Προς το περιεχόμενο

προβλημα με μαυρη οθονη toshiba satellite A210-1AO


kinezaki00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μου εβγαλε οτι δεν υποστηριζετε γι αυτο το μοντελο

 

Εντάξει , πρώτον κάνεις ότι λέει ο NosferatuX

 

http://www.sevenforums.com/hardware-devices/3988-acpi-problem.html

 

When installing drivers, there are four things to try;

1. Run it as is

2. Run as administrator

3. Run in compatibility mode

4. Run in compatibility mode as administrator

 

αν δε πιάσει πας εδώ

 

δεύτερον , κατεβάζεις τον οδηγό που έχει εδώ

 

http://www.maiwend.ru/drivers-drayvera/notebook-raznoe-dlya-noutbukov/tos6205-driver-of-toshiba-download-skachat.html

 

και τον εγκαθηστάς με τον τρόπο που σου είπα στα πρώτα μηνύματα !! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εβαλα και αυτον τον driver δεν εβγαλε μαυρη οθονη για αρκετη ωρα αλλα σε καποια φαση βγηκε η μαυριλα παλι... :/

παντως ευχαριστω που με βοηθασ! ^_^ :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εβαλα και αυτον τον driver δεν εβγαλε μαυρη οθονη για αρκετη ωρα αλλα σε καποια φαση βγηκε η μαυριλα παλι... :/

παντως ευχαριστω που με βοηθασ! ^_^ :rolleyes:

 

Σύνδεσε το φορητό με εξωτερική οθόνη να δούμε αν παραμένει το πρόβλημα !! :rolleyes:

 

τον εβαλα και αυτον τον driver δεν εβγαλε μαυρη οθονη για αρκετη ωρα αλλα σε καποια φαση βγηκε η μαυριλα παλι... :/

παντως ευχαριστω που με βοηθασ! ^_^ :rolleyes:

 

Σύνδεσε το φορητό με εξωτερική οθόνη να δούμε αν παραμένει το πρόβλημα !! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα την εξωτερικη οθονη με την επιλογη duplicate these displays ωστε να δειχνει στην δευτερη οθονη τα ιδια με την δικια μου... ανοιξα το μσν και οταν μπηκα σε συνομιλια εβγαλε μαυρη οθονη για λιγο μετα λειτουργησε παλι και κατι εκανε με την αναλυση(μεγαλωσε τα παραθυρα) και μετα μαυρη οθονη και στισ 2 οθονεσ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλα την εξωτερικη οθονη με την επιλογη duplicate these displays ωστε να δειχνει στην δευτερη οθονη τα ιδια με την δικια μου... ανοιξα το μσν και οταν μπηκα σε συνομιλια εβγαλε μαυρη οθονη για λιγο μετα λειτουργησε παλι και κατι εκανε με την αναλυση(μεγαλωσε τα παραθυρα) και μετα μαυρη οθονη και στισ 2 οθονεσ...

 

Για κάρτα γραφικών το βλέπω αφού σου κάνει τα ίδια και με την εξωτερική οθόνη , η τελευταία πιθανότητα είναι να

 

τσεκάρεις τα καλώδια εσωτερικά μπας και έχει κουνηθεί τίποτα αλλά χλωμό το βλέπω , εδώ είναι το manual αν θες να το

 

ανοίξεις

 

http://tim.id.au/laptops/toshiba/equium%20a210%20satego%20a210%20satellite%20a210%20a215%20pro%20a210.pdf

 

μάλλον ατύχησες !! :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

πάλι εδω.... αυτή τη φορά νομίζω τα πράγματα είναι χειρότερα... Πάω να βάλω ταινία να δω...μαυρη οθόνη, πάω να ανοίξω μια εικόνα κάνω ζουμ...μαύρη οθόνη, πάω να τρέξω τον διαγνωστικό έλεγχο της toshiba που είναι εγκατεστημένος στο laptop...μαύρη οθόνη. αμα βαλω ταινια στο internet δεν βγαζει μαυρη οθόνη...κ κλείνω το πισι μετά απο κάθε μαύρη οθόνη και αν είμαι τυχερη ανοιγει με την πρωτη αν οχι η μου βγαζει μαυρη οθονη πριν μπει στα windows ενω εχει κανει ηδη loading η ανοιγει και δεν μπαινει καν bios (δεν δειχνει δλδ στην οθονη το λογοτυπο της toshiba κτλ)... εχω τρελαθει... καμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει? thanks εκ τν προτέρων σε όποιον ασχοληθεί με το δράμα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Τώρα είδα το thread αυτό κ ήθελα να πω ότι έχω αύτο αυτό το ίδιο λαπτοπ με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με τη μαύρη όθονη. Μάλιστα μου παρουσίασε πρόβλημα και κατά την εκκίνηση. Εμφανίζεται το λογότυπο της toshiba χωρις να μπαίνει windows. Εχει επιλογές F2 για να πας στο setup του bios και F12 για να επιλέξεις απο που θα εκκινήσει. Οταν τα πατήσω δείχνει οτι και καλα φορτώνει αντίστοιχα για να μπει στο bios ή να επιλέξω συσκευή που θα μπουτάρει και πάλι τίποτα. Δε κάνει τιποτα απο τα δύο. Καμία λύση για αυτό το πρόβλημα; Για το πρόβλημα με τη μαύρη οθόνη εγω αυτό που έκανα ήταν να ανοιγοκλείνω το λαπτοπ απο το power μεχρι να ανοίξει..τωρα σωστό λάθος δε ξέρω... :-( Η μαύρη οθόνη μου εμφανιζόταν όταν πηγαινε να εκκινησει το λαπτοπ και δεν εμφανιζόταν καθολου το λογότυπο της toshiba.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάπου το έχω ξαναδεί αυτό...

Δοκιμάστε να βγάλετε τις μνήμες να τις φυσίξετε στις επαφές όπως και τα socket των μνημών και να τις ξανακουμπώσετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

κάπου το έχω ξαναδεί αυτό...

Δοκιμάστε να βγάλετε τις μνήμες να τις φυσίξετε στις επαφές όπως και τα socket των μνημών και να τις ξανακουμπώσετε

Το έχω κάνει αυτό να βγάλω τις ραμ και να τις φυσήξω  και τα σοκετ αν εννοείς εκει που κουμπούνουν οι ραμ. Αλλά τίποτα μαύρη μαυρίλα πλάκωσε :mellow:. Δοκίμασα και μόνο του τον σκληρό δίσκο και δουλεύει μια χαρά. Το θέμα είναι οτι κολλάει στο λογότυπο Toshiba και δε προχωράει ,ουτε ανταποκρίνεται εκει με κάποιο κουμπι απο το πληκτρολόγιο το F2 ή F8 και  δε μπορώ να μπω στο bios. :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...