Προς το περιεχόμενο

Computer Hardware Store στη Βουλγαρία


Dimitris362

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και εμεις εδω στη θεσσαλονικη, και γενικα στα βορεια λογω οικονομικης κρισης το χουμε κανει συχνό φαινομενο, το να πεταγομαστε βουλγαρια για τιποτα ψωνια(φαγητά,ρουχα,ηλεκτρικες συσκευες, ακομα και βενζινη) θα θελα να ρωτησω, εαν ξερει κανεις κανενα μαγαζι ή μερος κοντα στα συνορα τυπου Plaisio εστω και μικροτερο, που να μπορουμε να προμηθευτούμε πιο φθηνα, το οποιοδήποτε τεχνολογικο υλικο. Ακομα και online αμα γινετε δηλαδη με delivery. Skopia works too.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να 'στε καλά "πατριώτες" που στηρίζετε τους συμπολίτες σας εμπόρους..

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ,

τι σόι οικονομία κάνει κάποιος κάνοντας ταξίδι 6 ώρες πήγαινε - έλα για Προμαχώνα Σαντάτσκι κλπ. από Θεσσαλονίκη,

για να βάλει βενζίνη , να ψωνίσει ρούχα - παπούτσια κλπ., ή να αγοράσει computers-hardware Κλπ.

 

Και να κινδυνεύει κι η ζωή του σ' αυτό τον κωλόδρομο μέχρι τα σύνορα.

Αν εξαιρέσει κανείς τις περιοχές που είναι πολύ κοντά (πχ. Σέρρες, άντε και Δράμα) πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το όφελος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

you mad?απο το σπιτι μου στη θεσσαλονικη, μεχρι βουλγαρια και σκοπια ειναι 45 λεπτα με μια ωρα μαξ.Και απο το να τα δινω στον απατεωνα τον ελληνα (που στη τελικη δεν μου φτανουν γι αυτα που μου ζηταει), που κοιταει να κανει την αρπαχτη και να αραξει, καλυτερα εξω.Λες και ο ελληνας σου κοβει παντα απόδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πλαίσιο μου χρέωνε παιχνίδι για μετφορικά 3 ευρώ , το ιδιο παιχνίδι το βρήκα στο game uk ποιο φτηνα και ηρθε με μεταφορικά 4 ευρώ .

Δεν με νοιάζει καθόλου που ψωνίζω απο έξω , αφού αγοράζω φτηνότερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εμεις εδω στη θεσσαλονικη, και γενικα στα βορεια λογω οικονομικης κρισης το χουμε κανει συχνό φαινομενο, το να πεταγομαστε βουλγαρια για τιποτα ψωνια(φαγητά,ρουχα,ηλεκτρικες συσκευες, ακομα και βενζινη) θα θελα να ρωτησω, εαν ξερει κανεις κανενα μαγαζι ή μερος κοντα στα συνορα τυπου Plaisio εστω και μικροτερο, που να μπορουμε να προμηθευτούμε πιο φθηνα, το οποιοδήποτε τεχνολογικο υλικο. Ακομα και online αμα γινετε δηλαδη με delivery. Skopia works too.

 

ότι θες το βρίσκεις http://geizhals.at/deutschland/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το πλαίσιο μου χρέωνε παιχνίδι για μετφορικά 3 ευρώ , το ιδιο παιχνίδι το βρήκα στο game uk ποιο φτηνα και ηρθε με μεταφορικά 4 ευρώ .

Δεν με νοιάζει καθόλου που ψωνίζω απο έξω , αφού αγοράζω φτηνότερα

 

 

Κότσο σε πιάσανε. Τα εγγλέζικα sites πλέον δεν έχουν μεταφορικά (τουλάχιστον τα zavvi, play, amazon) αντίθετα με τα ελληνικά που σε χρεώνουν ότι γουστάρουν. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κότσο σε πιάσανε. Τα εγγλέζικα sites πλέον δεν έχουν μεταφορικά (τουλάχιστον τα zavvi, play, amazon) αντίθετα με τα ελληνικά που σε χρεώνουν ότι γουστάρουν. :)

 

απο amazon δνε το βρηκα φτηνοτερα όμως , το zavvi δεν το ξέρω καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σόι οικονομία κάνει κάποιος κάνοντας ταξίδι 6 ώρες πήγαινε - έλα για Προμαχώνα Σαντάτσκι κλπ. από Θεσσαλονίκη,

για να βάλει βενζίνη , να ψωνίσει ρούχα - παπούτσια κλπ., ή να αγοράσει computers-hardware Κλπ.

 

Και να κινδυνεύει κι η ζωή του σ' αυτό τον κωλόδρομο μέχρι τα σύνορα.

Αν εξαιρέσει κανείς τις περιοχές που είναι πολύ κοντά (πχ. Σέρρες, άντε και Δράμα) πραγματικά δεν καταλαβαίνω ποιο είναι το όφελος..

 

Οι Σέρρες από Θεσσαλονίκη είναι 100 χιλιόμετρα (περίπου 1 ώρα στο σχετικά χαλαρό)...πες μου ρε φίλε,τις υπόλοιπες 5 ώρες από Σέρρες για Προμαχώνα τις υπολόγισες με μουλάρι ή με αυτοκίνητο; :rolleyes:

 

να 'στε καλά "πατριώτες" που στηρίζετε τους συμπολίτες σας εμπόρους..

 

Ας ήταν φθηνότεροι να τους στήριζαν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά αφού είναι λαμόγια οι άλλοι, γιατί δεν ανοίγετε εσείς ένα μαγαζί να τα πουλήσετε ποιο φθηνά, αφού όλοι σε εσάς θα έρχονται τότε αντί να πάνε βουλγαρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε συμφωνό απόλυτα μαζί σου ( στο να στηρίζουμε τους Έλληνες μαγαζάτορες) αλλα ρε παιδιά είναι απατεώνες!

 

Παράδειγμα: Ήθελα να πάρω ενα αεροβόλο όπλο. Πρώτη φορά που δεν κοίταζα πόσο θα το βρω στο amazon και γενικά στο εξωτερικό. Το αγόρασα 95 €. Την άλλη μέρα κοίταξα πόσο εχει στο amazon. 42 λίρες!!

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Σέρρες από Θεσσαλονίκη είναι 100 χιλιόμετρα (περίπου 1 ώρα στο σχετικά χαλαρό)...πες μου ρε φίλε,τις υπόλοιπες 5 ώρες από Σέρρες για Προμαχώνα τις υπολόγισες με μουλάρι ή με αυτοκίνητο; :rolleyes:

 

 

Δεν είναι έξι ώρες το Θεσσαλονίκη Σαντάτσκι (που είναι και το κοντινότερο μέρος για ψώνια) πήγαινε-έλα ;

πλάκα με κάνεις ;

 

Αν πας να κάνεις ψώνια 2 χιλιάρικα , μόνο έτσι (μπορεί και να) συμφέρει..

 

Αν έχεις όμως 2 χιλιάρικα για ψώνια και πας στη Βουλγαρία να τα σκορπίσεις, προφανώς δε σου λείπουν .. Νομίζω ;

Αλλά ποιος την έχασε τη λογική για να τη βρουν οι έλληνες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τιποτα δεν ειναι 6 ωρες πηγαινε ελα απο Σαλονικα στο Σαντανσκι.

 

αυτο με τα 2 χιλιαρικα δεν το πιανω. αν ειναι να βρω εναν υπολογιστη 300 ευρω πιο φτηνα γιατι να μην τον παρω απο κει; θα χαλασω πανω απο 300 ευρω βενζινη; δε νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεσσαλονικη -σαντανσκι ειναι 3 εως 4 το πολυ ωρες,πανε-ελα.120 χλμ ειναι ο προμαχωνας,συν αλλα 30 το πολυ για σαντανσκι.

οποιος συγκρινει τιμες στα 2 κρατη,ας υπολογισει και τους φορους που εχει το καθε κρατος,μην τα ριχνεται ολα στον επιχειρηματια,οταν δεν ξερει τι θα του ξημερωσει,βεβαιως και θα ανεβασει τις τιμες ,γιατι αυριο μπορει να του ζητησει εκτακτη εισφορα το μπουρ@ελ@ κανα 3χιλιαρο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά αφού είναι λαμόγια οι άλλοι, γιατί δεν ανοίγετε εσείς ένα μαγαζί να τα πουλήσετε ποιο φθηνά, αφού όλοι σε εσάς θα έρχονται τότε αντί να πάνε βουλγαρία.

αφου νοιαζεσαι τοσο για τους ελληνες επιχειρηματιες καντους δωρεες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...