Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, σε ενα δισκο με partition,που ειχε τα 7 ,στο αλλο partition εκανα εγκατασταση τα 8.1, και εχω dual boot ολα καλα,αλλα δεν μου εμφανιζει το cd-dvd Στη διαχειρηση συσκευων,πρεπει να κανω κλικ,στο εμφανιση κρυφων συσκευων,για να το εμφανισει,οταν παω να δω τις ιδιοτητες γραφει,Αυτή η συσκευή υλικού δεν είναι συνδεδεμένη με τον υπολογιστή αυτήν τη στιγμή. (Κωδικός 45)

Για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα, συνδέστε ξανά τη συσκευή υλικού στον υπολογιστή.

τοκανα την ξανασυνδεσα αλλα το ιδιο προβλημα, στα win 7 εμφανιζετε κανονικα.

Εκανα και διαγραφη της συσκευης , αλλα μετα την επανεκινηση, χειροτερα , εμφανιζοντουσαν και κατι αλλα ,χρειαστηκε να κανω repair

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όταν κάνω share έναν φάκελο όλα είναι οκ, όταν κάνω όλο τον δίσκο, τον βλέπω αλλά δεν με αφήνει να τον ανοίξω.Καμιά βοήθεια?

 

 

υγ το φτιαξα

πως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σε όλους! Μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να κάνω αξιολογηση των windows 8.1?

Κατί τέτοιο ψάχνεις; http://winaero.com/comment.php?comment.news.220

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φίλε μου αυτό έψαχνα,σε ευχαριστώ πάρα πολύ!

Εμένα γιατί ρε παιδιά, δεν τρέχει αυτό το προγραμματάκι ; ( win 8.1x64 enterprise γνήσια ) του πατάω να κάνει ''re-run the assessment και λέει ''το στοιχείο winaero wei tool σταμάτησε να λειτουργεί !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, μήπως ξέρει κανείς γιατί ο καθαρισμός με ccleaner αργεί πάρα πολύ στα 8 , ενώ στα 7 , στον ίδιο υπολογιστή κάνει μπάμ μπάμ; Το ίδιο και στην εκκαθάριση δίσκου, αργεί πολύ. Ενω και στις δύο περιπτώσεις κάνει γρήγορα το σκανάρισμα (ανάλυση) , μόλις πατάς εκκαθάριση ......αργεί πολύ !!! Πάνω απο ένα τέταρτο !!!! Στα 7 έκανε λίγα δεύτερα....άντε μισό λεπτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα γιατί ρε παιδιά, δεν τρέχει αυτό το προγραμματάκι ; ( win 8.1x64 enterprise γνήσια ) του πατάω να κάνει ''re-run the assessment και λέει ''το στοιχείο winaero wei tool σταμάτησε να λειτουργεί !!!

 

Ανοιξε ένα παράθυρο powershell με δικαιώματα Admin και δώσε το παρακάτω. Θα σου βγάλει τα ίδια αποτελέσματα που παίρνεις με το wei tool.

Get-WmiObject -Class Win32_WinSAT
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Στο λάπτοπ,lenovo G710, οι εφαρμογές του metro UI με το που πάνε ν'ανοίξουν ελαχιστοποιούνται στην taskbar. Δοκιμασα το εργαλείο των Windows για troubleshooting του store αλλα δεν έγινε τίποτα.

Εκανα uninstall/reinstall τους drivers της GeForce και της ενσωματωμένης καρτας γραφικών αλλα πάλι τίποτα.

 

Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...