα τους 6 μηνες)

HOL φοιτητικο: 15,40 + 15,25 = 30,65€!!! (χωρις να χρησιμοποιω το σταθερο στην ουσια αφου εχει κανονικη χρεωση)

 

Ο ΟΤΕ απποριπτεται (ειναι απλησιαστος). Οι τιμες της hol και της forthnet ειναι σχεδον ιδιες απλα καλυπτουν αλλα συμφεροντα (μαλλον θα προτιμησω forthnet απο αυτες τις δυο). Απ την αλλη, το φοιτητικο της hol βγαινει στα 23€ (2 ευρω κατω σε σχεση με τις αλλες 2) απλα δεν θα χρησιμοποιω το σταθερο τηλεφωνο.

 

Τι μου προτεινεται εσεις; HOL double-play lite, Forthnet 2play economy ή HOL φοιτητικο;

 

EDIT: Πηρα τωρα στον ΟΤΕ και μου ειπαν οτι για απλη τηλεφωνικη γραμμη (περαν του εφαπαξ) ειναι 30,50 ευρω το μηνα το ποσο που θα πρεπει να πληρωνω. Οποτε το Hol φοιτητικο παει στα 15,40 + 15,25 = 30,65€!!! Οποτε απορριπτεται και αυτη η λυση και μενει το forthnet 2play economy VS HOL double-play lite...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HOL double-play lite: 24,70€ (200' δωρεάν αστικές και υπεραστικές κλήσεις προς όλα τα σταθερά Ελλάδος, 20' δωρεάν προς όλα τα κινητά Ελλάδας, 20' δωρεάν διεθνείς κλήσεις προς σταθερά σε 47 χώρες)

Forthnet 2play economy: 24,90€ (δωρεαν απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις)

 

 

Τι μου προτεινεται εσεις; HOL double-play lite, Forthnet 2play economy ή HOL φοιτητικο;

Λοιπον..

 

Το HOL double-play lite να σου πώ οτι δίνει μέχρι 6mbps(αν δεν στο είπαν)

Ενώ το economy της forthent δίνει μέχρι 24..

 

Εγώ πιστεύω οτι σε συμφέρει πιο πολύ η φορθνετ αφού το αλλο ειναι 6mbps εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει τοσο..

 

Σε θέμα ταχυτήτων πιστεύω το ίδιο θα ειναι πάνω κάτω..

 

Απο εκεί και πέρα εσυ αποφασίζεις..

 

Ώπα και κάτι που είδα στην φορθνετ στα μικρά αλλα φαρμακερα γραμματάκια

 

Η προσφορά ισχύει για 4 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 4μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα. Για νέες αιτήσεις έως 30/09/2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα φιλε μου δεν το χα δει αυτο για τη forthnet. Για τη hol δεν μου το παν, ομως υπαρχει το adsl plus χωρις τιποτα δωρεαν. Οποτε τα προγραμματα ειναι:

HOL adsl plus: 24,70€ το μηνα

Forthnet 2play economy: 34,90€ το μηνα (μετα τους 4 μηνες)

HOL φοιτητικο: 30,65€ το μηνα

 

Δαγκωτο hol adsl plus...

 

 

epir21 στα ΑΕΙ εισαι ή στα ΤΕΙ; Και που μενεις στην Πατρα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαγκωτο hol adsl plus...

Και εγω αυτο έβαλα σήμερα..

χαχαχα

Ελπίζω να είναι καλο..

ΑΕΙ είμαι Μηχανικών Η/Υ.

 

Μένω ανθούπολη αν ξέρεις..10λεπτα απο Αγια Σοφία..

 

you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε σχολες διπλα ειμαστε εγω ειμαι ΗΜΤΥ. Στην Πατρα ειμαστε λιγο μακρια, εγω μενω περιοχη αγιας σοφιας - αγιου ανδρεα. Κοντα στο κεντρο (κοντα στην Ελληνος Στρατιωτου)...

 

 

Ειδα τωρα οτι και η on εχει τα ιδια ακριβως στην ιδια ακριβως τιμη με την hol:

http://www.on.gr/el/products/residential/double_play/on_double_play_plus.html?category=

Ξερει κανενας αν αξιζει η on σε σχεση με τη hol αφου ειναι στην ιδια τιμη (αν και πιστευω οτι για hol παω);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κόντα είμαστε μωρε..

 

Αντε να τελειώσουν και οι καταλήψεις να κατέβω:P

 

 

Wind είχε ενας φίλος μου καιρό πριν και γενικά είχε προβλήματα..Μπορεί να έφταιγε και η γραμμή του,δεν ξέρω..

 

Αυτή την προσφορά της wind έβαλε και ο κολλητός μου Ξάνθη που θα παει για φοιτητής..

 

Αυτά ξέρω για την wind..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μανα μου εχει κινητο με συνδεση στη wind, οποτε με wind το ιντερνετ θα βγει λογικα φθηνοτερα (θα μπω σε κανα πακετο all in one). Το θεμα ειναι οτι αξιζει να βαλω wind; Ως ISP τι λεει; Ξερει κανενας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο η οχι δεν εχει να κανει με την εταιρεια αλλα το βασικο με αποσταση απο το αστικο κεντρο οπως και με ποιοτητα χαλκου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...