Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα.εδω και αρκετο καιρο ο chrome  οταν παταω να κλεισει κανει σχεδον 3 δευτερολεπτα κλεισει..εχω ενεργοποιημενο το adblock.  να το σβησω και να τον κανω παλι εγκατασταση? η μπορει να παιζει κατι με σκληρο η ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε win8.1 με δεξί click στο task bar shortcut και πατώντας είτε new window είτε new incognito είτε google chrome δεν ανοίγει τίποτα παρά μόνο με αριστερό click.

 

Το ίδιο και με mozilla αλλά το winamp μια χαρά, γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BOHΘΕΙΑ! Μετά το Udate δεν ανοίγει...

 

Σημερα έκανα update στον chrome.

 

Eτρεχε ώς είχε, 1+ χρόνο, χωρίς να κάνει update αυτόματα (ήταν version  31. κάτι).

 

Μετά την ενημέρωση δεν ξανάνοιξε :  ανοίγει η εισαγωγική σελίδα παγώνει και βγάζει μηνυμα "η εφαρμογή..σταματησε να λειτουργει..". Τον εγκατέστησα και απεγκατέστησα αρκετές φορές αλλά τίποτα. Η τωρινή version είναι 38.κάτι...

 

Mπορεί να με βοηθήσει κάποιος να βάλω έστω και παλιότερη έκδοση? Έχω vista home prem. SP2. Ευχαριστώ.

 

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω κ 5 μερες..Δεν ανοιγει κ μου βγαζει το ιδιο μηνυμα..Εχω απελπιστει.Δοκιμασα τα παντα..

1. Ετρεξα Antivirus δεν βρεθηκε κατι..

2. με Antimalware τα ιδια

3.Εγκατασταση απεγκατασταση παλι τιποτα..

Τι μπορει να ειναι?? Στα τοσα χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα με chrome..Θα το εκτιμουσα αν μπορουσε καποιος να βοηθησει..Δεν θελω να κανω πισωγυρισματα με Mozilla..:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα εδω κ 5 μερες..Δεν ανοιγει κ μου βγαζει το ιδιο μηνυμα..Εχω απελπιστει.Δοκιμασα τα παντα..

1. Ετρεξα Antivirus δεν βρεθηκε κατι..

2. με Antimalware τα ιδια

3.Εγκατασταση απεγκατασταση παλι τιποτα..

Τι μπορει να ειναι?? Στα τοσα χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα με chrome..Θα το εκτιμουσα αν μπορουσε καποιος να βοηθησει..Δεν θελω να κανω πισωγυρισματα με Mozilla.. :)

 

Δοκίμασε να κάνεις uninstall με το Revo uninstaller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να κάνεις uninstall με το Revo uninstaller.

 

To εκανα..οπως επισης χρησιμοποιησα κ ενα αλλο προγραμμα για να καθαρισουν τα registry..Παλι τιποτα..Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα..Ουτε θεμα Firewall φαινετε οτι ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα..οπως επισης χρησιμοποιησα κ ενα αλλο προγραμμα για να καθαρισουν τα registry..Παλι τιποτα..Δεν εχει λογικη αυτο το πραγμα..Ουτε θεμα Firewall φαινετε οτι ειναι..

 

Κάνε scan και με το Hitman Pro για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει κανένα malware το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εδώ και μέρες δε μου φορτώνει καλά τα βίντεο του youtube ο chrome και ανακάλυψα ότι αντί για το flash player τα παίζει με μία βλακεία που λέγεται html5. Στους άλλους browsers έχει κανονικά το flash player στο youtube. Τι μπορώ να κάνω για να παίζει με το ίδιο πρόγραμμα και στο chrome;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το html5 ειναι ο μελλοντικος αντικαταστατης του flash, οσο αφορα τα βιντεο στις διαφορες σελιδες τουλαχιστον. Δεν βασιζεται σε καποιο plugin για να τρεξει, ειναι native λειτουργια του browser οπως ειναι πχ το javascript. Το youtube, με το που αντιλαμβανεται πως εχεις chrome/chromium, γυρναει αυτοματα τον player του σε html5.

 

Μπορεις να βαλεις ενα προσθετο σαν αυτο για να το ξεγελασεις αν θες, αν και δεν ειναι λυση

https://chrome.google.com/webstore/detail/disable-youtube-html5-pla/enmofgaijnbjpblfljopnpdogpldapoc?hl=en

 

Επισης, με λιγο ψαξιμο θα βρεις και καποια howto που λενε να σβησεις το ταδε αρχειο του chrome για να του κοψεις την ικανοτητα για html5. Μην το κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα ένα howto βιντεάκι από αυτά που αναφέρεις, αλλά αρχεία εγώ δε διαγράφω, από ένστικτο και μόνο.

 

Έβαλα ένα add-on  για να κάνω τη δουλειά μου προσωρινά, γιατί τις τελευταίες μέρες πραγματικά μου είχε σπάσει τα νεύρα το html5. Δεν ξέρω, μπορεί να είναι καλό, γιατί τόσον καιρό δεν είχα καταλάβει τη διαφορά, αλλά πρέπει να το τελειοποιήσουν ώστε να λειτουργεί πάντα και να υποστηρίζει όλα τα βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε scan και με το Hitman Pro για να είμαστε σίγουροι ότι δεν έχει κανένα malware το pc.

 

Eκανα scan κ με αυτο το προγραμμα αλλα καμια αλλαγη..Δοκιμασα κ παλιοτερες εκδοσεις μηπως ηταν θεμα καποιας προσφατης αναβαθμισης αλλα τιποτα.. Ισως ειναι  ιος  που το δικο μου antivirus δεν ανιχνευει ..τι να πω..Παντως ειχα κ ενα θεματακι κ με τον opera. Καθε φορα που πηγαινα να καθαρισω το history με πεταγε..Δεν ξερω αν αυτο ειναι τυχαιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να διωξουμε αυτην την μαλακια με το χρωματισμενο και υπογραμισμενο text random λεξεων που εμφανιζουν pop-up οταν περνας το ποντικι απο πανω τους; Επισης εχει εδω και λιγες ωρες που μου πεταει ενα pop-up στο κατω μερος της οθονης του browser που μολις το κλεινω αυτοματα με μεταφερει στην κορυφη της σελιδας ή με παει ενα βημα πισω. WTF man; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τροπος να διωξουμε αυτην την μαλακια με το χρωματισμενο και υπογραμισμενο text random λεξεων που εμφανιζουν pop-up οταν περνας το ποντικι απο πανω τους; Επισης εχει εδω και λιγες ωρες που μου πεταει ενα pop-up στο κατω μερος της οθονης του browser που μολις το κλεινω αυτοματα με μεταφερει στην κορυφη της σελιδας ή με παει ενα βημα πισω. WTF man;

 

Κάνε scan με malwarebytes και AdwCleaner.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει γινει ηδη αυτο με το hitman pro, spybot και Avast. Τι παραπανω προσφερουν τα προγραμματα που προτεινεις; Να σημειωσω οτι ο Firefox δεν εχει ιχνος απο αυτες τις μαλακιες. Ο Chrome ειναι που γεμισε τετοιου ειδους χαζομαριτσες που απλα σπανε νευρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το AdwCleaner σε συνδιασμο με το Junkware Removal Tool και αν χρειαστει το Malwarebytes,
θα σου βγαλουν οτι μαλακια εχεις κολλησει στον Chrome.
Παντως μονος του ο chrome δεν εχει τιποτα απο αυτα που περιγραφεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...