Προς το περιεχόμενο

Homeland


gavros10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και αντιπαθητικη και πουτ@να

 

αντιπαθητική; δεν θα το έλεγα (αλλά περί ορέξεως....) πουτ@να όμως ναι, σαν τον Τζειμς Μποντ.

εχει ωραιο κωλο ομως.

το ίδιο και καλύτερο έχει ο Τζειμς Μποντ.

Επεξ/σία από Θρόνα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω καποιες απορίες γιατι κατι δεν το πιανω σωστα. παμε σποιλερ

 

 

 

 

- δεν εχω καταλαβει πληρως τι ρολο βαραγε ο Bachman. εχω καταλαβει οτι ηταν double agent κατα καποιο τροπο οποτε εδινε στοιχεια στην ΕΥΠ του Πακισταν αλλα επαιρνε και απο αυτους. υποθετω οτι ο βομβαρδισμος ηταν καποιος τροπος να δουν οι Πακιστανοι αν τους εχει πουλησει, σωστα; του δωσανε fake πληροφορια που ειναι ο Haqqani και αφου αυτος εδωσε το ΟΚ για drone attack τον καταλαβανε και γιαυτο τον φαγανε στον πληθος.

- ο Lockhart, ηξερε οτι ο Bachman ηταν double agent αλλα θεωρουσε οτι οι πληροφοριες που δινει στο Πακισταν σε σχεση με αυτες που παιρνει ειναι ασημαντες...;;

- ο Boyd ηταν συνεργατης του Bachman, σωστα;

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω καποιες απορίες γιατι κατι δεν το πιανω σωστα. παμε σποιλερ

 

 

 

 

- δεν εχω καταλαβει πληρως τι ρολο βαραγε ο Bachman. εχω καταλαβει οτι ηταν double agent κατα καποιο τροπο οποτε εδινε στοιχεια στην ΕΥΠ του Πακισταν αλλα επαιρνε και απο αυτους. υποθετω οτι ο βομβαρδισμος ηταν καποιος τροπος να δουν οι Πακιστανοι αν τους εχει πουλησει, σωστα; του δωσανε fake πληροφορια που ειναι ο Haqqani και αφου αυτος εδωσε το ΟΚ για drone attack τον καταλαβανε και γιαυτο τον φαγανε στον πληθος.

- ο Lockhart, ηξερε οτι ο Bachman ηταν double agent αλλα θεωρουσε οτι οι πληροφοριες που δινει στο Πακισταν σε σχεση με αυτες που παιρνει ειναι ασημαντες...;;

- ο Boyd ηταν συνεργατης του Bachman, σωστα;

 

 

 

πραγματικά δεν καταλαβαίνω τα σπόιλερ εδώ. Δηλαδή μη μαθει κατι κάποιος που δεν έχει δει τον 1ο, 2ο ή 3ο κύκλο; Ας μάθει λοιπόν -εκτός σπόιλερ - οτι πήγαμε στο φεγγάρι, ανακαλύφτηκε η Αμερική και έπεσε η Τροία.

 

 

 

οι βομβαρδισμοί ήταν για να σκοτώνουν οι αμερικανοί αυτούς που θεωρούν κακούς. Και τη διαταγή για drone attack την έδινε η Κέρι. Δεν καταλαβαίνω αυτό που λες "ο βομβαρδισμος ηταν καποιος τροπος να δουν οι Πακιστανοι αν τους εχει πουλησει".

 

Σε σχέση με τον Haqqani και τη γαμήλια γιορτή, εδώ φαίνεται οτι υπάρχει κάποια συνεργασία μεταξύ πακιστανικής ΚΥΠ και ταλιμπάν. Έδωσαν fake πληροφορια για τον Haqqani κερδίζοντας έτσι οι ταλιμπάν το ακαταδίωκτό του (αφού είπαν οτι είναι νεκρός) και μετά έβγαλαν απ' τη μέση τον Σάντυ, που ήξερε όλο αυτό το αλισβερίσι.

Το ερώτημα είναι τι κέρδισαν οι πακιστανοί ή, τι θα κερδίσουν. Είμαστε όμως ακόμη στην αρχή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο ο αλλος ο κλαψας δεν την εχει παρει την καρι

η την εχει και δεν θυμαμαι?

Την γουστάρει όμως τρελά.

 

Νταξει , βλέπεται μπορώ να πώ , τώρα που είδα το 5ο επεισόδιο , αλλά ...πως να το πω.....ΔΕΝ με σοκάρει ιδιαίτερα η εξελιξη.

Την θεωρώ ελαφρώς προβλέψιμη.

 

Οκ , κάνουμε μαλακία , μετα κάποιος παίζει σε 2 στρατόπεδα , η Κάρι θα πηδηχτεί μαζί του , θα παίξει παράγκα , και στο τέλος θα νικήσουνε οι καλοί Αμερικανοί.

 

Είμαι γκρινιάρης το ξέρω , αλλά αυτό το είδαμε 3 σεζόν. Εφόσων κάνανε reboot , περίμενα κάτι διαφορετικό.

 

Ξανα-λέω , βλέπεται ευχάριστα , αλλά δεν βλέπεται με αγωνία όπως τα προηγούμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πιο παράξενες ιστορίες τις γράφει η ζωή κι όσοι είστε εθισμένοι με το αμερικανικό Homeland καλύτερα να βάλετε από τώρα στο πρόγραμμά σας το ντοκιμαντέρ του Ναντάβ Σίρμαν «Πράσινος πρίγκιπας» που θα παιχτεί αυτή την εβδομάδα στον κινηματογράφο Ιντεάλ, στο πλαίσιο του φεστιβάλ Νύχτες Πρεμιέρας. Είναι η αληθινή ιστορία του Μοσάμπ Γιούσεφ, γιου του ηγέτη της Χαμάς, Σιχ Χασάν Γιούσεφ, ο οποίος γίνεται πληροφοριοδότης των ισραηλινών μυστικών υπηρεσιών εναντίον του πατέρα του. «Θα ήταν προτιμότερο κάποιος Παλαιστίνιος να βιάσει το παιδί του παρά να προδώσει την πατρίδα του στους Ισραηλινούς» λέει ο Μοσάμπ στην αρχή της ταινίας. Στη συνέχεια θα τον παρακολουθήσετε να εξηγεί πώς μπλέχτηκε σ' αυτήν την υπόθεση, τον τρόπο που στρατολογήθηκε αλλά και τις μαρτυρίες του ίδιου του ισραηλινού πράκτορα που τον είχε υπ' ευθύνη του. Πολλά έχουν δει τα μάτια μας, αυτό το ντοκιμαντέρ όμως νομίζω ότι θα ξεθολώσει τον τρόπο που βλέπουμε τη ζώσα ιστορία. (http://www.tanea.gr/news/culture/article/5159008/wtoblepsies-2/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το "θα κερδισουν οι καλοι Αμερικανοι" δεν το εχω καταλαβει ποτε οσες φορες και να το ακουσω, βλεπεις Αμερικανικη σειρα/ταινια τι ακριβως περιμενεις?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από περιέργεια τι ακριβώς σας κρατάει σε αυτή τη σειρά;

 

Πχ οι προηγούμενοι κύκλοι είχαν ένα συγκεκριμένο concept με τους χαρακτήρες να παλεύουν μεταξύ του καλού και του κακού (αν θα μπορούσα να το χαρακτηρισω ετσι) και μέχρι την τελευταία στιγμή δεν ξέραμε τι θα επιλέξουν.

 

Ειλικρινα πλέον ποιος νοιάζεται για αυτή την νέα ιστορία και ποιος συμπασχει με τους χαρακτήρες;

 

Το Homeland βασίστηκε σε μια σειρά από το Ισραήλ και όσο τράβηξε η ιστορία πήγε καλά αλλά σαν κλασσική αμερικανια το ξεχειλωνουν πλέον με σκοπό να αρπάξουν ότι μπορούν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά από περιέργεια τι ακριβώς σας κρατάει σε αυτή τη σειρά;

 

 Τιποτα πια γι'αυτο και την σταματησα δυο επεισοδια πριν.

 

Και με κουρασε, το οποιο σασπενς δεν ειναι πια εκει και επειδη η προπαγανδα του μου την εδωσε πιο πολυ απο ποτε φετος στα νευρα, την τελειωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει , το 6ο επεισόδιο ήτανε καλό , επιτέλους μετά απο καιρό με άφησε λιγάκι μαλάκα ,

 

χαρακτηριστικό των πρώτων 3 κύκλων , όπου κάθε επεισόδιο σε άφηνε μαλακα.

 

Το σώσανε λιγάκι απο μένα , θα δω και τα επόμενα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...