Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα εχει γινει κατι τελείως κουλό απο χθες και οσο και αν εψαξα ολο το ίντερνετ δεν εχει επιλυθει το προβλημα μου. Δεν ξερω καν αν ποσταρω και στο κατάλληλο section, οποτε πειτε αν πρέπει να το ποσταρω αλλου. 

 

Η ιστορία ξεκινάει οταν πηγα τον ssd μου σε ενα δεύτερο pc που ειχα εδω ο οποιος ο σκληρός του ειχε ηδη Windows μεσα, και απλα ηθελα να κανω ενα παιχνιδι να τρεξει δλδ να τον κανω copy paste  sto  αλλον σκληρό. Μπαινω με τα Windows του δεύτερου pc, κανω copy paste πο τον ssd στον main, δουλεύει το παιχνίδι ολα κομπλε. Βαζω και το shadow of mordor να παιξω απο τον ssd με το steam του συστήματος ολα κομπλε. 

 Βγαζω τον ssd και τον παω πισω στο βασικο μου pc. Το πρώτο error ξεκιναει με αυτη την εικονα 20150320_120315.jpg

Και η συνέχεια δείχνει σχεδόν ολα τα Desktop αρχεια μου ειναι ασπρα δλδ δεν εχουν path λογικα, και μου βγαζει αυτο το μνμα κάθε φορά που κανω delete κατι.  20150320_131056_Night.jpg

 

Οποτε κατι παίζει με το σύστημα και δεν αναγνωρίζει οτι εγω ειμαι ο administrator.. Το Security tab των χαμενων αρχειο, μεχρι το shortcut του This Pc χάθηκε,  λεει you are not the owner κατι το οποια το έφτιαξα αλλα ειναι για το συγκεκριμένο αρχειο που πειραζεις, αν παω στο Appdata, οπου εκει πιστεύω είναι το πρόβλημα, δεν με αφηνει να εχω full δικαιώματα μου βγαζει errors. 

Καμια ιδέα πως να φτιαχτεί αυτο το Explorer. Exe hard error?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

φιλοι μου εχω αγορασει τα window 8 pro γνησια αλλα εκανα μια χαζομαρα και αγορασα τα 32bit αντι για 64

 

θελω να ρωτησω τα εξης....

 

 

1) Ο κωδικος τον 32bit θα δουλεψει αν περασω τα 64?

2) Που μπορω να βρω το καθαρο iso απο 64αρια σαν νομιμος χρηστης?

 

 

σας ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου εχω αγορασει τα window 8 pro γνησια αλλα εκανα μια χαζομαρα και αγορασα τα 32bit αντι για 64

 

θελω να ρωτησω τα εξης....

 

 

1) Ο κωδικος τον 32bit θα δουλεψει αν περασω τα 64?

2) Που μπορω να βρω το καθαρο iso απο 64αρια σαν νομιμος χρηστης?

 

 

σας ευχαριστω

1. Όχι.

 

2. Από το site της Microsoft. http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου εχω αγορασει τα window 8 pro γνησια αλλα εκανα μια χαζομαρα και αγορασα τα 32bit αντι για 64

 

θελω να ρωτησω τα εξης....

 

 

1) Ο κωδικος τον 32bit θα δουλεψει αν περασω τα 64?

2) Που μπορω να βρω το καθαρο iso απο 64αρια σαν νομιμος χρηστης?

 

 

σας ευχαριστω

το cd key ειναι το ιδιο και για 32bit και για 64bit

 

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλοι μου εχω αγορασει τα window 8 pro γνησια αλλα εκανα μια χαζομαρα και αγορασα τα 32bit αντι για 64

 

θελω να ρωτησω τα εξης....

 

 

1) Ο κωδικος τον 32bit θα δουλεψει αν περασω τα 64?

2) Που μπορω να βρω το καθαρο iso απο 64αρια σαν νομιμος χρηστης?

 

 

σας ευχαριστω

1.Ναι φυσικα

2. Οτι σου ειπε ο φιλος Alejandro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια βαζω το pc μου σε ανασταολει αλλα κατι το ξυπναει πως μπορω να βρω τι ειναι εχω βγαλει την δυνατοτητα απο ποντικι πληκτρολογιο να το ξυπνανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες!!!Εχω Windows 8.1 και συνεχεια οταν παιζω games μετα απο ενα δεκαλεπτο με πεταει και μου λεει μη ανεπαρκης μνημη του υπολογιστη σας κλειστε το Battlefield 4...Δεν ξερω τι παιζει οι Ram μου ειναι στα 8gb το συστημα ειναι της υπογραφης μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως λογω ssd εχεις κλεισει το pagefile? Αν ναι, ενεργοποιησε το και βαλτο στον hdd.

Και ελεος με τις εφαρμογες που θελουν σωνει και καλα pagefile. Ακομα και το photoshop ειναι μεσα σε αυτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το page file ειναι οτι χειροτερο για τον ssd..τον σκοτωνεις...η 1η κινηση οταν βαζεις ssd ειναι να στειλεις αλλου το page file.( Αν και τελευταια οι αποψεις διίσταντε).Οταν σου βγαζει μυνημα ανεπαρκης μνήμη κ.λ.π πριν πατησεις το οκ δες απο task manager τι μνημη εχεις διαθεσιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγκατέστησα χθες τα Windows 8.1 (αυθεντικά) προερχόμενος από Windows 7... Έχω αγορασμένα τα Microsoft Office 2007 (το product key το έχω)... Αλλά δεν βρίσκω τρόπο να τα εγκαταστήσω στο λαπτοπ...

 

Πως γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες

 

Εχω προβλημα με το sync του onedrive σε win 8.1. Αποτι διαβασα σε καποια ποστ περιπου ενος χρονου πισω υπαρχει προβλημα με τον desktop client. Ομως δεν βρηκα καποια λυση σχετικα με αυτο.

Εχετε καμια ιδεα πως να το φτιαξω?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα στο λαπτοπ... Η κάρτα γραφικών έχει καεί (AMD) και λειτουργεί με την βοηθητική της Intel, αλλά τώρα που εκανα φορματ κάθε φορά που ξεκινάει ο υπολογιστής την βρίσκει και επειδή δεν λειτουργεί αρχίζει τα reboot... Από την διαχείριση συσκευών κάνω απενεργοποίηση και απεγκατάστηση αλλά σε κάθε εκκίνηση τα ίδια... Έχω σβήσει την λειτουργία της AMD από το services.mcs και τίποτα... Για να προλάβω απαντήσεις, από το BIOS δεν γίνεται κάτι γιατί είναι περιορισμένο (HP το λάπτοπ)...

 

Καμία άλλη λύση???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πρόβλημα στο λαπτοπ... Η κάρτα γραφικών έχει καεί (AMD) και λειτουργεί με την βοηθητική της Intel, αλλά τώρα που εκανα φορματ κάθε φορά που ξεκινάει ο υπολογιστής την βρίσκει και επειδή δεν λειτουργεί αρχίζει τα reboot... Από την διαχείριση συσκευών κάνω απενεργοποίηση και απεγκατάστηση αλλά σε κάθε εκκίνηση τα ίδια... Έχω σβήσει την λειτουργία της AMD από το services.mcs και τίποτα... Για να προλάβω απαντήσεις, από το BIOS δεν γίνεται κάτι γιατί είναι περιορισμένο (HP το λάπτοπ)...

 

Καμία άλλη λύση???

Αφου εχεις κανει όσα λες δοκιμασε και Link.png Site: αυτό ετσι ωστε να εμποδιζεις τα windows να προσπαθουν να βρουν drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το κλειδί ΕΔΩ και κατέβασε τα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Thanks... Το είχα δοκιμάσει και δεν είχε δουλέψει αλλά μάλλον ήθελε ενεργοποίηση των Windows... Τώρα δούλεψε :)

 

Αφου εχεις κανει όσα λες δοκιμασε και Link.png Site: αυτό ετσι ωστε να εμποδιζεις τα windows να προσπαθουν να βρουν drivers.

 

Προς το παρόν φαίνεται να δουλεύει... Ευχαριστώ πάντως :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...