Προς το περιεχόμενο

Φαι στα Village αγορασμενο εκτος.


Giorgos09

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε σεις, σοβαρα τωρα?

 

Εγω οταν πάω σινεμά, ειναι ακριβώς για να φάω ΑΥΤΑ τα ποπκορν :P

 

+ 1

 

Για το ποπ κορν και για κατι ωραιες καραμελες που τις διαλεγεις μονος σου ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

cinema παω μονο στα village για το popcorn. Ισως να εχω παει 1-2 φορες απο το 96 σε village και να μην εχω παρει jumbo combo. Οι καραμελες πρεπει να εχουν παντως πιο μεγαλο profit margin απο το popcorn. Ασε που το καθε μαλακισμενο κωλοπαιδο τα πιανει με το βρωμοχερο του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα μόνο τα ζαχαρωτά άξιζαν, αλλά πλέον είναι όλα μπαγιάτικα. Έτσι λοιπόν, τα παίρνω απ' έξω.

Για το pop corn βασίζομαι σε λαίμαργους φίλους μου, που τρώνε 2-3 χούφτες και ύστερα σε ρωτάνε "θέλεις;". Ναι, θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν έχω δει να τα πιάνουν με τα χέρια, πάντα με αυτό το εργαλείο που δεν ξέρω και πως λέγεται. Εδώ που μένω πάντως, λίγοι παίρνουν pop corn, τα πατατάκια δίνουν και παίρνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευε η κοπελα μου

Village park στο ρεντη:

Ποπ κορν: Τα σαββατα τα φτιαχναν απο το πρωι,τα εβαζαν σε σακουλες για το βραδυ επειδη ειχε πολλη δουλεια και δε προλαβαιναν οι μηχανες να βγαλουν. Τα ανακατεβανε με τα φρεσκα και καλη ορεξη.

Καραμελες: Οταν γεμιζανε τα κουτια,ειχαν εντολη, οτι επεφτε κατω, δε το πετατε. Μαντεψτε τι το εκαναν και καλη ορεξη. (μα 18€ το κιλο περιπου;;!!!)

Κοκα κολα: πολυ νερο συνδεδεμενο με κατι μπουκαλες που ειχαν ανθρακικο υποθετω ή δε ξερω τι αλλο,το ανακατεβανε και καλη ορεξη.

Μην αφηνετε tips (οσοι αφηνουν δηλαδη), ΔΕΝ τα παιρνουν τα παιδια.

Παντα απ εξω φαγητα και ας ειναι καλα η γυναικεια τσαντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ποτέ δεν έχω δει να τα πιάνουν με τα χέρια, πάντα με αυτό το εργαλείο που δεν ξέρω και πως λέγεται. Εδώ που μένω πάντως, λίγοι παίρνουν pop corn, τα πατατάκια δίνουν και παίρνουν.

 

 

Σέσουλα λέγεται.

 

 

Δηλαδή, αν κάποιος έχει πληρώσει το εισιτήριό του κανονικά και πάρει τα σουβλάκια του να τα φάει μέσα στην αίθουσα τι του κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.cosmo.gr/body-and-mind/Soma/Diatrofi/to-skoteino-mystiko-twn-pop-korn.1280516.html

στην αμερικη εχει γινει "επιστημη" το θεμα και υπαρχουν και γευσεις για λαδι,καρυκευματα,σαλτσες κτλ.

<<Διαπιστώθηκε ότι μια μεγάλη συσκευασία ποπ κορν για παράδειγμα μπορεί να περιέχει μέχρι και 1.200 θερμίδες και 60 γραμμάρια κορεσμένου λίπους. Αν κανείς προσθέσει μόλις μια κουταλιά της σούπας βούτυρο προσλαμβάνει επιπλέον 130 θερμίδες. >>

----------------

εχετε σκεφτει τι θα γινει αν σκαει ο καθενας με ενα σακουλακι πλαστικο ή να τρωει εκει μεσα?θα μυριζει η αιθουσα και θα ακουτε ολη την ωρα τον ηχο απο το σακουλακι...(αυτος πρεπει να ειναι και ο λογος που δεν εχουν τιποτα αλλο περα απο νατσος,ποπ κορν μηχανης,ζαχαρωτα-σοκολατες...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας για την αμερικη, δεν εχει καμια σχεση το popcon με αυτο της ελλαδας.

 

 

1200 θερμιδες? ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΟΜΜΑΤΙ. Μαλλον το μονο μερος που τελειωνα το popcorn εντελος μεχρι κατω ηταν η αμερικη. Πηγαινα cinema οταν βαριομουνα για να φαω popcorn. Με λιωμενο βουτυρο απο πανω... θανατος κυριολεκτικα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι μηχανες ποπ κορν των σινεμα λειτουργουν με τον ιδιο τροπο(ειτε με αυτοματη αντλια λαδιου ειτε οχι)...με τα ιδια πραγματα δημιουργουνται και εδω.

η γευση εχει να κανει με το τι ειδος λαδιου ή λιπους,καλαμποκιου,βουτυρο,σαλτσα,ζαχαρη,μυρωδικα κτλ χρησιμοποιουν...αυτα τα εξτρα ειναι απλα εξτρα θερμιδες και κορεσμενο λιπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στεκει αυτο που λες. Εδω η coca cola ειναι η μερα με την νυχτα σε ευρωπη και αμερικη, δεν θα ειναι το popcorn?

Εχω παει 3 φορες εκει, εχω φαει καμια 10αρια φορες popcorn εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην κοκα κολα παιζει ρολο το νερο!

στο ποπ κορν δεν υπαρχουν μυστικα αλλα ποιοτητα προιοντων σε ολα αυτα που ανεφερα.

μια αλυσιδα(π.χ. amc,regal που λες για usa) εχει τον ιδιο προμηθευτη και τα ιδια προιοντα.αν ενα μικρο σινεμα επαιρνε τα ιδια προιοντα το ιδιο πραγμα θα εβγαζε απλα θα ειχε μεγαλυτερο κοστος.

το μεγαλυτερο ποσοστο καλαμποκιου απο usa ειναι.εκει παιζει ρολο στην ποιοτητα του καλαμποκιου η διογκωση του καλαμποκιου(expansion 42εως48:1 δηλ.1 κουπα καλαμποκι θα βγαλει 42 κουτια κτλ)η υγρασια και το ειδος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...