Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν για όλους το Microsoft Office 2010 Starter Edition


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε δε θα εφτιαχνα σε libreoffice οσο και αν ειναι compatible.

 

 

ε βαλε libre και στο PC του καθηγητη, των συναδελφων, της δουλειας :P

 

 

αφου τα κανε free ας τα εχει μαζι με win7 μην κανω extra εγκατασταση σε κανε φορματ που κανω χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πως μπορείς να κρίνει κάτι που έχει άλλο target group σου προσφέρει εν τέλη διαφορετικά πράγματα με ένα άλλο;

Ναι και τα 2 είναι φρούτα το ένα είναι πορτοκάλι το άλλο μήλο μετά από εκεί τελειώνουν τα κοινά τους χαρακτηριστικά.

 

αυτό ακριβώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι γίνεται να βάλει κάποιος αυτήν την έκδοση, και ταυτόχρονα μια έκδοση του powerpoint σκέτη από το θείο, σωστά;

 

ότι του λολεί του λολοστεφανή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποθέτω ότι γίνεται να βάλει κάποιος αυτήν την έκδοση, και ταυτόχρονα μια έκδοση του powerpoint σκέτη από το θείο, σωστά;

 

powerpoint viewer μπορείς να κατεβάσεις και από τη microsoft τζάμπα και χωρίς να είσαι παράνομος...

 

Ή αν σε έχει πιάσει δημιουργικός οίστρος, κατέβασε το libreoffice και φτιάχνε παρουσιάσεις με το δικό του πρόγραμμα (presentation Νομίζω το λέει)..

 

Και παίζει και τα powerpoint αρχεία μια χαρά ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε να ανησυχεί μου φαίνεται... Τεσπα +1 για το δωρεάν παρόλο που μας πέθαινε με θέματα compatibility..Όσο για libre και open office μια χαρά σουίτες είναι τι να το κάνεις αν ο μισός πλανήτης δεν μπορεί να τα διαβάσει σωστά ακόμα και σε μορφή doc.. Ειδικά με powerpoint και impress υπάρχουν τεράστιες διαφορές.. Για αυτό με το online version του skydrive βολεύομαι... Παρόλη την προχειρότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για libre και open office μια χαρά σουίτες είναι τι να το κάνεις αν ο μισός πλανήτης δεν μπορεί να τα διαβάσει σωστά ακόμα και σε μορφή doc.. Ειδικά με powerpoint και impress υπάρχουν τεράστιες διαφορές.

Δεν θα το έλεγα.

Εκτός από πολύ μικρές ασυμβατότητες, κυρίως στην εμφάνιση του εγγράφου,

είναι πλήρως συμβατά.

 

Libre Office και ξερό ψωμί.

Κι αν ήμαστε και λίγο έξυπνοι ως χώρα, θα το εγκαθιστούσαμε

στο δημόσιο και τους υπόλοιπους φορείς που δουλεύουν με Office, γενικά,

για να γλυτώσει το χρεωκοπημένο ελληνικό κράτος από κάποια εκατομμύρια

ακόμα, και να μην εξαρτάται από κανέναν.

Άσε που θα υποστηρίζαμε και το ελεύθερο λογισμικό

(ίσως άνευ σημασίας για κάποιους, αυτό, βέβαια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το έλεγα.

Εκτός από πολύ μικρές ασυμβατότητες, κυρίως στην εμφάνιση του εγγράφου,

είναι πλήρως συμβατά.

 

Libre Office και ξερό ψωμί.

Κι αν ήμαστε και λίγο έξυπνοι ως χώρα, θα το εγκαθιστούσαμε

στο δημόσιο και τους υπόλοιπους φορείς που δουλεύουν με Office, γενικά,

για να γλυτώσει το χρεωκοπημένο ελληνικό κράτος από κάποια εκατομμύρια

ακόμα, και να μην εξαρτάται από κανέναν.

Άσε που θα υποστηρίζαμε και το ελεύθερο λογισμικό

(ίσως άνευ σημασίας για κάποιους, αυτό, βέβαια).

 

Δυστυχως οσο μικρες κι αν ειναι αυτες οι ασυμβατοτητες, δεν παυουν να υπαρχουν. Αρα δεν ειναι ΠΛΗΡΩΣ συμβατα. Και για ενα επαγγελματια, ακομη κι αυτες οι μικρες ασυμβατοτητες, ειδικα πανω στην εμφανιση του κειμενου (αρα και στην εκτυπωση), ειναι σημαντικοτατες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγο οξύμωρο να κατηγορείται το LibreOffice για ασυμβατότητες με τα πρότυπα της Microsoft. Μάλλον τους εαυτούς μας θα πρέπει να κατηγορούμε που της δίνουμε δύναμη να επιβάλλει τα δικά της πρότυπα. Αν είχαμε όλοι LibreOffice θα έκανε κανείς λόγο για ασυμβατότητες; (γνώμη μου - δεν το έχω ψάξει το θέμα είναι η αλήθεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση . Κατέβασα το installer για την ελληνική version και ήθελα να την εγκαταστήσω στο usb stick μου , στο βήμα 2 λοιπόν εκεί που λέει ότι κατεβαίνουν κάτι αρχεία σταματάει στο 5 % και μετά λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση με το Internet και σταματάει το install. 3 φορές το ίδιο πράγμα ενώ φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα με το Internet. Έχω Windows 7. Καμία ιδέα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγο οξύμωρο να κατηγορείται το LibreOffice για ασυμβατότητες με τα πρότυπα της Microsoft.

όσο οξύμωρο είναι να μιλάμε για το LibreOffice σε thread του Microsoft Office.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά για x64 bit δεν υπάρχει ;;;;τουλάχιστον αυτό που κατέβασα από δω μου έβγαλε σφάλμα λόγω του ότι έχω x64 biτ :( όχι ότι το χρειαζόμουν ;) αλλά ήθελα να δω πως είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...