Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλοι μου καλησπερα μολις πηρα ενα notebook dell inspiron 15 το εκανα turn on, εβαλα χωρα ελλαδα, οι εφαρμογες σε english US και διαταξη πληκτρολογιου US-ΔΙΕΘΝΗ εγινε η εγκατασταση αλλα τα windows 8.1. Εγκατασταθηκαν στα Ελληνικα ενω εγω ηθελα Αγγλικα πως μπορω να το διορθωσω? Επισης μιλησα με την dell και μου ειπε πως δεν χρειαζεται μεγαλη 1η φορτιση επειδη η μπαταρια ειναι λιθιου απλως να το φορτιζω πριν ξεφορτιζει εντελως περιπου στο 10-15% το.Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν 12 ωρες 1η φορτιση. Και για το κινητο μου για την 1η φορτιση το ιδιο μου ειχαν πει οτι και η dell και δεν εχει κανενα προβλημα 1 χρονο τωρα. Παρακαλω για την βοηθεια σας!!!!!!!!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο το καταστημα που το πηρα μου ειπαν 12 ωρες 1η φορτιση.

9b58299db1318c93af607eeda2514e2e6e520358

 

οχι δεν χρειάζεται να παραφορτίζεις τις μπαταρίες λιθίου την πρώτη φορά.

 

για την άλλη ερώτηση δοκίμασε αυτό

http://windows.microsoft.com/en-ie/windows-vista/change-the-display-language

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλημερα και χρονια πολλα.αγορασα απο ενα παιδι στο φορουμ ενα κλειδι για windows 8.1. τα ενεργοποιει και σε αγγλικα και σε ελληνικα?σκεφτομαι να κατεβασω το iso απο το site της Microsoft. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω εγκατεστημένα στον υπολογιστή μου τα windows 8 γνήσια και επίσης γνωρίζω το κλειδί που τα είχα ενεργοποιήσει. Τα έχω σε έναν ssd samsung 840 evo και αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν αλλάξω δίσκο και βάλω έναν 850 evo ή pro μεγαλύτερης χωρητικότητας, αν θα έχω πρόβλημα ή θα μου τα ενεργοποιήσει πάλι κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Κατέβασα το Advanced System Care και κάτι διέγραψε και πλέον δεν μου ανοίγει καμία από τις αρχικές εφαρμογές που είχε ο υπολογιστής,ούτε το store ανοίγει.Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα: Κατέβασα το Advanced System Care και κάτι διέγραψε και πλέον δεν μου ανοίγει καμία από τις αρχικές εφαρμογές που είχε ο υπολογιστής,ούτε το store ανοίγει.Τι μπορώ να κάνω;

 

Επαναφορά συστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχεις προβλημα. Μονο με αλλαγη mobo η cpu θα ειχες θεμα με το κλειδι.

 

Τελικά άλλαξα δίσκο και δεν μου δουλεύει το κλειδί. Τι κάνω τώρα;

 

*το κλειδί το χρησιμοποίησα μία και μοναδική φορά στον προηγούμενο δίσκο.

post-52872-0-01482300-1421454665_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά άλλαξα δίσκο και δεν μου δουλεύει το κλειδί. Τι κάνω τώρα;

 

*το κλειδί το χρησιμοποίησα μία και μοναδική φορά στον προηγούμενο δίσκο.

 

Κανονικά θα έπρεπε να δεχθεί το κλειδί. Σίγουρα χρησιμοποιείς την ίδια έκδοση των windows 8 με πριν ;

 

Προσπάθησες  να τα ενεργοποιήσεις αργότερα όπως αναφέρει το μήνυμα; Επίσης, σου δίνει επιλογή για τηλεφωνική ενεργοποίηση; Aν ναι δοκίμασε αυτό. Οδηγίες

 

 

Από τον κωδικό του σφάλματος

 

Αυτό το σφάλμα παρουσιάζεται όταν μια ομαδική άδεια χρήσης (μια άδεια που αγοράζεται από την Microsoft από μια επιχείρηση για την εγκατάσταση των Windows σε πολλαπλούς υπολογιστές) έχει χρησιμοποιηθεί σε μεγαλύτερο αριθμό υπολογιστών από αυτόν που επιτρέπουν οι Όροι άδειας χρήσης για λογισμικό της Microsoft Για να επιλύσετε το πρόβλημα, ενδέχεται να πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάποιον άλλον αριθμό-κλειδί προϊόντος για να ενεργοποιήσετε τον υπολογιστή σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματός σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...