Προς το περιεχόμενο

Ρεκόρ πωλήσεων για το Call of Duty: Modern Warfare 3 σε 24 μόλις ώρες


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο "Call of Duty: Modern Warfare 3" έχει πραγματοποιήσει τη μεγαλύτερη εκκίνηση παιχνιδιού και όχι μόνο σύμφωνα με την Activision, η οποία ανακοίνωσε ότι πούλησε 6.5 εκατομμύρια αντίτυπα του συγκεκριμένου τίτλου της μέσα σε μόλις 24 ώρες. Πρόκειται για περίπου $400 εκατομμύρια δολάρια σε έσοδα, και τα νούμερα αυτά αφορούν μόνο πωλήσεις σε ΗΠΑ και στην Αγγλία.

 

Η έναρξη κυκλοφορίας του Modern Warfare 3 έσπασε το ρεκόρ καλύτερης έναρξης διαθεσιμότητας παιχνιδιoύ το οποίο κατείχε προηγούμενος τίτλος της σειρας, το “Call of Duty: Black Ops”. Η μεγάλη επιτυχία του τίτλου φαίνεται από το γεγονός ότι ο αμέσως προηγούμενος τίτλος με το ρεκόρ αυτό είναι ο “ Call of Duty: Modern Warfare 2”. Μία ακόμη “κατάκτηση” του Modern Warface 3, είναι ότι ανακοινώθηκε ο μεγαλύτερος αριθμός από gamers που ήταν ταυτόχρονα συνδεδεμένοι με το Xbox Live, καθώς όλοι τους έπαιζαν το συγκεκριμένο παιχνίδι.

 

modern-warfare-3-728-75.jpg

 

Ο Διευθύνων Σύμβουλος της Actiovision Bobby Kotick, σε δηλώσεις του θεώρησε μεγάλη επιτυχία τις πωλήσεις του νέου τίτλου της εταιρείας, ειδικά μάλιστα όταν αυτός κυκλοφόρησε αρχικά σε μόνο 2 σημεία στον κόσμο. Όπως αναφέρει ο ίδιος, η πωλήσεις των τίτλων Call of Duty έχουν ξεπεράσει το κινηματογραφικό box office του Star Wars αλλά και του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών”. Η ιστοσελίδα CVG έχει δώσει στο Modern Warfare 3 βαθμολογία 9 από 10.

 

Link.png Site: techradar.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα μολις το περασα και το WM 3. Λοιπον...Για γραφικα δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερα παντως απο frames απο οσο ειδα ειναι πιο βαρυ.

Δηλαδη με την 6850 σε 1080p στο BF 3 Ολα στο φουλ παιζω χαλαρα 45-50 Fps. Στο WM 3 με ολα στο φουλ παιζω 37-42. Οποτε Η ειναι κακογραμμενο Η εχει καλυτερα γραφικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω καθε σωστος gamer ξερει οτι τα γραφικα δεν ειναι το παν..Απλα απαντησα στην ερωτηση που εκανε ο barman και πιστευω οτι και εσυ συμφωνεις οτι ειναι ενα επιπεδο πιο πανω το bf3 στα γραφικα.

 

android.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω καθε σωστος gamer ξερει οτι τα γραφικα δεν ειναι το παν..Απλα απαντησα στην ερωτηση που εκανε ο barman και πιστευω οτι και εσυ συμφωνεις οτι ειναι ενα επιπεδο πιο πανω το bf3 στα γραφικα.

 

android.png

 

Εγω βασικα για αλλο λογο ρωτησα για τα γραφικα,γιατι και σε εμενα οπως αποδειχτηκε πριν λιγο και σε φιλο το συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι "πιο βαρυ" απο το BF 3 .

 

Οποτε ας απαντησει καποιος που ξερει,τελικα εχει καλυτερα γραφικα απο το BF 3 Η απλα ειναι κακογραμμενο ; Τετοια λαθοι εχουν γινει και στο παρελθον

kick-off Amiga 500 Vs Atari ST . Στην Amiga ειχε καλυτερα γραφικα αλλα στον Atari ηταν πιο γρηγορο ( με πιο λιγα γραφικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, επειδή τερμάτισα και τα 2 παιχνίδια μέσα στη βδομάδα που μας πέρασε...

Το Battlefield 3 δε με εντυπωσίασε... Καλό μεν, όχι όμως εντυπωσιακό... Και επίσης, ήταν αρκετά μικρό.

Το Modern Warfare 3 από την άλλη, είναι στο ίδιο επίπεδο όσο αφορά τα γραφικά, αλλά το gameplay του είναι σαφώς καλύτερο από αυτό του BF3... Επίσης, είναι σχεδόν το διπλάσιο σε πίστες από το BF3 (ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα).

Εγώ και τα 2 τα έπαιξα σε τσίτα γραφικά (1680x1050) και δεν κολλούσαν (με μια GTX280 και i7 920 @ 3.8GHz), οπότε δε μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για το ποιο είναι πιο βαρύ...

Αν βαθμολογούσα τα δύο αυτά games, θα έβαζα στο BF3 7.5 και στο MW3 9.5 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια και εγω δοκιμασα και τα δυο παιχνιδια σε μεσαιας κατηγοριας υπολογιστη με (gpu 9600 GT) και το battlefield ισα ισα που το σηκωνα στο low με το fraps να γραφει 30 , τα warfare 3 ειναι σαφως ελαφρυτερο αφου με τα παντα στο Medium παιζει το παιχνιδι σταθερα στα 37 frames και χωρις καθολου σπασιματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BARMAN...δεν υπάρχει περίπτωση να παίζεις με την 6850 σε 1080 το bf3 χαλαρά κιόλας με 50 fps...ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΟΛΑ FULL..δεν υπάρχει περίπτωση.εχω την 6950 2gb DCII και πιάνω ολα max όμως γυρω στα 40-45 fps.Και φιλαράκι μου που έχει την 570 twin frozer III πιάνει απο 50-70(περίπου)..Αρα αυτα τα fps που δίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύουν!!!Το bf3 έχει μακράν πολυ καλυτερα γραφικα απο το cod mw3..Ουτε συζητηση για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BARMAN...δεν υπάρχει περίπτωση να παίζεις με την 6850 σε 1080 το bf3 χαλαρά κιόλας με 50 fps...ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΟΛΑ FULL..δεν υπάρχει περίπτωση.εχω την 6950 2gb DCII και πιάνω ολα max όμως γυρω στα 40-45 fps.Και φιλαράκι μου που έχει την 570 twin frozer III πιάνει απο 50-70(περίπου)..Αρα αυτα τα fps που δίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύουν!!!Το bf3 έχει μακράν πολυ καλυτερα γραφικα απο το cod mw3..Ουτε συζητηση για αυτο.

 

Σε προσκαλω σπιτι μου φιλε να το δεις LIVE ! Δεν εγραψα 50

 

Απο 45 ΕΩΣ 50 και αναλογος "τι κινειται " στην οθονη.

 

ΠΟΤΕ δεν επεσε κατω απο 40 Fps το BF 3.

 

*** Το ξανατρεχω ΤΩΡΑ γιατι ο.κ. ισως κανω και λαθος. Επιστρεφω σε 5' .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα μολις το περασα και το WM 3. Λοιπον...Για γραφικα δεν ξερω ακομα αν ειναι καλυτερα παντως απο frames απο οσο ειδα ειναι πιο βαρυ.

Δηλαδη με την 6850 σε 1080p στο BF 3 Ολα στο φουλ παιζω χαλαρα 45-50 Fps. Στο WM 3 με ολα στο φουλ παιζω 37-42. Οποτε Η ειναι κακογραμμενο Η εχει καλυτερα γραφικα.

 

Καταρχας στο call δεν ξεπερνα τα 42 fps γιατι μαλλον το εχεις κατεβασει απο το θειο...

απο θεμα γραφικων τωρα..ειναι δυνατον να τα εχεις παιξει και τα 2 και μην καταλαβες ποιο εχει καλυτερα γραφικα???Η σειρα call εχει την ιδια μηχανη γραφικων εδω και καμια δεκαετια ρε παιδια...ΕΛΕΟΣ δηλ..

Και αποκλειεται με ολα full στο bf3 να εχεις σε 1080p 45-50 fps...αποκλειεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας στο call δεν ξεπερνα τα 42 fps γιατι μαλλον το εχεις κατεβασει απο το θειο...

απο θεμα γραφικων τωρα..ειναι δυνατον να τα εχεις παιξει και τα 2 και μην καταλαβες ποιο εχει καλυτερα γραφικα???Η σειρα call εχει την ιδια μηχανη γραφικων εδω και καμια δεκαετια ρε παιδια...ΕΛΕΟΣ δηλ..

Και αποκλειεται με ολα full στο bf3 να εχεις σε 1080p 45-50 fps...αποκλειεται..

 

ΛΟιπον . Μια ρυθμιση δεν ειχα μονο Φουλ.

 

Antialiasing Deferred το ειχα στο 2Χmsaa,μολις το εβαλα το 4Χmsaa επεσαν τα Fps στα 32-35.

 

Για το call ναι απο τον θειο μου ειναι.

 

Οσο για το Ελεος χαλαρωσε εγω games γενικως δνε παιζω,την καρτα μου ηθελα να δοκιμασω απλα !

 

BARMAN...δεν υπάρχει περίπτωση να παίζεις με την 6850 σε 1080 το bf3 χαλαρά κιόλας με 50 fps...ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΟΛΑ FULL..δεν υπάρχει περίπτωση.εχω την 6950 2gb DCII και πιάνω ολα max όμως γυρω στα 40-45 fps.Και φιλαράκι μου που έχει την 570 twin frozer III πιάνει απο 50-70(περίπου)..Αρα αυτα τα fps που δίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύουν!!!Το bf3 έχει μακράν πολυ καλυτερα γραφικα απο το cod mw3..Ουτε συζητηση για αυτο.

 

Ειχες δικιο μου ξεφυγε ενα κλικ :rolleyes:

 

Επεσαν τα FPS αμεσως με το Antialiasing Deferred στο 4XMsaa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό παιχνίδι. Τέλειωσα το campaign μέσα σε 8 ώρες ακριβώς, με 80% completion. Γενικά νομίζω ήταν λίγο καλύτερο από το MW2, αν και θα το προτιμούσα πιο μεγάλο. Είναι κρίμα το single player τέτοιων παιχνιδιών, με αξιοπρεπές story, εξαιρετική παρουσίαση, φοβερά σκηνικά (όλες οι πίστες είναι απίστευτες), υποβλητική μουσική κλπ να διαρκεί μόλις 2-3 μέρες (το πολύ).

 

Το online φυσικά είναι εντελώς διαφορετική υπόθεση. Προσωπικά θα ασχοληθώ μόλις πέσει λίγο η τιμή του. Παράλληλα θέλω να δω και το BF3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...