Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτικο σε ηλεκτρικη σκουπα;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω εδω και 3 χρονια μια ηλεκτρικη σκουπα singer μοντελο s801. Δε βρισκω κατι για αυτη τη σκουπε στο google ( ελληνικα sites )

 

Μου εχει σπασει ο σωληνας και θελω να αγορασω καινουριο. Που θα βρω τετοιο ανταλλακτικο;

 

Μηπως ειναι το ιδιο για ολες τις σκουπες; Υπαρχει κατι στο σκρουτζ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και 3 χρονια μια ηλεκτρικη σκουπα singer μοντελο s801. Δε βρισκω κατι για αυτη τη σκουπε στο google ( ελληνικα sites )

 

Μου εχει σπασει ο σωληνας και θελω να αγορασω καινουριο. Που θα βρω τετοιο ανταλλακτικο;

 

Μηπως ειναι το ιδιο για ολες τις σκουπες; Υπαρχει κατι στο σκρουτζ;

 

 

Κανένα τηλέφωνο εδώ δοκίμασες να κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι οτι αυτός είναι ο σωλήνας που σου έχει σπάσει.

Πρέπει να τον έχεις μαζί σου όταν θα πας να τον αγοράσεις γιατί δεν είναι ίδιος σε όλες τις σκούπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορέσεις να προσαρμόσεις τα παλιά ακροφύσια σε μια καινούργια σωλήνα,μάλλον γίνεται και πιο φτηνά η δουλειά σου.

http://www.kourlaba.gr/eshop/index.php?cPath=5_234

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνηθισμένο μέγεθος για οικιακή χρήση είναι 32mm.Το πρόβλημα είναι η προσαρμογή των ακροφυσίων.Συνήθως στο άκρο του σπιράλ,υπάρχει ένα πλαστικό ρακόρ που βιδώνει πάνω στο σωλήνα και το ακροφύσιο ασφαλίζει με ένα πλαστικό δαχτυλίδι που έχει δύο εγκοπές.Αν είναι έτσι το σύστημα της σκούπας σου,τ'οτε είναι πολύ εύκολο και μπορείς να το κάνεις και μόνος σου(χωρίς καν να χρειαστείς εργαλεία).

Υπάρχει βέβαια η περίπτωση να ενώνεται διαφορετικά το ακροφύσιο με το σωλήνα και να χρειαστούν κοψίματα και χρήση θερμόκολλας.Σ'αυτή την περίπτωση θα πρότεινα να πάρεις σωλήνα-ακροφύσια,να πας στο μαγαζί και είναι σίγουρο ότι θα σου κάνουν κάποια πατέντα που γι αυτούς είναι ρουτίνα και συνήθως δε χρεώνουν τίποτα για την εργασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να παρεις τηλ.να ρωτησεις +τι παιζει για returns!

γι αυτο καλυτερα να πας απο κει

 

Σωστό.Σίγουρος θα είσαι μόνο αν πας με το παλιό στο χέρι και το συγκρίνεις επι τόπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...