Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τώρα ρε παιδιά που καταλήγουμε;

 

Δεν είναι το πιο solid Power-User λειτουργικό τα 7 64bit και είναι τα 8.1;

 

Μπορώ ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΑ να πάω προς το 8.1; Δεν θα έχω πρόβλημα ούτε με Games, ούτε με Drivers, ούτε με τίποτα;

 

(Φίλος μου τα έβαλε και έτρωγε ακόμη και BSOD που έχω να φάω κάτι καιρούς. Τα περιποιήθηκαν να τα τρως με τρόπο μου είπε)

Όλα κομπλέ δουλεύουν, απλά τα πολύ παλιά παιχνίδια που χρησιμοποιούν DirectDraw δεν τρέχουν σωστά(Για παράδειγμα Desperados:Wanted dead or alive).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει κάποια θεματάκια, πχ εγώ έχω ένα θέμα με το control panel της κάρτας γραφικών.

Δεν μου εμφανίζει το αντίστοιχο παράθυρο για να την κάνω overclocking και να ρυθμίσω ταχύτητα ανεμηστήρα.

Ενώ παράλληλα τα games παίζουν μια χαρά.

επίσης, εγκατέστησα το photoshop elements σε win 7 64bit home ενώ σε win 8.1 64 pro δεν μου ανοίγει. (κανένα σφάλμα)

Και σίγουρα κάτι ακόμα θα υπάρχει αλλά εγώ είμαι αισιόδοξος περιμένοντας κάνα update.

περάσαμε free από 8 σε 8.1 όλο και κάτι καλύτερο θα υπάρξει στο μέλλον.

 

Η καθαρή εγκατάσταση των 8.1 με format έχει διαφορά από το update από 8 σε 8.1 μέσω store?

Επεξ/σία από Giorgos3924
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλες/όλους!

Από χθες με έχει προβληματίσει το laptop γιατί κάτι περίεργο συμβαίνει.Κλείνει μόνο τις καρτέλες και μετά σε ένα μικρό τετραγωνάκι  με ένα θαυμαστικό δίπλα μέσα σε ένα τρίγωνο βγάζει ένδειξη των win 8  για χαμηλή μνήμη.

Για επαναφορά αρκετής μνήμης ώστε τα προγράμματα να λειτουργούν κανονικά,μου προτείνει να αποθηκεύσω τα αρχεία κ έπειτα να κλείσω ή να επανεκκινήσω όλα τα ανοιχτά προγράμματα.Επισυνάπτω το απόκομμα.Δώστε καμιά βοήθεια οι γνώστες!

Edit Γιατί δεν επισυνάπτει το αρχείο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ρε παιδιά που καταλήγουμε;Δεν είναι το πιο solid Power-User λειτουργικό τα 7 64bit και είναι τα 8.1;

Μπορώ ΑΣΦΑΛΕΣΤΑΤΑ να πάω προς το 8.1; Δεν θα έχω πρόβλημα ούτε με Games, ούτε με Drivers, ούτε με τίποτα;

(Φίλος μου τα έβαλε και έτρωγε ακόμη και BSOD που έχω να φάω κάτι καιρούς. Τα περιποιήθηκαν να τα τρως με τρόπο μου είπε)

Αυτα παθενεις,οταν εχεις καθε χρονο καινουρια εκδοση λογισμικου!

Κανε μια βολτα και στο θεμα του mavericks και θα δεις οτι και κει εχουν τα δικα τους ζόρια!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτορ δεν ξέρω καν που είναι αυτό το θέμα, και δεν έχω καταλάβει καλά και τα συμφραζόμενά σου. Μάλλον χρειάζεται να διαβάσω το actual θέμα για να νιώσω. Link it to me.

Πάντως αφού εγκρίνουν Psycho (Gaming need) και Thresh (Kernel lore), μάλλον θα είναι καλό για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκτορ δεν ξέρω καν που είναι αυτό το θέμα, και δεν έχω καταλάβει καλά και τα συμφραζόμενά σου. Μάλλον χρειάζεται να διαβάσω το actual θέμα για να νιώσω. Link it to me.

Πάντως αφού εγκρίνουν Psycho (Gaming need) και Thresh (Kernel lore), μάλλον θα είναι καλό για μένα.

Θελω να πω οτι,ουτε η apple,ουτε η ms αφηνουν το λογισμικο να "οριμασει" και στο χρονο πανω ερχετε η καινουρια εκδοση και ξανα απο την αρχη τα μικροπροβληματα και η ασημβατοτητες στο νεο λογισμικο/εκδοση!

Αυτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα iso των windows 8. μπορώ να βάλω το κλειδί των 8.1 σ αυτό; ή θα έχω πρόβλημα;


Παιδιά αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει, δεν μπορώ να βρώ iso των 8.1

Έχω ένα κλειδί των 8.1 από msdnaa και Iso από 8 και δεν ξέρω αν θα το δεχτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...