Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aυτο συμβαίνει και σε πολλές άλλες Σελίδες..

 

Είναι Bug μόλις μου έστειλαν απάντηση σε email και προωθείται για αναβάθμιση στο επόμενο Update μάλλον, οπού θα προστεθεί και η Προεπισκόπηση εκτύπωσης που δεν υπάρχει στον Chrome.

 

Καρμεν Πιστεύω ότι η εκδοσή 12 του Chrome Θα ξεπεράσει κατά πολύ τον Firefox και θα είναι πραγματικά αχτύπητος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Απο χτες το απογευμα περασε η 10.3 εκδοση του flash στον Chrome 11.0.696.68 (..γιατι αραγε), flash το οποιο δεν εχει ακομα δωσει επισημα σε κυκλοφορια η Adobe. Το update του flash αναμενεται αργοτερα σημερα.

http://www.computerw...layer_to_Chrome

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα το πρωι περασε αυτοματα τη 13 dev(ειχα απο πριν τη 12 dev)και το πρωτο που προσεξα κατευθειαν ειναι η ενσωματωση instant στην url bar οπως ακριβως ειναι το google instant.Nice... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλεόν και προεπισκόπηση εκτύπωσης (default).

 

Αλλά τι να το κάνω που 2 στις 10 σελίδες μου κολλάνε. Και κάποιες άλλες που έχουν φόρμες (σοβαρά Portals) δεν κάνουν submit τα αποτελέσματα.

 

To 1o download της ημέρας μένει πάντα στο "Starting" και ποτέ δεν κατεβαίνει. Εκνευριστικό αν είναι από Hotfile, Rapidshare κλπ που καταγράφουν την Ip και δεν σου επιτρέπουν 2ο κατέβασμα.

 

Τέλος στην εκκίνηση, ενώ το πρόγραμμα ανοίγει αμέσως ότι url του δίνω δείχνει να αργεί να την επεξεργαστεί

 

Γύρισα πάλι σε Opera.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις πως μπορω να μεταφερω τα tabs κατω απο την address bar; Εχω προβλημα με το dumeter και δε μπορω να κλεινω τα tabs που βρισκονται πανω του.

 

Επισης ποια θεωρειτε τα καλυτερα addons για τον chrome;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερετε που μπορω να βρω μαζεμενες ολες τις παλιοτερες εκδοσεις για Chrome,Chrome Canary και Chromium?

να ειναι απο εκδοση 8 η 9 και μετα.στο google δεν εχω βρει καποιο σαιτ που να εχεις τις παλιοτερες εκδοσεις,κυριως τις Canary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως απενεργοποιω τα ads στα βιντεο του youtube; Εχω το adblock και την συγκεκριμενη επιλογη, αλλα εξακολουθει να μου τα δειχνει! Στον firefox λειτουργει μια χαρα παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος theme manager για τα themes του Chrome? εκτος του chromium theme manager ο οποιος δεν δουλευει.

η θα πρεπει καθε φορα να μπαινω στο web store του chrome και να ξανακανω install τα themes οποτε θελω να αλλαζω το τρεχων theme? :confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Hello all! :)

 

Πλέον ο ff δεν παλεύεται άλλο και αποφάσισα να μετακομίσω στον chrome μια και καλή (<- καιρός μου ήταν θα πείτε οι πιο πολλοί, αλλά... :P).

 

Τα περισσότερα από τα πρόσθετα που είχα στον ff τα βρήκα και στον chrome. Απλά για αυτά που δεν βρήκα θέλω να μου προτείνετε αντικαταστάτες αν γίνεται:

 

Linkfication (όχι ότι με καίει το συγκεκριμένο ιδιαίτερα, απλά θα μου άρεσε να υπήρχε :) ).

 

ΒΒcodeXtra (με έχει καταβολέψει :D )

 

Ant Video Downloader (ή κάποιο καλό video downloader)

 

Και επίσης, αν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι σε στυλ Moz Bockup για να παίρνω backup όλο το προφιλ του chrome.

 

Αυτά τα ολίγα και σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και επίσης, αν υπάρχει κάποιο προγραμματάκι σε στυλ Moz Bockup για να παίρνω backup όλο το προφιλ του chrome.

Για το συγκεκριμενο μπορεις να χρησιμοποιησεις την built in ιδιοτητα που εχει στο Options-->Personal Stuff-->Sync, οπου μπορεις να κανεις sync ολο το προφιλ σου με τον google λογαριασμο σου.Απιστευτα βολικο, ποσο μαλλον οταν εχεις να κανεις με μπολικες συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια.....θα ηθελα να κανω μια ερωτηση

γινεται στον chrome να αποθηκευσω καπως τους κωδικους μου απο το mail μου και απο αλλα τετοια???

ωστε να τα χρησιμοποιησω στο λαπτοπ μου μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...