Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mια ερωτηση και απο μενα μιας και δεν καταφερα να το βρω...μηπως ξερει κανεις πως μπορουμε να ρυθμισουμε στο boot windows 8.1 pro 64 bit να ειναι ενεργοποιημενο το Num Lk πληκτρο για να πληκρολογω κατευθειαν τον κωδικο εισοδου?...Eνω το desktop το εχει ενεργοποιημενο κατα την εναρξη,στο λαπτοπ οχι.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να ειναι ενεργοποιημενο το Num Lk πληκτρο για να πληκρολογω κατευθειαν τον κωδικο εισοδου?

 

 

In Regedit, HKEY USERS/Default/Control Panel/Keyboard.  The InitialKeyboardIndicators string, In the value data field change from 2147483648 to 2147483650 and click “OK”.  Restart your computer and the num lock will stay on.  You do not have to mess with anything in regards to the BIOS or disable anything like "fast start"

 

πηγή

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κανείς από το bios.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

δεν εχει επιλογη το λαπτοπ bios γι αυτο....και μαλιστα στα windows 7 μπουταρε με ενεργοποιημενο Num Lk,thx anyway!

Eυχαριστω φιλε....Μολις το ρυθμισα με τον οδηγο αυτο  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα σημερα τα 8.1 ελληνικα 64bit και εχω ερωτηματακια

 

Δεν μου εμφανιζει την επιλογή Επανεκκινηση αλλα μονο

Αλλαγη χρηστη

Κλειδωμα

Αναστολη λεοτουργιας

Αδρανοποιηση

Ενημερωση και επανεκινηση

Τερματισμος και επανεκινηση

 

Και κατι ακομα ..για την ωρα . Πως μπορω να αλλαξω την γλωσσα γραφης από Shift+alt σε Ctrl+shift που εχω συνηθισει χρονια ??

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενημέρωση και επανεκκίνηση είναι.Απλά υπάρχουν updates γι αυτό το αναφέρει έτσι. 

 

Για την γλώσσα http://www.7tutorials.com/introducing-windows-8-how-switch-between-keyboard-input-languages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενημέρωση και επανεκκίνηση είναι.Απλά υπάρχουν updates γι αυτό το αναφέρει έτσι. 

 

Για την γλώσσα http://www.7tutorials.com/introducing-windows-8-how-switch-between-keyboard-input-languages

 

Ευχαριστω.Και αν θελουμε  ακανουμε μονο επανεκκινηση χωρις ενημερωση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Και αν θελουμε  ακανουμε μονο επανεκκινηση χωρις ενημερωση ?? 

 

Ίσως αν κλείσεις τα windows update να μπορεί να γίνει. Δεν το έχω δοκιμάσει όμως για να πω με σιγουριά.

 

 

 

 

Επιτελούς  http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Και αν θελουμε  ακανουμε μονο επανεκκινηση χωρις ενημερωση ???

 

Απ'οσο θυμαμαι δεν γίνεται γιατί έχουν ήδη κατεβεί τα updates και περιμένουν να εγκατασταθούν. Δοκίμασε και με Win+X --> Shutdown αλλά νομίζω το ίδιο συμβαίνει. Μπορεί πάντως να γίνει απεγκατάσταση στην επόμενη επανεκκίνηση, αν το επιτρέπουν βέβαια τα updates. (Control Panel -> Programs -> Programs and Features -> View Installed Updates κι απο κεί επιλέγεις και διαλέγεις update + uninstall).

 

Γιατί δεν θέλεις τα windows updates, αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται γιατί έχουν ήδη κατεβεί τα updates και περιμένουν να εγκατασταθούν. Μπορεί όμως να γίνει απεγκατάσταση στην επόμενη επανεκκίνηση, αν το επιτρέπουν βέβαια τα updates. (Control Panel -> Programs -> Programs and Features -> View Installed Updates κι απο κεί επιλέγεις και διαλέγεις update + uninstall).

 

Γιατί δεν θέλεις τα windows updates, αν επιτρέπεται;

 

 

Δεν ειπα ότι δεν τα θελω απλα καποιες φορες θελουμε αμμεσα επανεκινηση του υπολογιστη για καποιο λογο και τα update μπορει να θελουν χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα ότι δεν τα θελω απλα καποιες φορες θελουμε αμμεσα επανεκινηση του υπολογιστη για καποιο λογο και τα update μπορει να θελουν χρονο.

 

Δε νομίζω ότι, εφόσον έχεις κατεβάσει και εγκαταστήσει τα updates, θα σε αφήσει να κάνεις επανεκκίνηση χωρίς να περαστούν και αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...