Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλημέρα, αν ξέρεις κάποιος, Έχω φορητό με win 7 αλλά ειδοποίηση για αναβάθμιση δεν έχει έρθει όπως συνέβη με τον άλλο φορητό που φοράει 8άρια με το εικονίδιο του νέου λειτουριγκού. Τι να κάνω για να είμαι σίγουρος ότι θα αναβαθμιστεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια αγορασα ενα κλειδι για windows 8.1.κατεβασα το iso και μ βγαζει error οταν παω να τα κανω εγκαρασταση.εαν περασω σπασμενα μπορω να αλλαξω μετα το κλειδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αγορασα ενα κλειδι για windows 8.1.κατεβασα το iso και μ βγαζει error οταν παω να τα κανω εγκαρασταση.εαν περασω σπασμενα μπορω να αλλαξω μετα το κλειδι?

Upgrade key είναι; Τι σφάλμα σου βγάζει,δεν δέχεται το κλειδί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ειναι καινουργιο κλειδι για 8.1 το κλειδι το δεχεται κανονικα.

εκανα εγκατασταση σπασμενα κ περασα απλα το κλειδι.μου γραφει windows activated.τωρα εκανα κ ολα τα updates να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΗΓΑΙΝΤΕ στην συζητηση για τα Windows 10 εκεί υπάρχουν τα πάντα. 

Όσοι βρεθήκατε εδώ και ψάχνετε πως να εγκαταστήσετε τα W10, κατεβάστε το από Link.png Site: εδώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,αντιμετωπιζω το εξης προβλημα κατα τη διαρκεια ενος φορματ που θελω να περασω τα windows 8.1 64bit.


 


Επιλεγω τον δισκο που θελω να περασω το λογισμικο και ξεκιναει η διαδικασια,στο δευτερο σταδιο που κανει install τα files μου πεταει το εξης μηνυμα.


 


windows cannot install required files. make sure all files required for installation are available and restart the installation. error code 0x8007045D.


 


Πραγματα που εχω κανει μεχρι τωρα για την επιλυση του προβληματος.


reset bios/cmos battery


εβγαλα και ξαναεβαλα τις ραμ


εκανα "clean" ton ssd μεσω command prompt 


 


Καποια βοηθεια ρε παιδια,γιατι με εχει παιδεψει απο χτες το βραδυ και ειμαι με ενα λαπτοπ που πρεπει να επιστραφει συντομα.


 


Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξαναγράψε το δισκάκι των 8.1 είτε ξαναπέρνα το στο στικάκι.

είτε δεν περάστηκε καλά είτε έχει θέμα το iso που κατέβασες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου επιτρέπεται, θα ήθελα να θέσω μία απορία κι αν δεν είναι το κατάλληλο σημείο, παρακαλώ μετακινήστε το σε καταλληλότερο.

Λοιπόν, σε laptop Dell Inspiron 15, καινούργιο, αγορασμένο το Πάσχα, με Windows 8.1, υπάρχουν 2 λογαριασμοί οι οποίοι είναι συνδεδεμένοι μέσω account Microsoft, ώστε να παρέχει τη δυνατότητα για μεταφορά ρυθμίσεων κλπ κατά τα αναφερόμενα από τη Microsoft. Το πρόβλημα έχει προκύψει από τη στιγμή που δεν μπορούσε να γίνει είσοδος σε κανένα από τους λογαριασμούς και όταν κάποια στιγμή έγινε εφικτό, αυτό που έγινε ήταν να έχουν διαγραφεί κάποια προγράμματα-εφαρμογές. Το ερώτημα μου εδώ είναι τι έχει συμβεί και πως μπορεί να αντιμετωπιστεί; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία βοήθεια.. Εχω τα Windows 8 σε καινούριο λάπτοπ και πάω να εγκαταστήσω τον driver για την κάρτα γραφικών και μου ζητάει .net framework 4.5.2. Πατάω το κατεβάζω και μετά μου το ξαναβγάζει το ίδιο ενώ το έχω εγκαταστήσει. Επίσης μου το βγάζει αυτό και για άλλα προγράμματα που θέλω να περάσω. Τι παίζει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία βοήθεια.. Εχω τα Windows 8 σε καινούριο λάπτοπ και πάω να εγκαταστήσω τον driver για την κάρτα γραφικών και μου ζητάει .net framework 4.5.2. Πατάω το κατεβάζω και μετά μου το ξαναβγάζει το ίδιο ενώ το έχω εγκαταστήσει. Επίσης μου το βγάζει αυτό και για άλλα προγράμματα που θέλω να περάσω. Τι παίζει???

 

Πήγαινε στο control panel - programs and features και πάτα αριστερά turn windows features on or off. 

Απενεργοποίησε το net framework που σου παρουσιάζει το πρόβλημα κάνε και ένα restart και δες αν έφτιαξε. 

 

Μετά κάνε το πάλι ενεργοποίηση μήπως ξεμπλοκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας,

από τότε που πήρα νέο λαπτοπ με τα WIndows 8 (και τώρα Windows 10), κάτι πρέπει να έκανα λάθος με το πόσοι χρήστες είναι σε αυτό τον υπολογιστή, έχω την εντύπωση ότι το σύστημα έχει καταγράψει τρεις χρήστες, μετέπειτα από δύο λάθος καταχωρήσεις μου, ή τουλάχιστον έτσι πιστεύω, διότι κάθε φορά που ανοίγω το μενού επιλογών με το δεξί κλικ για ένα αρχείο δίπλα στις Ιδίοτητες υπάρχει και ένα 3 σε παρένθεση (3). Το οποίο δεν καταλαβαίνω τί σημαίνει. Το ξέρω ότι δεν είναι πραγματικό πρόβλημα, αλλά με εκνευρίζει καθε φορά να βλέπω αυτη την παρένθεση με το 3, γιατί μου υπενθυμίζει ότι κάτι έκανα λάθος. Υπάρχει τρόπος να ξεφορτωθώ;

Υπάρχει και εικόνα να το δείτε.

Ευχαριστώ πολύ! 

post-324221-0-91782200-1439404656_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους έτσι είναι από εποχής 8 (σκέτο). Λάθος της Ελληνικής μετάφρασης είναι αυτό το 3 και ακόμα να το διορθώσει η Microsoft.

Μην σε απασχολεί.

ευχαριστώ. :) και έσπαγα το κεφάλι μου τί είναι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει κανονικά η συντόμευση του (3) πάντως αν θυμάμαι καλά. Δηλαδή αν πατήσεις 3 σε βάζει στις Ιδιότητες. Το γιατί έγινε, μάλλον δεν θα το μάθουμε ποτέ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...