Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα σε ολους.Μολις εκανα την εγγραφη μου εδω για να ζητησω βοηθεια.Σημερα το "Προσαρμογη και ελεγχος του Google Chrome" εγινε κιτρινο και μου ζηταγε ενημερωση του chrome.Δεν ολοκληρωθηκε ομως και μου εβγαλε το εξης μηνυμα


"Έκδοση 35.0.1916.153 m


Αποτυχία ενημέρωσης (σφάλμα: 7)Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά τον έλεγχο για ενημερώσεις: Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του Google Chrome λόγω ασυνεπών ρυθμίσεων της Πολιτικής ομάδων του Google Update. Χρησιμοποιήστε το Πρόγραμμα επεξεργασίας της πολιτικής ομάδων για να ορίσετε την παράκαμψη πολιτικής ενημερώσεων για την εφαρμογή Google Chrome Binaries και δοκιμάστε ξανά. Για λεπτομέρειες, ανατρέξτε στη διεύθυνση http://goo.gl/uJ9gV."


Σκεφτηκα να διαγραψω και να εγκαταστησω ξανα τον chrome αλλα ουτε αυτο εγινε.Οποιος μπορει ας με βοηθησει γιατι κοντευω να σκασω....Ευχαριστω


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η τελευταία έκδοση έχει προβλήματα στα fonts...

Π.χ. το π βγαίνει italic και λεπτότερο κλπ ... Εχω δοκιμάσει κωδικοποιιήσεις, απεγκαταστησεις ... τι να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απενεργοποιησε το hardware acceleration.

η ρυθμιση υπαρχει στα settings, κατω κατω στο τελος της σελιδαςε.

Δυστυχώς τίποτα!

Εντωμεταξύ το κείμενο σου όταν το βλέπω στο post σου έχει το π στραβό και μέσα στην παράθεση δείχνει Οκ, όπως ΟΚ δείχνει και το τώρα που γράφω την απάντηση μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, διάβασα ένα άρθρο για τον Google Chrome 64 bit, ότι είναι η τελευταία beta έκδοση του google chrome και ότι είναι πολύ γρήγορος. Ψάχνοντας να τον βρω να τον κατεβάσω, βρήκα και τον google chrome canary, ποια είναι η διαφορά των δύο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Καλησπέρα, διάβασα ένα άρθρο για τον Google Chrome 64 bit, ότι είναι η τελευταία beta έκδοση του google chrome και ότι είναι πολύ γρήγορος. Ψάχνοντας να τον βρω να τον κατεβάσω, βρήκα και τον google chrome canary, ποια είναι η διαφορά των δύο?</p>

 

Εχει βγει stable 64αρα αν θελεις να δοκιμασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω χρησιμοποιω μόνο Firefox αλλά ε εχω εγκατεστημενο και τον Chrome μπας και τον χρειαστω. Αλλά το θεμα ειναι οτι που και που, καθε πχ 15-30 μερες, προσπαθει να κανει ανανεωση στον Chrome χωρις εγω να του εχω πει να κανει τιποτα, το κανει δηλαδη στο "παρασκηνιο", και μου "τρωει CPU" καθυστεροντας τον υπολογιστη, ενω εγω δεν θελω να το κανει αυτο. Τις τελευταιες δε 2 μερες(χθες και σημερα) το εχει κανει 6 φορες!!!!!! Θανατος στην Google :mad: :mad: απο μερους μου και ας μεινω με το Bing το Yahoo και το Duck Duck Go!!!!

 

Φυσικα καμια φορα δεν το αφηνω να ολοκληρωσει και το τερματιζω απο την διαχειριση εργασιων. Μαλιστα το εχω απενεργοποιησει και παλιοτερα απο τις υπηρεσιες, απο την εκκινηση, αλλα αυτο εκει επιμενει να προσπαθει να κανει update. :-( Τις τελευταιες 2 μερες ειναι ανυποφορο, καθε λιγες ωρες προσπαθει.

 

Οποτε τι μπορω να κανω για να σταματησει δια παντος αυτο? Κατι λυσεις που ειδα στο ιντερνετ οπου πρεπει να κατεβασω ενα αλλο προγραμμα για να το κανω ειναι ανεπιτρεπτες(σιγα μην πρεπει να λυσω και το Κυπριακο για να μην κανει αυτοματα update το Chrome).

Εαν δεν μου υποδειξετε τιποτα, ελπιζω με μια απεγκατασταση του Chrome να λυθει δια παντος το ζητημα, αν και με την Google ποτέ δεν ξερεις αν δεν προσπαθησει να στο ξανα-εγκαταστησει στο παρασκηνιο. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update τρεχει μεσω μιας προγραμματισμενης εργασιας των windows, οποτε μπες στον πινακα ελεγχου και σβηστη. Αν και νομιζω πως καπου μεσα στις ρυθμισεις του chrome υπαρχει η σχετικη επιλογη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update τρεχει μεσω μιας προγραμματισμενης εργασιας των windows, οποτε μπες στον πινακα ελεγχου και σβηστη. Αν και νομιζω πως καπου μεσα στις ρυθμισεις του chrome υπαρχει η σχετικη επιλογη...

 

Εμ μεσα απο τις ρυθμισεις του Chrome το ειχα και εχω βγαλει αλλά αυτο επιμενει.

Αυτο με τον πινακα ελεγχου δεν το καταλαβα. ΟΚ μπηκα αλλά που να παω? Βαζω και αναζητηση(στον πινακα ελεγχου) για Chrome αλλά δεν βγαζει τιποτα.

 

 

EDIT:

Σκεφτηκα να γραψω προγραμματισμενες εργασιες and wha-la!

Μου εβγαλε μια βλακεια που δεν την εχω ξαναδει("χρονοδιαγραμμα εργασιων") και πατωντας στο "Βιβλιοθηκη χρονοδιαγραμματος" εχει:

GoogleUpdateTaskUserS-1-...μπλαμπλα.....  Στις 11:56 καθε μερα και επαναληψη καθε μια ωρα!

GoogleUpdateTaskMachineUA Στις 10:03 καθε μερα και επαναληψη καθε μια ωρα!

 

Τωρα το πως διαολο οριστηκαν αυτα ενας θεος ξερει!!!!!

Διοτι εως και προχθες δεν εκανε καθε λιγο και λιγακι προσπαθεια update, οπως κανει τις τελευταιες 2 μερες. Αν και δεν κανει καθε ωρα οπως ειναι προγραμματισμενο αλλά τελος παντων.

 

Τωρα τι κανω? Τα απενεργοποιω προφανως....

Να δουμε εαν αυτο θα λυσει το θεμα ή η Google εχει και αλλους ασσους στο μανικι της να με βασανιζει!! :mad: (Διοτι στο ιντερνετ που διαβασα για λυση εγραφε οτι η μόνη λυση για να απενεργοποιησω τα αυτοματα updates στο παρασκηνιο του Google Chrome ειναι να κατεβασω ενα προγραμμα(της Google νομιζω) και να κανω 9 βηματα που ελεγε. Και μερικοι μαλιστα που το εκαναν δεν δουλεψε και επρεπε να κανουν ΚΑΙ μια προσθηκη στην registry και να βαλουν τον καταλληλο "διακοπτη". Τελειως τραγικο.)

 

Τhanks!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλ'το να εκτελειται μια φορα τη μερα και χωρις επαναληψη πχ.

Αν το διαγραψεις, μετα θα πρεπει να ανοιγεις τον chrome και να πηγαινεις στο about chrome για να τον αναγκαζεις να κοιταξει για update.

Αυτα μπαινουν με την κανονικη εγκατασταση του chrome. Και ο ff εχει αντιστοιχο system service πλεον που κανει αυτη τη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλ'το να εκτελειται μια φορα τη μερα και χωρις επαναληψη πχ.

Αν το διαγραψεις, μετα θα πρεπει να ανοιγεις τον chrome και να πηγαινεις στο about chrome για να τον αναγκαζεις να κοιταξει για update.

Αυτα μπαινουν με την κανονικη εγκατασταση του chrome. Και ο ff εχει αντιστοιχο system service πλεον που κανει αυτη τη δουλεια.

 

Μα αυτο ειναι το θεμα. Ο,τι θελω να μην κανει τιποτα εαν δεν το πω εγω!!

ΜΙΣΩ ΘΑΝΑΣΙΜΑ τα αυτοματα updates σε ολα. :-D Θελω εγω οποτε αποφασισω να κανει update ή οτιδηποτε αλλο και να μην παιρνει καμια πρωτοβουλια. Οποτε μακαρι να δουλεψει και να μην με ξαναενοχλησει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...