Προς το περιεχόμενο

Google Chrome - Ερωτήσεις, προβλήματα και λύσεις


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν κάνεις φορμάτ, κάνε και μια επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις στον chrome. Μπορεί να στρώσει.

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=el

μπα, όποτε εχω χρόνο θα του κανω φορματ, δεν ανοιγει καν τις ρυθμίσεις.

Προς το παρον την βγάζω με τον Internet explorer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω ξεχασει το passphrase και δεν μπορω να συγχρονισω το κινητο με το λαπτοπ.

Στο λαπτοπ γινεται κανονικα συγχρονισμος γιατι ειναι συνδεδεμενο, υπαρχει πουθενα αποθηκευμενος να τον δω;

Γιατι οτι πιθανο κ αν δοκιμασα δεν το παιρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

post-194770-0-17606000-1417942728_thumb.jpg

 

καλημερα , ετοιμαζομαι να το σπασω τοn chrome  , εδω και ενα μηνα σε καθε σελιδα που ανοιγω μου βγαινουν συνεχεια διαφημισεις buners τα οποια ειναι αδεια και αυτο καθυστερει τρελα το ανοιγμα της σελιδας. Επιπλεον καθε θεμα που παω να ανοιξω σε μια σελιδα πεταγεται ενα ασχετο κενο παραθυρο το οποιο κλεινω και εμφανιζεται το θεμα που ανοιξα. Εχω κανει απεγκατασταση και εγκατασταση του chrome  ,εχω τρεξει  adw cleaner kai malwarebytes  συνεχιζει τα ιδια. Παρακαλω πολυ την βοηθεια σας γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

attachicon.gifFullSizeRender.jpg

 

καλημερα , ετοιμαζομαι να το σπασω τοn chrome  , εδω και ενα μηνα σε καθε σελιδα που ανοιγω μου βγαινουν συνεχεια διαφημισεις buners τα οποια ειναι αδεια και αυτο καθυστερει τρελα το ανοιγμα της σελιδας. Επιπλεον καθε θεμα που παω να ανοιξω σε μια σελιδα πεταγεται ενα ασχετο κενο παραθυρο το οποιο κλεινω και εμφανιζεται το θεμα που ανοιξα. Εχω κανει απεγκατασταση και εγκατασταση του chrome  ,εχω τρεξει  adw cleaner kai malwarebytes  συνεχιζει τα ιδια. Παρακαλω πολυ την βοηθεια σας γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα.

 

Κάνε reset όπως λέει εδώ.

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=el

 

Επίσης κάνε ένα scan με Hitman Pro και ESET Online Scanner

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε reset όπως λέει εδώ.

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=el

 

Επίσης κάνε ένα scan με Hitman Pro και ESET Online Scanner

Φιλε εκανα reset δουλεψε ξανα κανονικα  σε ευχαριστω για την συμβουλη. Νομιζεις οτι πρεπει να τρεξω και τα προγραματα που μου γραφεις??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εκανα reset δουλεψε ξανα κανονικα  σε ευχαριστω για την συμβουλη. Νομιζεις οτι πρεπει να τρεξω και τα προγραματα που μου γραφεις??

 

Καλό θα ήταν να τα τρέξεις για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα δημιουργηθεί ξανά το πρόβλημα απο malware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξεχασει το passphrase και δεν μπορω να συγχρονισω το κινητο με το λαπτοπ.

Στο λαπτοπ γινεται κανονικα συγχρονισμος γιατι ειναι συνδεδεμενο, υπαρχει πουθενα αποθηκευμενος να τον δω;

Γιατι οτι πιθανο κ αν δοκιμασα δεν το παιρνει

κανεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε στον chrome settings>Passwords and form- Manage passwords. Στην καρτελα που ανοιγει, ψαξε για accounts-google κλικ και επιλεγεις show για να δεις τον κωδικο. Ελπιζω να βγαλεις ακρη .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να σβησω ΟΛΑ τα cookies που αφηνει ΕΝΑ συγκεκριμενο site, το youtube συγκεκριμενα. Μπορω να το κανω με καποιο τροπο που να μην περιλαμβανει επιπλεον προσθετα?

 

Nvm το βρηκα.

http://www.allaboutcookies.org/manage-cookies/google-chrome.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και λιγες μερες ενας φιλος μου εχει το εξης προβλημα.

 

Οταν κανει δεξι κλικ > αποθηκευση εικονας στον ff και στον chrome, ο browser σκαει! Το pc ειναι καθαρο απο malware και το μονο προσθετο που τρεχει και στους 2 ειναι το abp.

Εννοειται πως δοκιμαστηκαν ηδη επαναφορες και των 2 browsers, και safe mode στον ff, καθως και μια λυση για ενα downloads.sqlite που αναφερει η mozilla στο σχετικο wiki.

 

Ολα αυτα σε windows 8.1u1, 64αρια και με τον ie να δουλευει κανονικοτατα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To avast. Δοκιμαστηκε και με κλειστο αλλα και παλι δεν ειχε διαφορα. Ξεχασα να το αναφερω.

Σε ασφαλη λειτουργια με δικτυο εινια λιγο δυσκολο να μπει μονος του, οποτε το αφηνουμε μεχρι να παω να το δω απο κοντα.

 

Καμια αλλη ιδεα?

post-124002-0-99270100-1418799359_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα πολυ προχειρο search, μπορει να ειναι και το ADB, ας τα κανει disable ή uninstall να δουμε.
(φανταζομαι δοκιμαστηκε οταν εκανε re install)
Kαι ενα clean με ccleaner για καθαρισμο temp folder.
Ειναι πολυ πιθανο να φταιει η κακη χρηση στο pc και να εχουν φρικαρει τα win ή να φταιει κανα προγραμμα
οποτε φοβαμαι οτι μεχρι να πας να το δεις, μονο αερολογιες μπορουμε να λεμε.
Θεωρητικα θα μπορουσε να κανει και ενα system restore σε ημερομηνια που θυμαται δεν ειχε θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...