Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μισό λεπτό, διότι μπερδεύτηκα. Αποκλειστικά με πρόσθετα που δημιουργούν πρόβλημα στον chrome ασχολείται, ή γενικά με εγκατεστημένο software στον υπολογιστή, το οποίο πιθανώς δημιουργεί conflicts; Το ρωτώ διότι στο link σου γράφει: This application will scan and remove software that may cause problems with Chrome

 

πράγμα το οποίο δεν είναι απολύτως σαφές. Αν πετάει μόνο πρόσθετα, δεν τρέχει τίποτα!

 

Τα πρόσθετα που δημιουργούν πρόβλημα τις πιο πολλές φορές μπαίνουν στον Chrome όταν γίνεται εγκατάσταση ενός adware προγράμματος. Στην ουσία ναι υπάρχει περίπτωση να βγάλει και πρόγραμμα. Δεν θα βγάλει πρόγραμμα όμως που είναι legit. Όσες φορές το δοκίμασα δεν μου αφαίρεσε κανένα πρόγραμμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πρόσθετα που δημιουργούν πρόβλημα τις πιο πολλές φορές μπαίνουν στον Chrome όταν γίνεται εγκατάσταση ενός adware προγράμματος. Στην ουσία ναι υπάρχει περίπτωση να βγάλει και πρόγραμμα. Δεν θα βγάλει πρόγραμμα όμως που είναι legit. Όσες φορές το δοκίμασα δεν μου αφαίρεσε κανένα πρόγραμμα. 

 

Σε κατάλαβα. Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τελευταιες εκδοσεις των Chrome/Chromium αφαιρεσαν τελειως την υποστηριξη των NPAPI plugin.

Eυτυχως η Adobe ηδη κυκλοφορει τον Flash και σε PPAPI installer, ωστε να υπαρχει το Flash και σε Chromium based browsers οπως ειναι ο Opera.

 

Το προβλημα ειναι οτι ενω εχω κανει εγκασταση στο δικο μου συστημα του PPAPI Flash, δεν εμφανιζεται πουθενα στον Chromium (τελευταια εκδοση 42 κατι) .

Eμφανιζεται ομως στα Chrome και Canary κανονικα, αλλα εκει δεν χρειαζεται αφου αυτοι οι browsers διαθετουν ηδη το native PPAPI Flash τους.

 

Εχει κανεις αλλος προβλημα με αυτο το plugin στο Chromium? Eχει ακουσει για καμια λυση;

 

θα ανοιξω bug report στα adobe/chrome fora αλλα ηθελα να ρωτησω πρωτα εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας.

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με μια ιστοσελίδα που έχω και εγώ την διαχείρισή της, όπου όταν ανοίγει με τον google chrome, εμφανίζεται στιγμιαία σωστά και αμέσως μετά, το περιεχόμενό της εμφανίζεται διπλάσιο σε πλάτος από ότι εμφανιζόταν περίπου πριν 1 μήνα, από πάνω έως κάτω. Με τους άλλους browser πχ firefox internet explorer εμφανίζεται όπως πριν κανονικά.

Έχει γίνει κάποια αλλαγή στον google chrome που απαιτεί κάποια διόρθωση στην ιστοσελίδα;

Έχω την Έκδοση 40.0.2214.94 m

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε και τρέξε αυτό το εργαλείο.

 

https://www.google.com/chrome/srt/

 

Κατέβασε και τρέξε αυτό το εργαλείο.

 

https://www.google.com/chrome/srt/

εδω κ 2 μερες παλευω με τον chrome. τελευταια καθε φορα που τον ανοιγα μου αναβοσβηναν τα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας. υποψιαστηκα κακοβουλο λογισμικο, εκανα επαναφορα συστηματος κ επειτα δεν ανοιγε καθολου ο chrome. τον απεγκατεστησα κ στο σκαναρισμα με τον antivirus εντοπιστηκαν 4 αρχεια trojan. αφου διορθωθηκε το προβλημα εγκατεστησα παλι τον chrome... μεγα λαθος.. φτου κ απ την αρχη, τα εικονιδια αναβοσβηναν κλπ. ετσι δεν εχω chrome πλεον. χρησιμοποιω explorer κ δε μ αρεσει ιδιαιτερα. ο firefox δε μου ανοιγει ορισμενες σελιδες, τον εσβησα κ αυτον. να κατεβασω αλλη μια το chrome κ να τρεξω το αρχειο που προτεινεις ή τζαμπα κοπος; το σκαναρισμα μονο θελει 3 ωρες καθε φορα για να εντοπισει κ να πεταξει το trojan, αν κ φοβαμαι πως κατι θα μενει πισω.. πληροφοριακα, εχω vista :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cynan

κανε μια σαρωση ,full scan με το malwarebytes σε ασφαλη λειτουργια,τελειωνοντας κατεβασε το adware cleaner και κανε σαρωση και καθαρισμα επισης με αυτο.θα ηταν καλο να σβησεις και τον φακελο του chrome απο run %appdata% στον φακελο local και εγκατασταση του chrome ξανα.

 

Link.png Site: chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cynan

κανε μια σαρωση ,full scan με το malwarebytes σε ασφαλη λειτουργια,τελειωνοντας κατεβασε το adware cleaner και κανε σαρωση και καθαρισμα επισης με αυτο.θα ηταν καλο να σβησεις και τον φακελο του chrome απο run %appdata% στον φακελο local και εγκατασταση του chrome ξανα.

 

Link.png Site: chrome

ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το πω εδω και δεν παει να εχει και το 100% της αγορα.

Ο Chrome ειναι οτι χειροτερο υπαρχει σε browser.

αντε στο διαολο ρε Google, εσυ και η μ##$κια σου

best programmers in the world, my ass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...