Προς το περιεχόμενο

Official Windows 8 Tech Support Thread


Pantelwolf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα..δεν μπορω να περασω με τιποτα αυτη την ενημερωση KB3110329..εχω δοκιμασει τα παντα λουστηκα και με ultrex αλλα τπτ!

εσβησα ολο το περιεχομενο στον φακελο softwaredistribution αλλα παλι τπτ! καμμια βοηθεια παρακαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε ρε ζαλαδα με τις αναβαθμισεις:

http://techzoom.gr/anaba8miste-windows-10/

 

δεν θελουμε να αναβαθμισουμε (αγορασμενα και νομιμοτατα windows 8.1), πειραζει; :P

 

δεν εχουμε άλλα 7 χρονια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα γι'αυτην την ενημερωση κανενας?ειναι ενημερωση ασφαλειας για τα 8.1 οποτε δεν νομιζω να παιζει ρολο που δεν εχω αναβαθμισει σε 10 ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Θελω να μου πειτε πως μπορω στα windows 10 να απενεργοποιησω την ρυθμηση να βλεπω τα αρχεια που εχω χρησιμοποιησει πιο συχνα φατσα φορα και πως μπορω να την απενεργοποιησω αντιστοιχα?

Πραγματικα ειναι πολυ εκνευριστικο αυτο......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σε ενα λαπτοπ με 8.1 (δεν θυμαμαι καμια αλλη λεπτομερεια), ο ie κολλαει σε ολα τα βιντεο του youtube. Τα παιζει πχ με 10fps. Ο chrome στο ιδιο λαπτοπ τα παιζει μια χαρα. Και οι 2 παιζουν σε html5, επειδη το επιβαλει το youtube μιας και οι browsers το υποστηριζουν. Flash υπαρχει εγκατεστημενο (το built in στον chrome και το activex για τον ie) αλλα δεν χρησιμοποιειται στο youtube.

Για πειτε καμια ιδεα...

 

Το λαπτοπ εινια πληρως ενημερωμενο, malware free και η ιδιοκτητρια του προτιμα ie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παίδες καλησπέρα. Έχω τα Windows 8.1 σε έναν υπολογιστή που αγόρασα με αυτά ήδη εγκατεστημένα. Σε περίπτωση που κάνω κάποιες αλλαγές στο hardware όπως σε κάρτα γραφικών, ssd, και τροφοδοτικό...θα μου ζητήσει μετά την αλλαγή αυτή το product key των windows? Άν μου το ζητήσει, κάνει αυτό που έχω...(που τελειώνει σε OEM)??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Σε ενα λαπτοπ της hp, απο εκεινα τα hp g4 των 200Ε που περυσι δινανε 10-10 με την επιδοτηση, αλλαξα το σκληρο με εναν ssd. Και τωρα πρεπει να βαλω τα w8.1, τα οποια εχω απο αυθεντικο iso περασμενο σε στικακι με το rufus.

 

Για να ξεκινησει απο το στικακι, πρεπει να γυρισω το bios σε legacy mode και να κλεισω το secure boot. Αν αφησω ανοιχτο το uefi και το secure boot λεει οτι δεν βρισκει κατι απο το οποιο να εκκινησει. Και δεν βγαζει τιποτα οταν πατησω f9 να επιλεξω απο που θα εκκινησει,

Οταν λοιπον κκινει απο τοστικακι και, μετα την επιλογη γλωσσας, αφου πατησω "εγκατασταση τωρα", ζηταει καποιο κλειδι! Τι να κανω?

 

Πιστευω πως το προβλημα εντοπιζεται στο οτι ολα αυτα τα σαπια λαπτοπακια ειχανε windows 8.1 with bing, οποτε το συγκεκριμενο iso απλα δεν κανει για αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ενα λαπτοπ της hp, απο εκεινα τα hp g4 των 200Ε που περυσι δινανε 10-10 με την επιδοτηση, αλλαξα το σκληρο με εναν ssd. Και τωρα πρεπει να βαλω τα w8.1, τα οποια εχω απο αυθεντικο iso περασμενο σε στικακι με το rufus.

 

Για να ξεκινησει απο το στικακι, πρεπει να γυρισω το bios σε legacy mode και να κλεισω το secure boot. Αν αφησω ανοιχτο το uefi και το secure boot λεει οτι δεν βρισκει κατι απο το οποιο να εκκινησει. Και δεν βγαζει τιποτα οταν πατησω f9 να επιλεξω απο που θα εκκινησει,

Οταν λοιπον κκινει απο τοστικακι και, μετα την επιλογη γλωσσας, αφου πατησω "εγκατασταση τωρα", ζηταει καποιο κλειδι! Τι να κανω?

 

Πιστευω πως το προβλημα εντοπιζεται στο οτι ολα αυτα τα σαπια λαπτοπακια ειχανε windows 8.1 with bing, οποτε το συγκεκριμενο iso απλα δεν κανει για αυτα.

Jim αυτα τα σαπια λαπτοπακια οπως λες ειχαν windows 8.1 with bing....εχω βρει σε πειρατη...θες να σου στειλω link σε pm?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ελληνικα, σε iso και untouched, στειλε. Βρηκα και εγω, αλλα ειναι σε img και αγγλικα. Επειδη το λαπτοπ εχει μονο 2GB ram, να υποθεσω πως μπορω να βαλω τα 32αρια αντι για τα 64αρια που ειχε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μιας και αυτο θα ειναι το 12.345ο μηνυμα μου στο φορουμ, ας το ποσταρω τωρα για να ευχαριστησω τον olimpiakos 7 για το support του μεσω pm :)

Επεξ/σία από jim_p
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τωρα και μερες προσπαθω να κανω ελεγχο για αναβαθμισεις απο winupdate,ξεκιναει να κανει ελεγχο αλλα ποτε δεν σταματαει(το ειχα αφησει ολοκληρη μερα κ απλα ψαχνει αλλα δεν βρισκει)Χτες παω να ανοιξω το λαπτοπ κ με τα πολλα σαν κατι να συνεβει κ δεν εμπαινε στα win.Ετσι εβαλα την επιλογη refresh που ειχε.Μετα απο ωρα μπηκε κ μου ειχε διαγραψει πολλα προγραματα,ειχε βαλει τα εργοστασιακα της λενοβο και γενικα μου φαινεται οτι ειναι πιο αργος.Ξερει κανεις τι μπορει να συνεβει? Ιος?Γενικα δεν ειχα πειραξει τιποτα.Κατι αλλο μου δημιουργησε στον σκληρο εναν φακελο που λεει windows.old  Επειδη εχασα κ τους σελιδοδεικτες του firefox,μπορω να τους βρω απο εκει μεσα? εχω τα 8.1

https://postimg.org/image/cckeib1j9/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...