Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο chrome ακολοθθει το locale που εχει το λειτουργικο που τον φιλοξενει, δεν υπαρουν δηλαδη ξεχωριστες εκδοσεις νααλογα με τη γλωσσα οπως στον ff.

 

Αν λοιπον η γλωσσα του λειτουργικου σου δεν ειναι τα ισπανικα, τοτε κατεβασες τον chrome απο λαθος μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια βοήθεια παρακαλώ,κάνω εγκατάσταση το chrome στα Ελληνικά όταν το ανοίγω είναι στα Ισπανικά,το κάνω εγκατάσταση στα Ολλανδικά όταν το ανοίγω πάλι ανοίγει στα Ισπανικά,μήπως ξέρετε γιατί μου το κάνει αυτό;

σας ευχαριστώ.

Κάνε τα εξής:

 

Πήγαινε στην εξής διεύθυνση στον browser: chrome://settings/languages

 

Θα σου εμφανιστεί ένα παράθυρο, κάτω αριστερά εκεί πάτα το κουμπί Anadir (Προσθήκη), στην λίστα που θα σου βγει επέλεξε το griego - Ελληνικά και πάτα Aceptar. 

 

Στην συνέχεια, σιγουρέψου ότι στην λίστα αριστερά είναι επιλεγμένο το griego και πάτα το κουμπί Mostrar Google Chrome en este idioma δεξιά. Στην συνέχεια, κλείσε όλα τα παράθυρα του Chrome και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Οι παραπάνω οδηγίες είναι για να μπουν ελληνικά, αν θες ολλανδικά, στην λίστα διάλεξε τα ολλανδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε τα εξής:

 

Πήγαινε στην εξής διεύθυνση στον browser: chrome://settings/languages

 

Θα σου εμφανιστεί ένα παράθυρο, κάτω αριστερά εκεί πάτα το κουμπί Anadir (Προσθήκη), στην λίστα που θα σου βγει επέλεξε το griego - Ελληνικά και πάτα Aceptar. 

 

Στην συνέχεια, σιγουρέψου ότι στην λίστα αριστερά είναι επιλεγμένο το griego και πάτα το κουμπί Mostrar Google Chrome en este idioma δεξιά. Στην συνέχεια, κλείσε όλα τα παράθυρα του Chrome και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Οι παραπάνω οδηγίες είναι για να μπουν ελληνικά, αν θες ολλανδικά, στην λίστα διάλεξε τα ολλανδικά.

Αυτα εχουν να κανουν μονο με τον ορθογραφικο ελεγχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε τα εξής:

 

Πήγαινε στην εξής διεύθυνση στον browser: chrome://settings/languages

 

Θα σου εμφανιστεί ένα παράθυρο, κάτω αριστερά εκεί πάτα το κουμπί Anadir (Προσθήκη), στην λίστα που θα σου βγει επέλεξε το griego - Ελληνικά και πάτα Aceptar. 

 

Στην συνέχεια, σιγουρέψου ότι στην λίστα αριστερά είναι επιλεγμένο το griego και πάτα το κουμπί Mostrar Google Chrome en este idioma δεξιά. Στην συνέχεια, κλείσε όλα τα παράθυρα του Chrome και είσαι έτοιμος.

 

EDIT: Οι παραπάνω οδηγίες είναι για να μπουν ελληνικά, αν θες ολλανδικά, στην λίστα διάλεξε τα ολλανδικά.

 

Σ`ευχαριστώ πολλή λίγο δυσκολεύτηκα αλλά τα κατάφερα.

Μπορείς να μου λύσεις και την απορία ενώ το κατέβασα στα Ολλανδικά μου άνοιξε στα Ισπανικά; γιατί στο δικό μου desktop που το έβαλα δεν παρουσίασε αυτό το πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ`ευχαριστώ πολλή λίγο δυσκολεύτηκα αλλά τα κατάφερα.

Μπορείς να μου λύσεις και την απορία ενώ το κατέβασα στα Ολλανδικά μου άνοιξε στα Ισπανικά; γιατί στο δικό μου desktop που το έβαλα δεν παρουσίασε αυτό το πράγμα.

Όταν λες το κατέβασες στα Ολλανδικά, τι εννοείς ακριβώς, δηλαδή τι βήματα έκανες ώστε να το κατεβάσεις στα ολλανδικά;

 

Επίσης, έχεις κάποια σχέση με τα ισπανικά; π.χ να το έχεις ως επιλεγμένη γλώσσα κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες το κατέβασες στα Ολλανδικά, τι εννοείς ακριβώς, δηλαδή τι βήματα έκανες ώστε να το κατεβάσεις στα ολλανδικά;

 

Επίσης, έχεις κάποια σχέση με τα ισπανικά; π.χ να το έχεις ως επιλεγμένη γλώσσα κάπου.

Εννοώ πως το κατέβασα και το εγκατέστησα από εδώ https://www.google.nl/chrome/browser/desktop/είναι το Ολλανδικό,όταν το άνοιξα όλα ήταν στα Ισπανικά.

Όχι δεν έχω σχέση με τα Ισπανικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ πως το κατέβασα και το εγκατέστησα από εδώ https://www.google.nl/chrome/browser/desktop/είναι το Ολλανδικό,όταν το άνοιξα όλα ήταν στα Ισπανικά.

Όχι δεν έχω σχέση με τα Ισπανικά.

Δεν ξέρω αν έχει πολλή σχέση το domain σε αυτήν την περίπτωση.

 

Πάντως αν δεν υπάρχει καμία απολύτως σχέση με τα ισπανικά, μπορεί να οφείλεται σε λάθος λογισμικού της Google, δυστυχώς δεν μπορώ να ξέρω τι έγινε στην δικιά σου περίπτωση ακριβώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τα xp τα εχω στημενα απο το 2008, δηλαδη απο τοτε που ουτε τα 7 δεν υπηρχαν. Βαριεμαι να κατσω να τα στησω ολα απο την αρχη, επι 2 μαλιστα, μιας και ειμια και με dual boot απο τοτε, οποτε λεω να το κανω μια και καλη. Και αυτο θα ειναι οταν παρω ssd.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όποιον δεν αρέσει ο νέος bookmark manager, ας δοκιμάσει τα παρακάτω για να επαναφέρει τον παλιό.

 

- chrome://flags/

 

- enable enhanced bookmarks επιλέγουμε disabled

 

- restart τον chrome

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην 42 αλλαξε ο τροπος που δουλευει το load plugin on demand και πλεον θελει δεξι κλικ > run this plugin. Μεχρι την 41 ηταν ενα απλο αριστερο κλικ στο γκρι χωρο.

Μπορω να επαναφερω την παλια συμπεριφορα με καποιο τροπο?

post-124002-0-32437600-1429507340_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...