Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Κανεις με chromium σε windows? Μετα το προχτεσινο update δεν ανοιγει τιποτα απολυτως, ουτε τις ιδιες τις σελιδες του chromium, πχ chrome://settings. Τον εβγαλα και τον ξαναβαλα κατεβαζοντας το χτεσινο build αλλα και παλι τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και παει καιρος απο τοτε που ρωτησα το παραπανω, να απαντησω πως απο εκει κατεβαζα τον chromium, που τον δινει απο το continuous channel, που υποτιθεται πως ειναι πιο σταθερος απο αυτον του snapshot channel που κατεβαινει απο εδω

 

https://www.chromium.org/getting-involved/download-chromium

 

Ξαναδοκιμασα να τον βαλω και χτες, αλλα και παλι δεν ανοιγε τιποτα :(

 

Αν βαλω canary, θα υπαρχει παραλληλα με τον stable chrome ή θα μπει απο πανω? Και καθε ποτε εχει ενημερωσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλω canary, θα υπαρχει παραλληλα με τον stable chrome ή θα μπει απο πανω? Και καθε ποτε εχει ενημερωσεις? 

 

 

ναι, θα τρεχει παραλληλα με τον stable σε δικο του προφιλ. αναβαθμιζεται καθε μερα. μην τον εχεις ομως για κυριο browser, γιατι αρκετες φορες γινεται unstable,χαλανε addons η αφαιρουν/προσθετουν λειτουργιες με καθε νεο update. 

 

παντως ο chromium δουλευει κανονικα, δοκιμασες να σβησεις τα προφιλ και installation folder του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chrome 45 launches without NPAPI plugin support

http://www.ghacks.net/2015/09/02/chrome-45-launches-without-npapi-plugin-support/

 

Αυτη ειναι πραγματικη ειδηση για τον chrome 45. Npapi τελος, ουτε με το switch δεν θα δουλευουν πλεον. Αντε να ακολουθησουν και οι υπολοιποι (γκουχ ff γκουχ).

Αυτο για την απαγορευση του flash στις διαφημησεις ειναι ενα ακομα click bait για τον απλο χρηστη.

 

@Killik

Τα δοκιμασα αυτα που λες αλλα δεν ειχανε αποτελεσμα. Δεν πειραζει, τωρα ειμαι με chrome + chrome canary για να βλεπω τις εξελιξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γίνεται το new tab να μη δείχνει το πεδίο αναζήτησης Google και να δείχνει σε όλη τη σελίδα τις μικρογραφία του speed dial;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χτες δεν μου ανοιγει ουτε ο canary! Και βρηκα τι φταιει: τα xp μου. Για να μου φυγει η περιεργεια, εστησα και ενα vmware με xp home οπου κανει ακριβως τα ιδια.

Η google εχει ανακοινωσει πως θα κοψει την υποστηριξη στον chrome στο τελος του 2015. Και απ' οτι βλεπω, ξεκινησε ηδη απο τον canary. Ο canary, οπως και ο chromium, ειναι ηδη στην εκδοση 47 και απλα δεν παιζουν σε xp. Βγαζουν ενα σφαλμα σχετικο με το kernel32.dll.

 

Για οσους ειναι ακομα με xp, και εγω μεσα σε αυτους, καλη τυχη στην αναζητηση νεου browser.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...