Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραια σ'ευχαριστω! ξετικαρω και το malware domain list?!

yeap

 

Να ξαναπω οτι προτείνω αυτές τις ρυθμίσεις μονο αμα δημιουργειτε πρόβλημα στην εμφάνιση κανονικών σελίδων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω 2 προβληματα

 

1. Οταν ανοιγω τον chrome ξαφνικα η αναλυση ολου του υπολογιστη αλλαζει προς το χειροτερο..Αποτελεσμα να βλεπω τα παντα στον chrome μεγενθυμενα καθως κ στην επιφανεια εργασιας..Οταν τον κλεινω η αναλυση επανερχεται στο κανονικο,,

 

2. Η ποιοτητα ηχου ειδικα στα βιντεακια του youtube ειναι αθλια..Δεν συμβαινει το ιδιο με mozilla..

 

Πριν μου εμφανιστουν αυτα τα προβληματα ο chrome δεν ανοιγε κ μου εβγαζε το μηνυμα '' η εφαρμογη απετυχε να ξεκινησει επειδη η ρυθμιση παραμετρων σε παραθεση δεν ειναι σωστη..Τον εγκατεστησα ξανα κ το προβλημα λυθηκε αλλα μου προεκυψαν τα αλλα..Εχω windows vista..Θα ηθελα μια βοηθεια..

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Chromium σε linux δεν εμφανίζεται καμία εικόνα στη σελίδα new tab. Καμία ιδέα πως θα μπορούσα να το διορθώσω;

Έχω κάνει απεγκατάσταση, διαγραφή φακέλου profil, επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.

 

 

Ευχαριστώ!

post-70970-0-59885900-1444277682_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Chromium σε linux δεν εμφανίζεται καμία εικόνα στη σελίδα new tab. Καμία ιδέα πως θα μπορούσα να το διορθώσω;

Έχω κάνει απεγκατάσταση, διαγραφή φακέλου profil, επανεγκατάσταση αλλά πάλι τα ίδια.

 

 

Ευχαριστώ!

Upstream bug ειναι

https://code.google.com/p/chromium/issues/detail?id=475108

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εχω 2 προβληματα

 

1. Οταν ανοιγω τον chrome ξαφνικα η αναλυση ολου του υπολογιστη αλλαζει προς το χειροτερο..Αποτελεσμα να βλεπω τα παντα στον chrome μεγενθυμενα καθως κ στην επιφανεια εργασιας..Οταν τον κλεινω η αναλυση επανερχεται στο κανονικο,,

 

2. Η ποιοτητα ηχου ειδικα στα βιντεακια του youtube ειναι αθλια..Δεν συμβαινει το ιδιο με mozilla..

 

Πριν μου εμφανιστουν αυτα τα προβληματα ο chrome δεν ανοιγε κ μου εβγαζε το μηνυμα '' η εφαρμογη απετυχε να ξεκινησει επειδη η ρυθμιση παραμετρων σε παραθεση δεν ειναι σωστη..Τον εγκατεστησα ξανα κ το προβλημα λυθηκε αλλα μου προεκυψαν τα αλλα..Εχω windows vista..Θα ηθελα μια βοηθεια..

 

 

To πρωτο προβλημα λυθηκε..Το δευτερο ακομα παραμενει..Ολος ο chrome δειχνει να δουλευει κανονικα εκτος απο τη στιγμη που ανοιγω καποιο βιντεο  στο youtube η στο facebook..O ηχος φαινεται να κολαει με καποια μικρα παρασιτα..Ειναι πολυ περιεργο κ δεν ξερω αν σχετιζεται με καποιο update..Δεν υπαρχει ενας χακερ εδω μεσα να βοηθησει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την βοήθειά σας:

Τις τελευταίες ημέρες μου εμφανίζονται κάτι "πανέμορφα" μαύρα κουτάκια στον Chrome, τα οποία εξαφανίζονται όταν κάνω scroll τη σελίδα...

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά την βοήθειά σας:

Τις τελευταίες ημέρες μου εμφανίζονται κάτι "πανέμορφα" μαύρα κουτάκια στον Chrome, τα οποία εξαφανίζονται όταν κάνω scroll τη σελίδα...

Καμιά ιδέα;

Ανεξαρτήτου σελίδας εμφανίζονται;

Αν όχι καθάρισε τη cache, CTRL+H μόνο τη προσωρινή μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανεξαρτήτου σελίδας εμφανίζονται;

Αν όχι καθάρισε τη cache, CTRL+H μόνο τη προσωρινή μνήμη.

Ναι, ανεξαρτήτου σελίδας... Έκανα αυτό που είπες και περιμένω να δω εάν φτιάξει. Πάντως θα δοκιμάσω να ανεβάσω screenshot εάν συνεχιστεί.

 

Νεότερη ενημέρωση:

Κάνει ακριβώς τα ίδια!

Επεξ/σία από fever25
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ Chrome και Firefox (σε macbook του 2009, snow leopard) και τελευταία με το που ανοίξω chrome σερνονται τα πάντα όλα. Κάνω τακτικά καθαρισμός cache και ανοίγω μόνο συγκεκριμένες σελίδες στο chrome (πx facebook) και οι καθυστερήσεις μου θυμίζουν σύνδεση προηγούμενης δεκαετίας.

 Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με παραμετροποίηση του chrome γιατί δεν είναι ο βασικός μου browser. Παίζει να έχει κάποιες default ρυθμίσεις που του αλλάζουν τα φώτα; Ή τι άλλο μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις πραγματοποιήσει αλλαγή στα plugins του browser αν ναι (ίσως δεν θυμάσαι!) τότε κάνε μία επαναφορά από τη σελίδα chrome:/flags
Αν δεν αποκατασταθεί ο περιηγητής κάνε επαναφορά του chrome στη default κατάσταση, αν σου αποθηκεύει η Google τα extensions και τους σελιδοδείκτες η διαδικασία αποκατάστασης θα είναι γρήγορη.
Προτού κανείς την επαναφορά κάνε έξοδο από το λογαριασμό σου και αποσύνδεση μέσα από τις ρυθμίσεις του chrome μετά διέγραψε τα πάντα με CTRL+H

Επεξ/σία από darkdragon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...