Προς το περιεχόμενο

Lenovo Ideapad S100 N455- Electroworld 199 €


geioannou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Lenovo Ideapad S100 N455- Electroworld 199€

 

μιας και δεν ειχα προλαβει να παρω την προσφορα το saturn με το Lenovo στα 199 €, λεω να παρω αυτο.

ποια η γνωμη σας ?

εψαξα στο site της εταιρειας αλλα δεν βρηκα το μοντελο για να δω τι μπαταρια εχει..!

 

 

Link

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τι θα γινει με αυτο το netbook την μια βδομαδα ειναι 199 , την αλλη 224, την αλλη 199..βαλτε το 210 να τελειωνουμε! :P

 

kalmik πως το βλεπεις?

Ειναι καλο κατα τη γνωμη σου?Θα ειναι γρηγορο?

οσο γρηγορο μπορει να ειναι ενα netbook με atom cpu και 1 gb ram exclamation.png

ψαχνομουν και εγω αλλα εφ'οσον με 299 υπαρχει λυση για κανονικα λαπτοπ με διπυρηνο επεξεργαστη, αποφασισα να μη το παρω

 

παντως γενικοτερα για καποιον που θελει συγκεκριμενα netbook ειναι καλη περιπτωση πιστευω στα 199

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω τρεις μέρες που το πήρα και έχω να πω τα εξής ολίγα.

 

- για τα λεφτά του, δεν το συζητάω, είναι εξαιρετικό. η κατασκευή φαίνεται σοβαρή, καλά πλαστικά, σωστή αφή.

- η μπαταρία του είναι εξαιρετικότατη. 6 ώρες δουλεύοντας office, internet (με λίγες ώρες wi-fi) κλπ. απλές εφαρμογές. ταινίες κ.α. δεν έχω δει ακόμα.

- δεν είναι μοδάτο/trendy/θέλω να με κοιτάνε όλοι tablet pc.

 

στα αρνητικά τώρα (αν μπορείς να τα πεις κ έτσι).

- δεν είναι γρήγορο αν το συγκρίνουμε με ένα συγχρονο notebook (αλοίμονο).

μην περιμένει κανείς να παίξει παιγνίδια ή ν' ανοίξει 10 tabs στον explorer.

- το ποντίκι του δεν είναι κ ό,τι καλύτερο (μικρό μου φάνηκε).

 

δεν θυμάμαι κάτι άλλο που να μου χει κάνει θετική ή αρνητική εντύπωση.

 

πάντως, το bottom line είναι πως αξίζει τα 199 του ευρώ! παραπάνω δεν θα έδινα έτσι κ αλλιώς για netbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω netbook γιατι με εξυπηρετει το μεγεθος του και μονο...

Απλα με ανησυχει αυτο που ειπε ο φιλος παραπανω οτι δεν "τραβαει" και πολυ...αργει δηλαδη πολυ να ανοιξει σελιδες κλπ?θα με προβληματισει?αν δωσω 50-60 ευρω παραπανω θα παρω καλυτερο η πανω κατω ολα τα ιδια ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 50-60 παραπάνω, κάτι καλύτερο δεν παίρνεις. με μπόλικα παραπάνω, κάτι κάνεις.

για τις διακοπές, για ένα επαγγελματικό ταξίδι κλπ., δεν το συζητάω, θα σε καταβολέψει.

ναι δεν είναι τόσο γρήγορο όσο τα σημερινά pc/notebooks, αλλά αργό δεν το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

electroworld = κωτσόβολος. η απόδειξη είναι του κωτσόβολου. εγώ με πιστωτική το πήρα. κανένα πρόβλημα.

2 usb, καμία hdmi.

με 199 euro θα αγοράσεις ένα τίμιο netbook, μην περιμένεις πολυτέλειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω οτι η συγκιση μεταξυ netbook με notebook kai laptop ειναι περα για περα συγκριση χωρις λογικη.

τα netbook εχουν βγει για να εξυπηρετήσουν καποιον που θελει υπηρεσιες ενος υπολογιστη αλλα χωρις να εχει το βαρος και το μεγεθος.

κυριως διαδυκτιο. εαν καποιος θελει κατι σε μικρο αλλα να εχει και ολες τις υπηρεσιες που εχουν τα φορητα, θα πρεπει να παει σε καποιο 13αρι. γιαυτο και αυτα εχουν υψηλες τιμες λογο του οτι συνδιαζουν και τα 2 (μεγεθος και υψηλες επιδωσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα...κι εγω μονο για νετ το θελω απλα να μην κανει κανα 2λεπτο να ανοιξει σελιδα κλπ...δεν θελω κατι ιδιεταιρο...ουτε μουρατο λολ!

η μπαταρια του τελικα ειναι 6κελη.

Απ οτι βλεπω θα το παραγγειλω αμεσα...απλα κολλαω λιγο να βαλω την πιστωτικη (κλασικο) και εξεταζω και αυτην την περιπτωση http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=212E2BF990CF714AB6C5E5B4F18396E7&pa=217001571D817D4588F801F1D0471A57 αλλα εχει μικροτερο σκληρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...