Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα firefox fanboy που χρησιμοποιει chrome.μαλιστα. :rolleyes:

 

εντωμεταξυ το σημειο οπου λεω πως χρησιμοποιω το flashblock επειδη παρουσιαζει προβλημα το flash,το προσεξες;

 

 

και μιας και μιλαμε για προβληματα με το flash στον chrome,εχει κανεις αλλο το προβλημα να σταματανε τα βιντεο στο youtube μετα απο λιγο ενω παιζουν;

 

Είδες που τελικά χρησιμοποιείς flash στα videos... Δεν έχει σημασία αν το χρησιμοποιείς στο youtube ή στο farmville... είναι το ίδιο πρόγραμμα-plugin.

 

Και τώρα θα απαντήσεις... Μα δεν έβλεπα κανένα video κατα την διάρκεια του κρασαρίσματος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχμμ... To ποστ μου εννοείς; :confused:

οχι δεν πηγαινε σε σενα το post μου.

Στον dark side που trollaρει χωρις προφανη λογο.

 

και μιας και μιλαμε για προβληματα με το flash στον chrome,εχει κανεις αλλο το προβλημα να σταματανε τα βιντεο στο youtube μετα απο λιγο ενω παιζουν;

οχι, εγω δεν εχω θεμα με τα videos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτος δεν ειναι λογος να μην βαλεις FF,απο την στιγμη που υπαρχουν skins τα οποια τον μετατρεπουν να δειχνει ολοιδιος με τον chrome.

και μαλιστα πιανουν και λιγοτερη επιφανεια στην οθονη,απο οτι ο ιδιος ο chrome.

Eνα theme που βρηκα για chrome ηταν μια αηδια και μιση.Καμια σχεση με chrome.

 

 

το χρονομετρησες με ρολοι; :rolleyes:

 

εντωμεταξυ το προβλημα δεν ειναι οτι αργει να φορτωσει.το προβλημα ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα στην σελιδα,μεχρι να φορτθει πληρως.

πριν λιγο ημουν στο softpedia,και οχι μονο αργουσαν να φορτωθουν τα νεα λινκς που ανοιξα,ειχε παγωσει και η αρχικη σελιδα ενω οσες σελιδες του aicn ειχα ηδη ανοιχτες,μου βγαλανε error.

τελικα αναγκαστηκα να κανω restart τον chrome.

 

Δεν εχω προβλημα να γραψω κατι που δεν ισχυει...οπως παραδεχτηκα οτι στον 13 υπαρχουν τραγικα προβληματα διαχειρησης μνημης με freezarisma στα πολλα tabs ετσι και οταν ανοιξα αρθρα στο εν λογω site στον chrome ειχαν φορτωσει κανονικα (οχι placebo σκρολαρα κανονικα)ενω στον firefox υπηρχε για 2-3 secs η ενδειξη του loading και στο οποιο επισης μπορουσα να σκρολαρω κανονικα αλλα δεν ειχε φορτωσει ακομα το flash περιεχομενο.

 

σε αυτούς που freezarei δοκιμάσατε να απενεργοποιήσετε το hardware acceleration ?

 

γράφετε στιν μπάρα διευθύνσεων about:flags και από εκεί

GPU compositing on all pages το βαζετε στο disable και το Override software rendering list στο disable

 

κλεινετε ανοίγετε το chrome και δοκιμάζετε ξανά της ίδιες σελίδες.....

Thanks για το info....θα το δοκιμασω.

 

To καταλαβα οτι μπερδευτικαμε.. :)

 

Ειχες πει πιο πανω:

 

Εαν μιλας για τον DJTaurus που προτεινε να βαλουμε την dev,

εννοουσε την dev της εκδοσης 14 οχι της 13

 

Eκανα λαθος με το link που προτεινα.

Την 15 dev εκδοση εννοουσα αλλα το Link που εδωσα ηταν η beta 14.

http://www.google.com/chrome/eula.html?extra=devchannel&platform=win

Επεξ/σία από DJTaurus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ΕΣΥ φταις δηλαδη!!

Και μας εχεις εδω και τσακωνομαστε σαν τα κοτοπουλα..! :rolleyes:

 

Ειδες σημαντικη διαφορα? Αξιζει λες?

Γιατι "πασχισα" να γυρισω στην stable.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ΕΣΥ φταις δηλαδη!!

Και μας εχεις εδω και τσακωνομαστε σαν τα κοτοπουλα..! :rolleyes:

 

Ειδες σημαντικη διαφορα? Αξιζει λες?

Γιατι "πασχισα" να γυρισω στην stable.

 

Εσβησα APPDATA και λοιπα καταλοιπα...εκανα clean install και θελω να τον ξαναδουλεψω να δω αν θα ξαναfreezarei...αν ναι θα τον δοκιμασω χωρις το hardware acce. και βλεπουμε.Ο dev δεν μου freezare οσο τον ειχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσβησα APPDATA και λοιπα καταλοιπα...εκανα clean install και θελω να τον ξαναδουλεψω να δω αν θα ξαναfreezarei...αν ναι θα τον δοκιμασω χωρις το hardware acce. και βλεπουμε.Ο dev δεν μου freezare οσο τον ειχα.

Ωραια, ποσταρε αποτελεσματα οταν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανοίγω συγκεκριμένες ιστοσελίδες (πχ Gmail, Youtube) χρησιμοποιώντας τον Chrome ξεκινάει να "φορτώνει", ολοκληρώνεται η φόρτωση της ιστοσελίδας αλλά το εικονίδιο αριστερά στο Tab του Chrome ακόμα περιστρέφεται! Αυτό γίνεται συγκεκριμένα στο Gmail. Στο Youtube, όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές φορτώνει κανονικά τα clips αλλά συνεχίζει να περιστρέφεται μέχρις ότου ολοκληρωθεί το φόρτωμα του clip! Αυτό δεν το έχω παρατηρήσει στον FF και IE και υπέθεσα ότι κάτι "τρέχει". Οι ιστοσελίδες λειτουργούν κανονικά αλλά ο browser κάτι περιμένει (συνήθως γραφεί στο status bar: Waiting for www.mysite....)

 

Μήπως το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος; Έχω ψάξει για λύσεις στο διαδίκτυο άλλα ο καθένας γράφει και κάτι διαφορετικό, έχω δοκιμάσει πολλά απ' αυτά αλλά η περιστροφή συνεχίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα δεν εχω μονο εγω αδικαιολογητα (εξαπυρηνος με 8gb ram) κολληματα με τον chrome,τοσο σπαστικα που ψαχνω για αλλον browser

 

ειμαι στην τελευταια stable εκδοση 13.Χ,εχω 7 add ons και τον εχω ρυθμισει να κασαρει στην ram (ram drive)

 

απαραδεκτος ρπμ και πανω που τον ειχα βολευτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από σχεδόν 2 χρόνια αναγκάζομαι λόγω μηδενικής υποστήριξης σε touch/multitouch οθόνες να πάω στον firefox 7. ακόμα και το sunspider του firefox είναι πιο γρήγορο από του chrome. και όλα αυτά με 3-4 addons. τι να πω. από μνήμη τρώει άνετα (με τα ίδιο ακριβώς πάντα tabs) πάνω από το 50% παραπάνω από τον firefox.

 

απογοητεύτηκα πλήρως. μιλάω για εκδόσεις 12 και πάνω μέχρι 15. και είχα βολευτεί πολύ το sync (plugins και όλα) :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό Chrome στο EeePC του αδερφού μου και παρατήρησα δύο πολύ ενοχλητικά προβλήματα:

 

1. Έχοντας στο υπόβαθρο ανοικτό και παγωμένο έναν video player, κατά διαστήματα συμβαίνει όταν σκρολλάρω μία σελίδα στον Chrome να μου εμφανίζει στο viewport του ένα artifact που είναι ακριβώς αντίτυπο της seek bar του video player. Άλλες φορές σε ένα σημείο μόνο, άλλες σε πολλαπλά (σαν πολλά evil twins που με περικυκλώνουν! :lol: )

2. Κάποιες φορές το παράθυρο του Chrome γίνεται σαν «διάφανο» στα κλικς, με αποτέλεσμα ένα mouse click π.χ. σε κάποιο από τα ανοικτά tabs να κάνει fall-through και να παίρνει focus το παράθυρο που βρίσκεται από «πίσω» (συνήθως Windows Explorer ή άλλη εφαρμογή)

 

Έχει συναντήσει κανείς τα παραπάνω και αν ναι, μήπως λύνονται με κάποιον τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

 

Χρησιμοποιώ τον τελευταίο καιρό Chrome στο EeePC του αδερφού μου και παρατήρησα δύο πολύ ενοχλητικά προβλήματα:

 

1. Έχοντας στο υπόβαθρο ανοικτό και παγωμένο έναν video player, κατά διαστήματα συμβαίνει όταν σκρολλάρω μία σελίδα στον Chrome να μου εμφανίζει στο viewport του ένα artifact που είναι ακριβώς αντίτυπο της seek bar του video player. Άλλες φορές σε ένα σημείο μόνο, άλλες σε πολλαπλά (σαν πολλά evil twins που με περικυκλώνουν! :lol: )

Έχει συναντήσει κανείς τα παραπάνω και αν ναι, μήπως λύνονται με κάποιον τρόπο;

Δεν θα ελεγα το παραπανω ακριβως: αμα βλεπω το ενα video μετα το αλλο στο youtube,

καμια φορα απο κατω ειναι ολα ασπρα, εαν κανεις scroll down θα δεις το αντιτυπο τoυ πλαισιου του video.

καπως ετσι (βρηκα την εικονα απο το ιντερνέ): http://img594.imageshack.us/img594/8582/chromepic2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...