Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανονικά θα έπρεπε να δεχθεί το κλειδί. Σίγουρα χρησιμοποιείς την ίδια έκδοση των windows 8 με πριν ;

 

Προσπάθησες να τα ενεργοποιήσεις αργότερα όπως αναφέρει το μήνυμα; Επίσης, σου δίνει επιλογή για τηλεφωνική ενεργοποίηση; Aν ναι δοκίμασε αυτό. Οδηγίες

 

 

Από τον κωδικό του σφάλματος

 

Αυτό το σφάλμα παρουσιάζεται όταν μια ομαδική άδεια χρήσης (μια άδεια που αγοράζεται από την Microsoft από μια επιχείρηση για την εγκατάσταση των Windows σε πολλαπλούς υπολογιστές) έχει χρησιμοποιηθεί σε μεγαλύτερο αριθμό υπολογιστών από αυτόν που επιτρέπουν οι Όροι άδειας χρήσης για λογισμικό της Microsoft Για να επιλύσετε το πρόβλημα, ενδέχεται να πρέπει να χρησιμοποιήσετε κάποιον άλλον αριθμό-κλειδί προϊόντος για να ενεργοποιήσετε τον υπολογιστή σας. Για περισσότερες πληροφορίες, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματός σας.

Το δισκάκι που έκανα εγκατάσταση είναι το ίδιο με την πρώτη φορά και έχει μέσα μόνο μία έκδοση των windows 8.1 ενώ επίσης για ενεργοποίηση μέσω τηλεφώνου δεν μου έβγαλε επιλογή.

 

Όταν πήγα για την ενεργοποίηση παρατήρησα ότι εκεί που γράφει τρέχον κλειδί προϊόντος που έχει τα χχχχχ- και έχω σβήσει από την φωτογραφία τα τελευταία γράμματα που τα εμφάνιζε, αυτά τα τελευταία ήταν συμπληρωμένα πριν βάλω το κλειδί μου και ήταν διαφορετικά από το κλειδι μου. Υπάρχει περίπτωση να άλλαξε μόνη της η Microsoft μέσω ίντερνετ το κλειδί -για να εξασφαλίσει ότι δεν θα είναι σε δύο δίσκους το λειτουργικό- και να έπρεπε να πατήσω ενεργοποίηση με το κλειδί που είχε από μόνο του;

 

*δοκίμασα και πάλι τώρα να κάνω ενεργοποίηση και μου βγάζει το ίδιο μήνυμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξανασύνδεσα πάνω τον προηγούμενο ssd -στον οποίο ακόμα δεν έχω κάνει format- και τα windows είναι κανονικά ενεργοποιημένα. Τι άλλο μπορεί να συμβαίνει και στον νέο δίσκο δεν δουλεύει το κλειδί;

post-52872-0-73575100-1421495709_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το παρακατω:

 

Πατα windows key+ r.Στην καρτελα που εμφανιζεται(Run) γραψε Slui 4, πατας enter . Στο παραθυρο που θα ανοιξει, επιλεγεις γλωσσα ελληνικα και θα σε οδηγησει σε νεα καρτελα, οπου γραφει το τηλεφωνο που πρεπει να καλεσεις για τηλεφωνικη ενεργοποιηση.

 

Η διαδικασια ειναι αυτοματποιημενη.Δεν μιλας δηλαδη με φυσικο προσωπο και η κληση ειναι χωρις χρεωση.

 

Θα ακολουθησεις τις οδηγιες που σου λεει, θα εισαγεις τον κωδικο που βλεπεις στην οθονη (οχι τοκλειδι που εχεις) και αν ολα πανε καλα θα σου δωσει εναν αλλο που θα γραφεις στο παραθυρο που εχεις μπροστα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε το παρακατω:

 

Πατα windows key+ r.Στην καρτελα που εμφανιζεται(Run) γραψε Slui 4, πατας enter . Στο παραθυρο που θα ανοιξει, επιλεγεις γλωσσα ελληνικα και θα σε οδηγησει σε νεα καρτελα, οπου γραφει το τηλεφωνο που πρεπει να καλεσεις για τηλεφωνικη ενεργοποιηση.

 

Η διαδικασια ειναι αυτοματποιημενη.Δεν μιλας δηλαδη με φυσικο προσωπο και η κληση ειναι χωρις χρεωση.

 

Θα ακολουθησεις τις οδηγιες που σου λεει, θα εισαγεις τον κωδικο που βλεπεις στην οθονη (οχι τοκλειδι που εχεις) και αν ολα πανε καλα θα σου δωσει εναν αλλο που θα γραφεις στο παραθυρο που εχεις μπροστα σου.

Είσαι Θεός! Δούλεψε! Χίλια ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επειδή έχω βαρεθεί μετά από κάθε εγκατάσταση των windows να κάνω και αρκετά gb updates, ποιο από τα παρακάτω πρέπει να κατεβάσω; Το λειτουργικό μου είναι windows 8.1 enterprise ελληνικά.

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/subscriptions/downloads/#searchTerm=&ProductFamilyId=545&Languages=en,el&Architectures=x64&ProductFamilyIds=545&PageSize=10&PageIndex=0&FileId=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρουσιαζεται σε κανεναν αλλον το προβλημα με τη μεγαλη χρηση ram σε idle κατασταση?ανοιγω τον υπολογιστη 13% ram usage.παιζω για λιγο football manager αρχιζει και κολλαει...το κλεινω και η χρηση της ram παει 98%..η εγκατασταση των windows 8 εγινε πριν 2 μερες σε καινουργιο ssd...και δεν εχω καμια εφαρμογη που να τρεχει!!!!επισης εχω και ενα αλλο θεμα.υπαρχουν φορες που κλεινω τον υπολογιστη κλεινει η οθονη και ο υπολογιστης συνεχιζει και λειτουργει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θελω να εγκαταστησω τα windows 10 64 bit απο windows 8.1 32 bit που εχω, το προβλημα ειναι πως επειδη μουχει χαλασει το enter στο keyboard δεν μπορω να αλλαξω στο bios το boot priority για να διαβαζει πρωτα απο dvd η stickaki, μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια θελω να εγκαταστησω τα windows 10 64 bit απο windows 8.1 32 bit που εχω, το προβλημα ειναι πως επειδη μουχει χαλασει το enter στο keyboard δεν μπορω να αλλαξω στο bios το boot priority για να διαβαζει πρωτα απο dvd η stickaki, μηπως μπορει καποιος να βοηθησει?

Άλλο πληκτρολόγιο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση! Ειμαι στα 8,1 και εχει εδω και δυο μερες που κατω κατω στα αριστερα στην metro επιφανεια μου λεει εγκατασταθηκε μια νεα εφαρμογη. Αλλα δεν εχω κατεβασει καποια νεα εφαρμογη. Ξερει κανεις τι φταιει και εχει φαει κολλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γι'αυτό που παραθέτω:

ο Nichols προσπαθεί καμιά 40αριά χρόνια να γίνει Dvorak με τα controversial άρθρα του. Τι λέτε, έγινε; :whistle:

 

 

Duracell στη μ@...α, ασταμάτητος! Ολοι να κοιτάνε το φεγγάρι κι αυτός το δάχτυλο. Συγνώμη κιόλας αλλά είναι η Ντέπυ Γκολεμά της τεχνικής δημοσιογραφίας. Ο Ρουβάς του αρχαίου θεάτρου. Ο Nichols του PC Magazine. Αυτός ο ανθρωπος αυτός. :P

 

Σάλια παντού κι όποιος τσιμπήσει:

 

15 Ιαν 2015 : Chromebooks spank Windows

Over the holidays, Microsoft and friends tried to beat back the rise of Chromebooks. They failed. Badly.

 

29 Δεκ 2014:Microsoft will surprise in 2015

As the company seeks new ways to grow, it is likely to explore things once unthinkable for it.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...