Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια το ρημαδι το μηνυμα "get windows 10" σας ηρθε;

αυτο που παταμε και κανουμε κρατηση για τα windows 10 οι νομιμοι κατοχοι των windows 8.1 τελοσπαντων,

γιατι σε φιλο μου ηρθε, αλλα εγω δεν ειδα κατι
 

edit: ακυρο, τωρα ειδα ποστ εδω:

http://www.insomnia.gr/topic/571644-%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CE%B7%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%BA%CF%81%CE%AC%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-windows-10/

Επεξ/σία από patrickdrd
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπαρχει τροπος να βρω official win 8 iso? 8, οχι 8.1

Για 8.1 εχω βρει απο την MS ενα "create installation media" exe. Υπαρχει κατι αντιστοιχο για τα 8?

 

edit:

Βρηκα αυτο http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/upgrade-product-key-only

αλλα μου βγαζει προβλημα συνδεσης με το net ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. η μητρικη μου (asus p5q3 deluxe/wifi-ap @n) εχει βγάλει drivers μεχρι windows vista/7. Πέρασα τα 8.1 αλλα οταν παω να βαλω τους παλιους drivers μου βγαζει μήνυμα οτι δεν γίνεται οτι κατι λειπει τι να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. η μητρικη μου (asus p5q3 deluxe/wifi-ap @n) εχει βγάλει drivers μεχρι windows vista/7. Πέρασα τα 8.1 αλλα οταν παω να βαλω τους παλιους drivers μου βγαζει μήνυμα οτι δεν γίνεται οτι κατι λειπει τι να κάνω?

Αν τα περνάς από το cd της μητρικής, πιθανών είναι παλιοί. Κατέβασε τους νέους από τη σελίδα της.

 

Υπαρχει τροπος να βρω official win 8 iso? 8, οχι 8.1

Για 8.1 εχω βρει απο την MS ενα "create installation media" exe. Υπαρχει κατι αντιστοιχο για τα 8?

 

edit:

Βρηκα αυτο http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/upgrade-product-key-only

αλλα μου βγαζει προβλημα συνδεσης με το net ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος.

Εγώ από εκεί το κατέβασα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπο να το πάρεις από την MS. Μετά πηγαίνεις σε αμφιλεγόμενες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγώ από εκεί το κατέβασα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπο να το πάρεις από την MS. Μετά πηγαίνεις σε αμφιλεγόμενες λύσεις.

Δεν συνδεεται απο το απογευμα, λογικα κανανε shutdown το service λογω 8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα περνάς από το cd της μητρικής, πιθανών είναι παλιοί. Κατέβασε τους νέους από τη σελίδα της.

 

Εγώ από εκεί το κατέβασα. Δεν υπάρχει άλλος τρόπο να το πάρεις από την MS. Μετά πηγαίνεις σε αμφιλεγόμενες λύσεις.Οχι 

Οχι τους κατεβασα απο την asus. Ειναι λογικο 6 χρονων pc να μην παίρνει windows 8.

200 euro μητρικη ελεος!

last update σε drivers επεξεργαστή λεει 2009/09/18  χάλια υποστήριξη.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση. η μητρικη μου (asus p5q3 deluxe/wifi-ap @n) εχει βγάλει drivers μεχρι windows vista/7. Πέρασα τα 8.1 αλλα οταν παω να βαλω τους παλιους drivers μου βγαζει μήνυμα οτι δεν γίνεται οτι κατι λειπει τι να κάνω?

έχω παρόμοια (P5E3 Premium wifi-ap@n) και μετά τα 7 αρια (τώρα με 8.1) ποτέ δεν χρειάστηκε να περάσω drivers (πόσο μάλλον από το cd!!!!) , και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα...τι ακριβώς θες να κάνεις με τους drivers (που δεν γίνεται ήδη εννοώ);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα αναβαθμιση απο τα 8 (πειρατικα) στα 8.1 αφου αγορασα ενα OEM key και τα κατεβασα μεσω media creation tool.


 


Ολα καλα μεχρι που εγκατεστησα τους drivers της καρτας μεσω του geforce expierience οταν εκανα επανεκκινηση το μονο που εβλεπα αφου bootαρε κανονικοτατα ηταν μια πρασινη οθονη και δεν μπορουσα να κανω τιποτα, φαινεται πως αυτο δημιουργηθηκε επειδη τα windows update εκαναν και αυτα background αναβαθμιση στους drivers οποτε εμπλεξαν τα μπουτια τους!


 


Μπηκα σε safe mode απεγκατεστησα τους drivers, αποσυνδεθηκα μετα σε κανονικη λειτουργια απο το ιντερνετ και δοκιμασα να κανω εγκατασταση τους drivers (nvidia 353.06) απευθειας και offline αυτη την φορα μολις εγκατασταθηκαν εξαφανιστηκαν ολα τα παραθυρα και το μονο που φαινοταν ηταν το taskbar. Παλι σε safe , παλι απεγκατασταση. Εκανα αναβαθμιση με windows update τιποτα !!!


 


Γενικα, για να μην τα πολυλογω, εχω δοκιμασει καθε πιθανο συνδυασμο και καθε πιθανο τροπο που υπαρχει στο google και το προβλημα παραμενει , οποιαδηποτε ιδεα θα ηταν ευπροσδεκτη.


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά μια ερώτηση. Πήρε η πεθερά μου ένα laptop με Windows 8. Θέλει να παίζει πασιέντζα και κατέβασα το Solitaire Collection αλλά οι ενδείξεις είναι στα Αγγλικά (τα οποία εννοείται πως δεν καταλαβαίνει). Πως γίνεται να έχει ελληνική έκδοση του solitaire collection για να βλέπει βοήθεια και υποδείξεις στα ελληνικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν ξέρει κανείς.

Η συγκεκριμένη διαδικασία είναι με απείραχτο να φανταστώ;

κλειδί υπάρχει κανονικά.

http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/#_Windows_81__Microsoft

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ξέρει κανείς.

Η συγκεκριμένη διαδικασία είναι με απείραχτο να φανταστώ;

κλειδί υπάρχει κανονικά.

http://www.pcsteps.gr/14819-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AD%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%B1-windows-8-%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%B5%CE%AC%CE%BD/#_Windows_81__Microsoft

Τι εννοείς απείραχτο; Είναι το ISO, κάνεις την εγκατάσταση και βάζεις το κλειδί σου. Δεν είναι σπασμένα, αν αυτό ρωτάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...