Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόσθετο με δυνατότητες να ανοίγει πολλαπλά plain text links;

Αντίστοιχο για τον Firefox είναι το Selection Links.

Το μόνο που μπόρεσα να βρω είναι το LinkMiner αλλά δεν κάνει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει πρόσθετο με δυνατότητες να ανοίγει πολλαπλά plain text links;

Αντίστοιχο για τον Firefox είναι το Selection Links.

Το μόνο που μπόρεσα να βρω είναι το LinkMiner αλλά δεν κάνει δουλειά.

Τσεκαρε το ''uSelect iDownload''!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα. εβαλά και εγω chrome γιατι ο μοζιλα αν και τον ειχα πολλα χρονια, πλεον δεν αντεχοταν. τελευταια κολουσε συνεχεια και καθως πλξκτρολογουσα εξαφανιζε γραμματα....

 

θελω να κανω τονchrome σαν το μοζιλλα. βρηκα αρκετα εξτενσιονς αλλα δεν εχω βρει για τα παντα

θελω τα εξης

 

ενα εξτενσιον που να κανει backup ala febe

ενα εξτενσιον που να εμφανιζει και αλλα πληκτρα πανω αριστερα, οπως το close, undo closed tab κτλ

ενα εξτενσιον που να κανει τον chrome οποτε παω να κατεβασω ενα τορεντ, να σωζει το τορρεντ στα temp (οπως στο φαιαρφοξ) και να το ανοιγει αυτοματα με την προεπιλεγμενη εφαρμογη(ή να με ρωταει με τι να το ανοιξω).να μη τα σωζει στο δντεσκτοπ και αυτα.

ενα εξτενσιον για να μανατζαρω ευκολα αυτα που εχουν κατεβει οπως στο φαιαρφοξ που ειχε αντον που μικραινε σε ενα μικρο κουτακι το τι ειχε κατεβει...

ενα εξτενσιον να κανει πιο μικρα τα icons στην bookmarks toolbar.

ενα εξτενσιον ν εμφανιζει εικονιδιο για γρηγορη προσβαση στα μπουκμαρκς.

ενα εξτενσιον να κανω preview σελιδες πριν κλικαρω για να μεταφερθω σε αυτες

ενα εξτενσιον να προσθεσει ενα Button για new tab

αυτα. αν σκεφτω κατι αλλο θα ποσταρω. ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει φτασει στο σημειο να θελει extension για να κανει αναιρεση της καρτελας που εκλεισε κατα λαθος, για μενα ειναι καμμενος :P

Ctrl+shift+t = undo closed tab και τερμα. Δουλευει σε ολους τους browsers που εχουν καρτελες.

 

To να μην σωζει αυτο που κατεβαζει πριν το ανοιξει δεν γινεται. Ειναι γνωστο προβλημα του chrome και προσφατα η google ειπε πως θα το κοιταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ειμαστε καμενοι. το θεμα ειναι να σου δειχνει πχ τις δεκα τελευταιες καρτελες που εκλεισες και να διαλεξεις ποια θα ξανανοιξεις. για τα αλλα εξτενσιονς υπαρχει τιποτα? ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καιμολις βρηκα ακομα ενα προβλημα και πλιζ βοηθηστε. ειναι 2 σαιτ τα οποια ανοιγουν κανονικα με φιαρφοξ και εξπλορερ. ο chrome δε με αφηνει. το ενα λεει

 

Warning: Something's Not Right Here!

www.electricrequiem.com contains content from kifobn.in, a site known to distribute malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.

We have already notified kifobn.in that we found malware on the site. For more about the problems found on kifobn.in, visit the Google Safe Browsing diagnostic page.

 

το αλλο λεει

 

he site's security certificate is not trusted!

You attempted to reach www.blue-whitegt.com, but the server presented a certificate issued by an entity that is not trusted by your computer's operating system. This may mean that the server has generated its own security credentials, which Google Chrome cannot rely on for identity information, or an attacker may be trying to intercept your communications.

You should not proceed, especially if you have never seen this warning before for this site.

 

 

 

και στα 2 σαιτ παταω proceed anyway, αλλα δε με βαζει στις σελιδες με τιποτα. και δεν εχει και πουθενα να κανω exceptions να μπαινω εκει. μου εχει σπασει τα νευθρα. καμια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μου προέκειψε ενα πρόβλημα με τον chrome, μου βγαζει :σφαλμα εφαρμογής..(η οδηγια στο 0χ50206a5 αναφερθηκε στη μνημη στο 0χ50206a5.Η μνήμη δεν ειναι δυνατον να ειναι written)

Και οταν ανοιγω καποια σελιδα μου βγαζει επανω : Παρουσιάστηκε σφάλμε στην προσθήκη:Schockwave Flash

και δεν παιζουν "παραθυρα"με κινουμενες εικόνες..Το zοο.gr ας πουμε δεν ανοιγει καθόλου...

 

Τον εχω απεγκαταστησει 3 φορες και καθε φορα κανει το ιδιο πραγμα....

 

Καμια ιδέα του τι τρεχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και 1 μολις μηνα βαλει τον Chrome σαν default(μετα πο χροοοοονια με firefox) και ο αχρηστος ηδη βγαζει προβληματα. Καθε φορα που παω να κατεβασω οποιοδηποτε αρχειο, crashαρει...Τι ειναι αυτα ρε? Για τετοια αξιοπιστια μιλαμε? Ακουγα και διαβαζα τα καλυτερα και εχω απογοητευτει. Με τον firefox τοσα χρονια, ελαχιστα προβληματα,ποτε τοσο σοβαρα.

 

Τελος παντων, γνωριζει κανεις τι παιζει με αυτο?Ειναι γνωστο προβλημα κι αν ναι πως φτιαχνεται? Προφανως εκανα uninstall και install ξανα αλλα δε διορθωθηκε. Παιζει conflict με κατι ισως?

 

Δε λεω, εχει τα θετικα του γι'αυτο αλλωστε μπαινω στο κοπο να βρω λυση αλλιως θα τον εδινα σουτ και θα ξεμπερδευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εβαλά και εγω chrome γιατι ο μοζιλα αν και τον ειχα πολλα χρονια, πλεον δεν αντεχοταν.

 

αφου τον χρησιμοποιεις πολλα χρονια,σημαινει οτι το profile θα εχει γινει βαρυφορτωμενο και messy.

δοκιμασες να τον τρεξεις με ενα καθαρο προφιλ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...