Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω ένα pavilion g6 1007sv και όταν το λειτουργώ στο ρεύμα με την ανεξάρτητη κάρτα γραφικών δε με αφήνει να αυξομειώσω την φωτεινότητα αλλά είναι πάντα στο τέρμα. Αντίθετα με την ενσωματωμένη με αφήνει να πειράξω τη φωτεινότητα. Λογικά κάποιος driver θα είναι? δε βρήκα κάτι συγκεκριμένο στο site του κατασκευαστή δυστυχως εκτός και αν δεν είδα καλά.
έχω windows 8.1
έχει κανείς καμια ιδέα για το πως μπορώ να το διορθώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σε 8.1 pro ενεργοποιημένα κανονικά απο δικό μου msdnaa κλειδί μπορώ με κάποιον τρόπο να περάσω το media center;

μου χρειάζεται για να βλέπω τηλεόραση ευκολότερα μιας και το πρόγραμμα του αποκωδικοποιητη είναι για κλωτσιές ενω με το WMC δουλεύει κανονικότατα και σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Xristaras12, για το MS media center δεν ξέρω αν γίνεται, αλλά θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κι αυτά τα 2:

 

http://www.team-mediaportal.com/

http://xbmc.org/about/

 

Ποιον τηλεοπτικό δέκτη (usb?) έχεις αν επιτρέπεται; Θέλω να πάρω κι εγώ ένα -φτηνό, από ebay- αλλά φοβάμαι την συμβατότητα με τα win8.1 :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω τον συγκεκριμένο

http://www.notonlytv.net/p_lv5tdeluxe.html

στα 8 ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει,μιας και το χρησιμοποιώ στο λάπτοπ που έχω 7άρια ακόμα,

απλα θέλω να δω τι λειτουργεί και πώς ώστε να μεταβώ και στο λάπτοπ σε 8.1

Ευχαριστώ για τις προτάσεις,θα τις δοκιμάσω άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα σ'ευχαριστώ! :-D

Απ'ότι βλέπω στη σελίδα του έχει drivers για 8.1 και είναι βασισμένο στο RTL2832U (realtek), ευτυχώς κυκλοφορούν πολλά μ'αυτό το τσιπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drivers υπάρχουν,το software είναι που με απασχολεί.

το δικό του δεν πιάνει τα ψηφιακά της Nerit κλπ μόνο ελάχιστα δείχνει.

Αντίθετα το WMC πιάνει τα πάντα και με τρομερό σήμα κλπ κλπ.

απλά δεν μπορώ να βρω 8.1 με WMC η να το βάλω χωρίς να πληρώσω μιας κ έχω ΗΔΗ 8 νόμιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το media center μπορεις να δεις tv???? πως;;;

εχω και εγω τα 8 αγορασμενα και νομιζω υπηρχε/υπαρχει μια προσφορα που κατεβαζεις το wmc δωρεαν...

εγω ετσι το εχω στο pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα σ'ευχαριστώ! :-D

Απ'ότι βλέπω στη σελίδα του έχει drivers για 8.1 και είναι βασισμένο στο RTL2832U (realtek), ευτυχώς κυκλοφορούν πολλά μ'αυτό το τσιπ.

λοιπόν δοκίμασα τα προγράμματα που λίνκαρες όμως είναι για internet TV και δεν αναγνωρίζουν το tv tuner.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν δοκίμασα τα προγράμματα που λίνκαρες όμως είναι για internet TV και δεν αναγνωρίζουν το tv tuner.

 

Οχι μόνο internet tv βρε, υποστηρίζουν tv tuner όπως το WMC. Με epg και εγγραφές όπως ένας δέκτης DVB-T. Θέλει μια διαδικασία στην αρχή να δεί την κάρτα/usb tuner. Δες αυτά: Watch Live TV και TV Server Setup , για mediaportal.

 

Υποστηρίζει σχεδόν όλα τα επώνυμα tuners, ψάχνω να βρώ λίστα συμβατών tv tuner να δώσω link. ;)

Update: Εδώ τα supported tv tuners, το δικό σου είναι μέσα. :D

 

Realtek RTL2832U based tuners (DAB, FM) - RTL2832U is a chipset used in many tuners (eg. DigitalNow Dabby and Quad, Mygica T803 and T188) that support DVB-T with DAB/DAB+ and FM radio. DVB-T functions work fine, however DAB and FM functions are not supported at this time.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εν συντομια δωστε μου μια απαντηση....

να παω απτα ,7αρια στα 8.1 ή εχουν ακομα προβληματα και να περιμενω>>?

δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα όσο καιρό χρησμιποιώ 8.1 αποκλειστικά για gaming.

Αν θες να πας δεν βλέπω τον λόγο να μείνεις ακόμα με τα 7αρια σου.

Ασυμβατότητες ακόμα δεν έχω συναντήσει(αν και το hardware που έχω γενικότερα δεν είναι πάνω απο 3 χρόνια στην αγορά)

pigeon

θα το δοκιμάσω το απόγευμα να δω πως γίνεται η όλη διαδικασία.

Ευχαριστώ

Τα δοκιμάζω πάντα σε win7 που έχω στο λάπτοπ,δεν έχω κάνει τη μετάβαση του ακόμα αν δεν βεβαιωθώ ότι μπορεί να παίξει σωστά το tuner!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές σήμερα στο άνοιγμα μου έβγαλε αυτό το μήνυμα, και φυσικά δε λειτουργούσε τίποτα. Με restart άνοιξε κανονικά σα να μην τρέχει τίποτα. Τι παίζει να είναι?

Το μόνο που σκέφτηκα είναι για τίποτα bad sectors αλλά η υγεία του δίσκου είναι άριστη χωρίς κάποιο πρόβλημα.

Μιλάμε για το λαπτοπ της υπογραφής.

post-162772-0-14497300-1407331260_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...