Προς το περιεχόμενο

Υγιεινό μαγείρεμα


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

350 θερμίδες δηλαδή είναι πολύ; :huh:

δεν υπάρχει πολύ/λίγο ειναι καθαρά θέμα τι καις και τι χρειάζεται ο οργανισμός σου

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δηλαδή για το κύριο γεύμα ενός μέσου ανθρώπου το κρίνεις ως πολύ; :huh:

δεν υπάρχει φυσιολογικό και αφύσικο , υπάρχουν ανάγκες. Αν τρώει κάποιος σαπίλας με μεταβολισμό γέρου 2-3 φορές την μέρα απο 100γρ άβραστα (κανείς δεν τρώει τόσα , οι μερίδες του Ελληνα ειναι 200 χαλαρά) ειναι πολύ για αυτόν.

 

Για να στο κάνω λιανά σημασία έχει στο τέλος της μέρας να έχεις λάβει όσες θερμίδες έχεις κάψει για να κρατηθείς σε ενα σταθερό βάρος. Οι θερμίδες που λες δεν μου λένε κάτι ,οι τροφές που καταναλώνεις κρίνουν την ποιότητα των κιλών που έχεις πάνω σου . Αν φας τις θερμίδες που σου αντιστοιχούν σε γαριδάκια δε θα πάρεις κιλά αλλα θα γίνεις σαν μπακαλιάρος (skinny fat). Καταλαβαίνεις που το πάω?

κανείς δεν μπορεί να κρίνει αν τα 100γρ μακαρόνι ειναι πολλά παρα μόνο το σώμα σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε νικοκ να πούμε, αυτά που λες είναι εντελώς προφανή. Χαίρω πολύ. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι για τους περισσότερους ανθρώπου οι 350-500 θερμίδες του κύριου γεύματος δεν είναι καθόλου πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Είμαι μεταξύ ατμομαγειρα και ρομποτ,τι προτεινετε; Κι απο ρομπότ τι να πάρω; Έχω μπερδευτεί λίγο με τις λάμπες και τα αεροθερμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς που κράζετε τη μεσογειακή διατροφή και την πυραμίδα.. οι υδατάνθρακες είναι η κύρια πηγή ενέργειας. Αν είναι ολικής δεν υπάρχει τίποτα κακό σε αυτό. Απλά επικρατεί η άποψη ότι οι υδατανθρακες παχαίνουν και έχουμε φτάσει να τρώμε περισσότερη πρωτεΐνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...